Mamma Mia! (Blu-ray)

typ film | české titulky

Tagy: Blu-ray, Bonton, Bontonfilm, film, Mamma Mia!, Universal, Universal Pictures, Universal Studios

Mamma Mia! (2008)

Český název: Mamma Mia!

Originální název: Mamma Mia!

Rok výroby: 2008

Žánr: Komedie / Muzikál / Romantický

Délka: 109 minut (1:49)

Režie: Phyllida Lloyd

Hrají: Meryl Streep, Colin Firth, Amanda Seyfried, Pierce Brosnan, Julie Walters

Podrobnosti: Filmová databáze FDb.cz »

Studio: Universal Studios

Distribuce v ČR: Bontonfilm, a. s. (od 16. 12. 2008)

Technické informace

Český zvuk ?

České titulky ANO

Typ disku: bude doplněno

Počet disků: 1

Zvukové stopy: bude doplněno

Titulky: české, další bude doplněno

Formát obrazu: bude doplněno

Rozlišení: 1080p

Video: bude doplněno

Popis filmu

Idylický řecký ostrov, holka na vdávání, jedna potrhlá matka, tři potenciální otcové a nesmrtelná ABBA. Jak se to rýmuje? Náramně. Divadelní muzikálovou show Mamma Mia! obsahující všechny zmíněné ingredience vidělo v osmi různých jazykových verzích přes 30 miliónů lidí. Jejich řady teď geometricky narostou, protože tvůrci původního muzikálu se „své dítě“ rozhodli pojmout jako celovečerní film. A aby Mamma Mia! na stříbrném plátně dostala punc mimořádnosti, obsadili do hlavních rolí Meryl Streep a Pierce Brosnana.

Mladičká Sophie (Amanda Seyfried) žije s mírně šílenou matkou Donnou (Meryl Streep) na řeckém ostrůvku Kalokairi, kde vedou lehce uvadající rodinný hotýlek. Ani s jednou není k vydržení, protože se Sophie bude záhy vdávat. Zatímco Donna si v téhle souvislosti dělá ryze praktické starosti, Sophie řeši jediný problém – kdo ji odvede k oltáři. Nalezený matčin deník totiž odhalil, že se Donna v době kriticky blízké Sophiinu početí spustila hned se třemi chlapci.

Podnikavá dívka, která zdědila matčinu excentričnost, nelení a všechny tři na svatbu pozve. A oni (rozevlátý obchodník Sam – Pierce Brosnan, upjatý bankéř Harry – Colin Firth, svérázný dobrodruh Bill – Stellan Skarsgård) přijedou. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin. Během nich bude nevěsta muset najít toho pravého. A protože Donna neměla o příjezdu tří připomínek hříchů mládí ani ponětí, bude na Kalokairi veselo i bez svatby.

Příběh křišťálově čistý jako voda v každé lepší řecké zátoce dějově posouvají dopředu písničky od ABBA neodolatelně nazpívané hvězdami filmu. Když Donna popisuje svou špatnou finanční situaci, zazní Money, Money, Money, ve chvíli, kdy narazí na bývalé milence, spustí Mamma Mia!, a tak je to od začátku do konce, žádný hit z produkce ABBA nezůstane ležet ladem.

Nápad na muzikál stojící a padající s písničkami skupiny ABBA se zrodil v hlavě producentky Judy Craymer. Té trvalo přes deset let, než získala souhlas s jejich využitím – podmínkou byl muzikál, který se skupinou nebude mít nic společného, „jen“ využije její songy. Získání povolení k natočení celovečerního filmu už bylo o poznání snazší, zvlášť když se muži z ABBA, Benny Andersson a Björn Ulvaeus stali jeho spoluproducenty.

Další koproducent, slavný herec Tom Hanks, shrnuje důvody, proč by měl být film úspěšný. „Stejně jako já budete mít chuť po deseti minutách vstát a začít zpívat. Je to velmi nakažlivé.“

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Mamma Mia! (Blu-ray)

Vložil Anonym (bez ověření), 21. Prosinec 2008 - 16:11

Obrázek uživatele Anonym

BD „Mamma Mia!“ je už v prodeji. Mám v nabídce od 19.12.2008.

Re: Mamma Mia! (Blu-ray)

Vložil Roman (bez ověření), 28. Prosinec 2008 - 14:50

Obrázek uživatele Roman

Ano,mám ho již koupené včetně první a třetí Mumie.

Re: Mamma Mia! (Blu-ray)

Vložil d.f.h, 28. Prosinec 2008 - 15:40

Obrázek uživatele d.f.h

No tak to vidíte :-/. Přitom oficiální materiály Bontonfilmu hovoří jinak, viz: http://hdmag.cz/…a-leden-2009 To je pak těžké, když u nich zjevně levá neví, co dělá pravá…