Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

vydáno 6. 4. 2010 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Bleskovky | 65 komentářů

Tagy: ethernet, HDMI, Monster Cable

Nic nedokáže „vytočit“ člověka věci znalého víc, než když se mu někdo snaží zdůvodnit svou koupi metrového HDMI kabelu za víc než pár set korun. Ano, skutečně takové jsou, klidně i za pár tisíc! Mají pozlacené konektory, trojité stínění, uvnitř bůhvíjaké šestkrát proti směru hodinových ručiček kroucené kosmické materiály… A přitom jsou na nic.

Stačí si prostě jen pořád dokola opakovat: Je to digitální, je to digitální, je to digitální! Ethernetovou síť také po bytě rozvádíte kabelem v ceně deseti korun za metr a nic si z toho neděláte, přitom jde o úplně ten samý případ. Přes HDMI kabel prostě z Blu-ray přehrávače do Full HD televize proudí jen jedničky a nuly, buďto nic, nebo všechno. Na to při troše štěstí stačí zvonkový drát.

„Na blogu MinLife“ už tuhle marketingovou masáž výrobců a prodejců (výslovně je zmíněna značka Monster Cable) asi také nemohli vydržet, Takže připravili velmi zajímavý a výmluvný instruktážní komiks. Pusťte se do něj a při výběru HDMI kabelu prosím myslete na hladovějící děti v Africe :-)

(Pokud by chtěl někdo z ochotných čtenářů zapracovat na překladu do češtiny, má prostor v komentářích. Někde tam dole…)

Nekupujte předražené HDMI kabely!
Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Modely Samsung Galaxy S10 dostanou podporu HDR pro Netflix

Modely Samsung Galaxy S10 dostanou podporu HDR pro Netflix

Nová vlajková řada Galaxy S10 od Samsungu sice zatím …

Huawei útočí na Samsung vlastním skládacím telefonem

Huawei útočí na Samsung vlastním skládacím telefonem

Čínská společnost Huawei využila veletrh MWC 2019 v …

Homepage »

Komentáře

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Ondřej Peterka (bez ověření), 6. Duben 2010 - 20:37

Obrázek uživatele Ondřej Peterka

Tesat do kamene tohle. Nedávno jsem dokonce kohosi viděl propagovat aktivní (musí se k běhu strčit do zásuvky) dvoumetrový hdmi kabel!

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Shorty (bez ověření), 6. Duben 2010 - 22:00

Obrázek uživatele Shorty

tyjo aktivni datovej kabel… to uz chybej jen ty hodinky s vodotryskem :D

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Shorty (bez ověření), 6. Duben 2010 - 22:03

Obrázek uživatele Shorty

tyjo aktivni datovej kabel, to uz chybej jen ty hodinky s vodotryskem.. :D ale jinak s tim tak uplne nesouhlasim, na 1m kabel je to vcelku jedno, ale u vzdalenosti 5m+ ty levny kabely uz pokulhavaj

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Anonym (bez ověření), 26. Březen 2013 - 17:14

Obrázek uživatele Anonym

Aký hdmi káble by si mi odporučil .Mám kábel dlhý 5m a teraz sa mi stáva že signál zo satelitu do televízora ,občas úplne na sekundu neide.

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Richard K (bez ověření), 6. Duben 2010 - 23:19

Obrázek uživatele Richard K

Jsou to sice nuly a jedničky,ale proudí kablem.A tudíž proudí hůře,pokud je takový kabel „poškozený“ různými vlivy, nejčastěji oxidací,,což se projeví zhoršením barev apod.Drahé kabely těmto vlivům odolávají podstatně lépe.

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil d.f.h, 7. Duben 2010 - 0:39

Obrázek uživatele d.f.h

Tak tohle je, s prominutím, úplná hloupost. Kdo to kdy slyšel, aby oxidace HDMI kabelu dokázala jedničky a nuly „zmást“ natolik, aby se to projevilo ve zhoršení barev? :-) Když už, tak obraz vypadne úplně a dokonale.

