127 Hours (2010) - trailer

vydáno 13. 10. 2010 | autor Kateřina Papstová | sekce HD trailery | 2 komentáře

Tagy: 127 Hours, Between a Rock and a Hard Place, Do naha!, film, Mělký hrob, Milionář z chatrče, trailer, Trainspotting

127 Hours (2010)

Už jen při vyslovení jména Danny Boyle je divákům jasné, že netradiční divácký zážitek je v podstatě zaručen. Víme to už od dob jeho prvních filmů, Mělkého hrobu a Trainspottingu, a přestože čas od času některý z jeho snímků nedopadne nejlépe, je Danny Boyle tvůrcem, na jehož filmy se pokaždé těšíme.

Po režisérově obrovském úspěchu v podobě Milionáře z chatrče, který byl v minulém roce oceněn osmi Oscary, se bezesporu na jeho nový film těšíme ještě více. Nyní již oscarový režisér si pro svůj nový film vybral biografickou knihu Arona Ralstona nazvanou Between a Rock and a Hard Place.

Jedná se o příběh mladíka, outdoorového nadšence, kterému během jedné z jeho vylomenin přestane přát štěstí. Jednoho dne totiž v Utahu spadne do skalní průrvy. A jelikož nikdo neví, kde Aron je (což znamená, že šance na to, že by jej v utažské poušti někdo našel, jsou mizivé), musí udělat vše pro to, aby si zachránil život – třeba si uříznout končetinu.

Jedná se sice o příběh podle skutečné události, což znamená, že není tajemstvím, co vše si tento mladý muž prožil, přesto vám nebudu z děje více prozrazovat. Nedělá to ostatně ani Danny Boyle ve svém traileru (i když nějaké ty hrátky s nožíkem tu k vidění jsou).

Trailer se, stejně jako samotný film, nese v nezávislém duchu. Ovšem po první „obyčejné“ části se upoutávka za výtečného hudebního doprovodu (výběr kvalitní hudby je ostatně jedním z trademarků Dannyho Boylea) naplno rozjede.

Lákat by nás mělo i vědomí, že scénář k filmu napsal Simon Beaufoy, jenž s Boylem spolupracoval již na Milionáři z chatrče, za nějž získal Oscara a na tuto cenu byl nominován i v roce 1998 za skvělou britskou hořkou komedii Do naha!.

Boyle si k sobě přizval i další kolegy, kteří se významnou měrou podíleli na oscarovém úspěchu Milionáře z chatrče a všichni do jednoho si za něj odnesli zlatého plešouna. A tak se můžeme opět těšit na hudbu A.R. Rahmana, kameru Anthonyho Doda Mantlea či střihačské umění Chrise Dickense.

Další velké plus představuje obsazení hlavní role, která byla svěřena Jamesi Francovi (Spider-Man – recenze). Talentovaný herec už mnohokrát dokázal, že mu nečiní problém zahrát prakticky jakoukoli postavu.

Nebojte se ale, že bychom celý film sledovali mladého dobrodruha zaseklého ve skalní průrvě. Boyle je mistr vypravěč a tato situace je jen odrazovým můstkem pro řadu flashbacků z hrdinovy minulosti a ohlédnutí se za událostmi předcházející „nehodě“. Nevím jak vy, ale já jsem na Boylův nový film velice zvědavá.

Snímek 127 Hours byl uveden v září na filmovém festivalu v Torontu a pár festivalových zastávek jej ještě čeká, než se oficiálně v listopadu dostane do kin. V českých kinech jej uvidíme až 3. března 2011.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: 127 Hours (2010) - trailer

Vložil Anonym (bez ověření), 13. Říjen 2010 - 21:45

Obrázek uživatele Anonym

Nedívejte se na trailer!! Prozrazuje příliš mnoho!!

Re: 127 Hours (2010) - trailer

Vložil d.f.h, 13. Říjen 2010 - 22:27

Obrázek uživatele d.f.h

Nic víc, než je v textu…