Ani na to ale nemá vliv žádné „analogové“ poškození typu oxidace, ale třeba (a v podstatě skoro jen) výše uvedená větší délka kabelu. To může být někdy problém.

Přenos po HDMI je skutečně plně digitální, obsahuje kontrolní mechanismy, takže pokud přijímač (televize) neobdrží to, co mu vysílač (přehrávač) pošle, řekne si o to znovu a tak dále. Skutečně nejlepší analogie je obyčejná ethernetová síť.

Už se snad někdy někomu stalo, že by se oxidace ethernetového kabelu projevila například odesláním e-mailu na jinou adresu? Pevně doufám, že ne… Digitální data jsou prostě buďto v pořádku, nebo nejsou vůbec.

A to se pak projeví fatálně, např. jako když při příjmu DVB-T vypadne signál. Jsou pak snad na obrazovce „duchové“ jako u analogu blahé paměti? Ne, chvilku to kostičkuje a pak je tma. Nazdar bazar :-)

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Richard K (bez ověření), 7. Duben 2010 - 10:29

Obrázek uživatele Richard K

Změř si propustnost ethernetové sítě při nové instalaci a pak po 2 letech.Pak zjistíš,že to tak není a byť email odejde,již ne tak rychle-propustnost sítě se rozhodně zhorší.Zatímco výpadek "odcházejícího "emailu nevnímáš,protože ho nevidíš,pak u přenosu signálu to je jiné-ten vidíš a tudíž pozoruješ kostičky,škubající obraz apod. Trochu mi to připomíná dobu,kdy na trh vtrhla digitální technika a taky mi všichni tvrdili,jak to bude nádherně hrát a analog umře.Doposud se tak nestalo (a to již uplynulo 20 let) a analog hraje pořád a lépe.Jak to? Vždyť podle tvé logiky digitální data by měli hrát nebo ne.Tak jak je možné,že slyším a vidím rozdílnou kvalitu digitálních dat v různých přehrávačích?!! Jistě,jelikož různé vlivy mají a budou mít na zpracování vliv a mezi ně patří i kabeláž. Oxidace dokáže zhoršit propustnost signálu a protože datový tok je významný fakt pro jeho zpracování,tak pokud zde není vše v pořádku,dochází k problémům v jejich přenosu.

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil pepe (bez ověření), 7. Duben 2010 - 21:08

Obrázek uživatele pepe

Ale vždyť si to neodporuje. Pokud se Ethernet za 2 roky rapidně zhorší, je to důkaz, že se drasticky šetřilo. Pokud se jen trochu připlatí, problém není. V článku se ostatně uvádí, že normální cena je řekněme do 1000Kč a za tuto částku musíte sehnat technicky velmi kvalitní kabel jakékoli délky. Osobně si myslím že rozpětí 300 – 500 Kč je plně dostačující. Pokud někdo vyvalí 250 dolarů za Monstra, beru to jako projev snobství a neznalosti. Znám blázny, kteří si kupují přívodní síťové kabely v podobné relaci ke svým high-end zesilovačům a věří na zázračné zlepšení zvuku. Co je za zásuvkou ve zdi je už nezajímá, stejně jako sousedka Anča která používá neodrušený fén. Myslím že třeba SACD hraje minimálně stejně dobře jako analog. Pro mě už analog umřel a to přesto, že si pamatuju gramce i kotoučáky. Tím nikomu neberu jeho oblíbený analog, každý máme své důvody pro i proti. U digitálního kabelu po splnění minimálních podmínek pro kvalitní přenos a stínění další vylepšování už nepomůže, protože bylo na rozdíl od analogu dosaženo limitu který nelze překročit. A to je myslím cílem článku.

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Martin (bez ověření), 7. Duben 2010 - 13:59

Obrázek uživatele Martin

Kdyby bylo vše jednoduše černobílé, to by jsme se měli prádně že? Ale ono to v životě chodí trochu jinak. Takže trochu teorie. Ty vaše zmiňované jedničky a nuly nejsou v principu nic jiného, než dvě úrovně napětí. Pokud se podíváme na takovýto signál v čase, zobrazí se jako obdelníky. Bohužel signál ale nejde vzduchem a prvek, který signál ovlivní se jmenuje kabel. Zajímavé je, že o vlivu kabelu na analogový signál málokdo pochybuje i když je v principu naprosto podružné, zda-li kabelem prochází analog (sinus), nebo digitál (obdelníky). V praxi je tedy signál (obecně) vystaven mnoha faktorům, které mají na svědomí jeho zkreslení a snahou solidního výrobce je, postavit kabel pokud možno s co nejméně kompromisy. Proto trojité stínění, twistování kabelu, pozlacené konektory atd. Kabel musí být schopen propustit takový datový objem, který odpovídá parametrům přenášeného signálu a zároveň svoje vlastnosti udžet trvale. Jiný datový tok představuje PAL a jiný FHD. Jestli si tedy někdo myslí, že kabel z koše před pokladnou za 99,– poskytne stejný výkon jako kabel, který má vlastnosti doložené exaktním měřením (ale je tedy dražší, logicky), měl by se nad tím zamyslet (a také nevolit pana Jiřího P.).

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil LukasPech (bez ověření), 7. Duben 2010 - 12:13

Obrázek uživatele LukasPech

Zdravím! Kdyby si tak všichni, než se rozhodnou připojit svůj dokonalý názor k diskuzi, prošli alespoň základním způsobem danou problematiku. Samozřejmě, že různí výrobci různě profitují, a je víceméně jejich starost, jestli budou schopni své zboží prodat. Ovšem tvrdit, že na vodiči nezáleží, je opravdu troufalé. Vydávat to pak za jedinou pravdu všech myslících bytostí je pouhá hloupost. Věřím tomu, že na 32" LG pomocí vámi zmíněného 4m kabelu rozdíl neuvidím, ale rozhodně si nebudu jistý, že vidím 100%toho, co leze z přehrávače. Pokud mám domácí kino s projektorem a propojuji kabelem i HD zvuk a povely mezi přístroji na větší vzdálenost, nebudu zde důležitost správné volby kabelu vůbec rozebírat. Vás, co tomu nevěříte, stejně nepřesvědčím a těm hloubavějším, kteří si okolo této problematiky něco zjistí, to dojde samo. Rozdíl v nich však je a to jsem schopen obhájit. Zajímal by mě obraz pana Peterky, resp. co tím svým dostatečným kabelem propojuje?

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Ubrusle (bez ověření), 26. Červen 2012 - 18:44

Obrázek uživatele Ubrusle

Co to melete za nesmysly?! Jedná se o digitální signál a to, co „leze“ z přehrávače budete mít i (pokud to propojíte příslušným kabelem) na vstupu do TV. V případě vyššího útlumu kabelu se maximálně sníží rozlišení na odpovídající úroveň. Pokud budu mít 4m kabel za 99 a za 1500 rozdíl rozhodně nepoznám ani na nejkvalitnější AV sestavě, jelikož na ty 4 metry data přenesu i zvonkovým drátem. Zřejmě jste, Lukáši Pechu, základy číslicové techniky a datového přenosu, pokud jste se vůbec takovým předmětem zabýval!

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Anonym (bez ověření), 7. Duben 2010 - 14:33

Obrázek uživatele Anonym

Ano, jsou to 0 a 1, ale není to jako BEZNAPĚTÍ a NAPĚTÍ. Je to vždy referenční napětí a +/- kolísání nad/pod určitou mez. Tím se vyjadřuje 0 a 1. Právě kvalita kabelu určuje jednak útlum daného referenčního napětí a také útlum v určitých frekvencích (střídání 0 a 1). Výsledkem nekvalitního kabelu je nekvalitní digitální přenos projevující se – kostičkováním, zamrzáním (posledbní snímek v bufferu dekodéru) nebo tmou. Sice digitální datový proud má nějaké opravné mechnismy, ale ty nejsou samospasoucí. U ethernetu si opakovač „řekne“ o poslední paket, u videa/audia daný „paket“ přeskočí a nezopakuje, protože se vše odehrává v čase, bez opakování. Výsledkem je audiovizuální ztráta. U ethernetu vše sice dobře dopadne (pokud spojení není zcela ztracené), ale se ztrátou propusnosti, resp. za stejný časový okamžik se v případě chyb přenese méně informací. Porovnávat obrazový signál s datovým signálem např. na ethernetu je velký nesmys. Společné mají jenom jedno slovo a to: DIGITÁLNÍ.

Nejsem zastánce drahých kabelů, ale moc dobře vím co jsou to 0 a 1 v podobě číslicové techniky na plošných spojích (mezi DSP, CPU apod.) a v podobě přenosu po kabelu. Proto vím, že do určité míry kvalita kabelu ovlivňuje i vlastní obraz. Např. u DVB-T kvalita „poslední míle“ tzn. kvalita nejen od přijímací antény ke koncové zásovce, ale hlavně kvalita kabelu od koncové zásuvky k TV. Zde se projevující hlavně kostičkováním apod.

Takže to co plácají, že jsou to 0 a 1 mají pravdu, ale jen velmi malou. Přenosová soustava je „věda“. Nic na tom nezmění, že signál je digitální.

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil d.f.h, 7. Duben 2010 - 16:35

Obrázek uživatele d.f.h

Výsledkem nekvalitního kabelu je nekvalitní digitální přenos projevující se – kostičkováním, zamrzáním (posledbní snímek v bufferu dekodéru) nebo tmou.

S tím naprosto souhlasím. Nesouhlasím s tím, co bylo uvedeno o pár příspěvků výše, že by se kvalita / nekvalita HDMI kabelu mohla projevit například na barevnosti obrazu.

Ale s tím doufám nesouhlasíme tak nějak všichni, ne? :-)

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Anonym (bez ověření), 7. Duben 2010 - 21:34

Obrázek uživatele Anonym

Kolorizace obrazu může být způsobena HDMI kabelem, který není certifikován pro danou verzi HDMI (např. jen verze 1.1 nebo 1.2) a požadované rozlišení. Takovýto kabel není např. vhodný pro signál 1080p, ale přenese max. 720p (přenese jen nižší max. frekvenci – právě např. 720p).

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil d.f.h, 7. Duben 2010 - 22:47

Obrázek uživatele d.f.h

I to je trochu jinak, ale řekněme že s těmi certifikacemi lze rámcově souhlasit. Podmínkou to ovšem není – sám používám několik HDMI kabelů, certifikované, necertifikované, profi i noname, a po pravdě řečeno všechny poskytují na 1080p stejné výsledky. Takže buďto mám štěstí, nebo je to u kabelů „normální“ délky skutečně fuk.

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Pedro_CZ (bez ověření), 8. Duben 2010 - 2:20

Obrázek uživatele Pedro_CZ

Velmi usmevne, s prominutim.Jak ze se fyzicky lisi kabely s ruznym oznacenim verzi?Ma snad v1.1 mene vodicu?:)) Zajimave, ze nemame tolik verzi optickych kabelu.Skutecne „zahada“. Ted vazne.Verze jsou smerodatne pouze pro I/O zarizeni, nikoli(LOGICKY) pro kabel. Ale chapu, ze PR masaz je obcas skutecne zakerna, pro ty jaksi mene „informovane“ potencialni kupce.

Resume.Nezalezi na cene a uz vubec ne na znacce kabelu, ale jen a pouze na jeho konstrukci.Cim delsi kabel, tim dulezitejsi.Ja vyzkousel 4 HDMI na 10m a fungoval pro 1080p pouze jediny!Atlona za 3tis. Kc neprosla, funkcni vitez me stal 480Kc, zaver at si o tom udela kazdy dle sveho rozumu.

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Anonym (bez ověření), 8. Duben 2010 - 8:03

Obrázek uživatele Anonym

Ach jo… Asi jsi nepochopil význam příspěvku.

Verze 1.3 zaručuje přenos pásma pro rozlišení 1080p. Zvláště pak kategorie 2, která zvládá pásmo široké 340 MHz. Aby bylo jasno. Certifikací pro danou normu se rozumí vyhovění konstrukcí kabelu (stínění, vhodné dialektrikum, apod..) danému přenosovému pásmu. Pokud by se ani toto neprovádělo, tak pak stačí opravdu jen zvonkový drát a zkoušet zda se „přenos povede“. Jak jsem psal. Za HDMI kabel, pokud vyhovuje standardu verze 1.3b (nebo 1.3a), jsem ochoten dát za 2m (1,8) max. 200,– Kč a za 10m kolem 500,– Kč. Kupovat 10m kabel za 3000,– je nesmysl.

Snad je to už jasné.

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Pedro_CZ (bez ověření), 8. Duben 2010 - 13:44

Obrázek uživatele Pedro_CZ

O tom, jak to „zarucuje“ jsem se osobne presvedcil u Atlony^_^

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Anonym (bez ověření), 26. Březen 2013 - 17:23

Obrázek uživatele Anonym

Poraď mi prepojovací kábel hdmi od satelitu do televízora. Momentálne mám 5m dlhý hdmi kábel ,ale stáva sa mi že raz za niekoľko minút signál zo satelitu do televízora vypnena sekundu akobysom odpojil kábel a hneď ho pripojil. Pri 1m dlhom kábli hdmi ide všetko v poriadku.

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Pedro_CZ (bez ověření), 27. Březen 2013 - 0:42

Obrázek uživatele Pedro_CZ

Mam tento v delce 10m, prenos 1080p/60Hz/12bit bez vypadku:

http://www.avchannel.eu/…rity-5m.html?…

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil tombik (bez ověření), 7. Duben 2010 - 20:04

Obrázek uživatele tombik

No, je předražené a předražené. Některé výrobky monster cable jsou opravdu šíleně přestřelené, ale myslím že nějakých pár stovek dát za HDMI přes které teče opravdu všechno a vždy není špatná volba. Měl jsem tu kabel který skutečně rozpadání obrazu způsoboval a to i v délce dvou metrů. Pořád jsem šašil s anténou a podobně a nakonec pomohla výměna za dražší kabel. (rozumějte do 1000 kč)

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Anonym (bez ověření), 7. Duben 2010 - 21:18

Obrázek uživatele Anonym

Jak jsem psal výše (ohledně vysvětlení 0 a 1 v digitálním přenosu po kabelu), poslední míle je důležitá. Nejvíce se mě osvědčily pro DVB-T/S (apod.) vlastní výroba. Kvalitní konektory, koaxiální kabel s vhodný ohmickým útlumem dialektrika a kvalití letování. Lisované balené „profi“ kabely měly větší útlum než vlastnoručně vyrobené.

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Anonym (bez ověření), 7. Duben 2010 - 21:29

Obrázek uživatele Anonym

Jak jsem psal výše k vysvětlení digitálních 0 a 1 v přenosu po kabelu. Poslední míle je stejně důležitá jako celý přenosový řetězec. Nejednou jsem se setkal s „profi“ lisovanými kabely perfektně zabalených a provedených. Realita byla takový, že měly takový útlum a špatně zvolené dialektrikum, které způsobovalo silné kolísání a zeslabení signálu. Toto vyřešilo kvalitní konektory, kvalitní kabel s požadovanou impedancí (vhodným dialektrikem) a kvalitním letováním. Výsledek byl levnější kabel (nepočítám cenu práce) a lepší přenos signálu.

HDMI kabely v délce 2m kupuji (cena cca. 200 Kč) s pozlacenými konektory, certifikací HDMI verze 1.3b (10.2 Gbit/s) a nikdy jsem s nimi neměl problém. Tyto kabely jsou i společně vedené (v délce asi 50cm) s 230V kabelem v husím kruku a dalšími kabely k PDP. Vše bez problémů. Nerozumím HDMI kabelům v ceně nad zmiňovaných 200 Kč za 2m.

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Radek (bez ověření), 6. Březen 2012 - 17:05

Obrázek uživatele Radek

TO porozumíš, proč si koupit kabel za 2000,– až si budeš chtít pustit film ve 3D. Na to ti totiž kabel za dvě kila stačit nebude a televize ti napíše fuck you

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Ludvic (bez ověření), 7. Duben 2010 - 21:49

Obrázek uživatele Ludvic

Kamarádi, koupil jsem za 500 kabel PS3-TV, a v mojí TV na 3/4 HDMI nejede obraz vůbec a na jednom s šuměním – bílé kostičky. Na jiné TV ten kabel jede v pohodě. Koupil jsem teda kablik za 1200(zlacené konektory, 3× stíněný a přesně ty kecy :) ) a světe div se obraz jede OK na všech HDMIčkach. Myslim si, že to je utlumem, kdy jedna TV ma citlivější vstup než druhá. Každopádně tvrdit, že kabel jako kabel, je naivní.

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil d.f.h, 7. Duben 2010 - 22:43

Obrázek uživatele d.f.h

Na jiné TV ten kabel jede v pohodě.

Ovšem taky není televize jako televize, že? :-)

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Anonym (bez ověření), 7. Duben 2010 - 23:23

Obrázek uživatele Anonym

Přesně tak. Není kabel jako kabel. Stejně jako není TV (vstupní obvody) jako TV, tak i platí každé zboží za jakoukoliv cenu má svého (chytrého či hloupého) kupce. HDMI kabel za 1200,– za 2m (1,8m) ?? Hmmm… tak ať slouží :-)

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Anonym (bez ověření), 7. Duben 2010 - 23:24

Obrázek uživatele Anonym

Jinak by mě zajímal typ a model TV. Jestli to není tajemstvím.

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Ludvic (bez ověření), 8. Duben 2010 - 20:21

Obrázek uživatele Ludvic

Čau:) za Tv se nestydim, jsem študák z elektrofakulty ČVUT, televizi sem koupil z prospěchovýho stýpka SAMSUNG LE32A756. Musim ti říct, i když vidim že máš vlastní názor, že ten kabel bylo jediný co pomohlo :) samozřejmě ale problem vidim ve slabejch obvodech TV, ale chci říct že ten kablik má lepší charakteristiky než nějaká smotanina za 200,–.

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Phoenix (bez ověření), 8. Duben 2010 - 9:33

Obrázek uživatele Phoenix

U digitálních dat to asi rozdíl nebude, nicméně měl jsem možnost porovnat jak to vypadá, když se ke kvalitnímu zesilovači a kvalitním reproduktorům připojily levné a drahé kabely – když si člověk pustil na DVD Amadea, tak se najednou divil, že tam slyší nějaké tóny navíc… Takže u některých věcí to asi dřív smysl mělo, s digitálem to odpadá, samozřejmě za předpokladu, že kabel není uvnitř poškozen.

Já jsem si pořídil nějaký levný HDMI no-name kabel asi za 300 kč a naprostá spokojenost, žádné problémy – ať už propojení DVD s TV nebo notebooku s TV..

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Juta (bez ověření), 9. Duben 2010 - 1:04

Obrázek uživatele Juta

Největší problém HDMI kabelů je v jejich propustnosti. U dvou metrů je to asi jedno, ale u více rozhodně ne. A nejhorší na tom je fakt, že i na obalech těch kabelů jsou často mylné informace a sami prodejci tomu taky nerozumí.

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil LukasPech (bez ověření), 12. Duben 2010 - 13:06

Obrázek uživatele LukasPech

Předražené znamená podle mne cenově neodpovídající kvalitě. Ono totiž neplatí, že všechny drahé kabely jsou také kvalitní. Spousta výrobců vydělává na tom, že se tváří jako vývojové centrum, ale zatím lepí na kabely z PRCu svoje zlaté logo. Ono podle vzhledu se toho na kabelu mnoho nepozná, ale zlaťoučký může být a tlustý, že ohnout nejde, ale to neznamená, že má také dobré vlastnosti. Tady je totiž zakopán pes téhle nikam nevedoucí debaty. Drahé-nerovná se automaticky kvalitní!!! A zrovna Monster, který si tu všichni berou do úst a nikdo z nich to nikdy nezkusil, zákazníkovi garantuje funkčnost i s nástupní verzí HDMI a zatím se mi nestalo, že by podle specifikace neunesl vyšší datový tok, než pro jaký je určen. Z čehož plyne hned několik poznatků: 1.z hlediska technické spec. musí být stejné. 2.rozdíl v jejich zpracování(a funkci)je propastný, a vy mně opravdu svými znalými plky ke koupi levného nepřesvědčíte. 3.i přes několik reálných případů důsledků použití nekvalitního kabelu zde uvedených, jste někteří zabednění jako berani a odmítáte cizí názor. Proč sem tedy píšete, když už to víte správně?

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Pedro_CZ (bez ověření), 15. Duben 2010 - 2:26

Obrázek uživatele Pedro_CZ

„2.rozdíl v jejich zpracování(a funkci)je propastný,“

Funkci???Jak se funkcne lisi 1m Monster od 1m jakekoliv jine znacky/neznacky?

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil LukasPech (bez ověření), 16. Duben 2010 - 9:15

Obrázek uživatele LukasPech

Takový! http://www.monstercable.com/…for_hdmi.asp Kapitola „Putting cable into the test“! Možná to anglicky vnímajícím pomůže…

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Pedro_CZ (bez ověření), 17. Duben 2010 - 20:38

Obrázek uživatele Pedro_CZ

Aaaa, prekvapive odkaz na „www.monster…“ :) Ty hele vis co je divny, ze ja mam na 10m kabel co prenasi signal 1080p, 60Hz, 12bitu a ten hdmi kabel me stal 480Kc a NENI to Monster, dokonce to neni ani zadna znacka.Tak si tak rikam, kde bude „chyba“ :D

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil LukasPech (bez ověření), 19. Duben 2010 - 10:07

Obrázek uživatele LukasPech

Ach jo! Já netvrdím, že to není možný!!! Jenom tvrdim, že když přidáme, tak tobě to spadne a mně ne! Chápu, že máš pifku na Monster, ale kouknul ses, co tam povídaj, to je totiž platné obecně…a je to dostatečně názorné:-) Prostě do určité míry je to jedno, no a pak už ne.

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Pedro_CZ (bez ověření), 24. Duben 2010 - 13:48

Obrázek uživatele Pedro_CZ

Ano, do urcite miry je to jedno, takze i Monster na 10m ma potom znacne rezervy, kdyz ho radeji neukazali pri 12 bitovem signalu, zatimco me ten noname bez potizi zvlada pri 10m delce 12 bitovy signal. Takze jak ze mam presne chapat to tve: „že když přidáme, tak tobě to spadne a mně ne!“?

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil LukasPech (bez ověření), 29. Duben 2010 - 11:07

Obrázek uživatele LukasPech

Nevím, co Tě opravňuje mluvit za „vás“, asi budu taky něco tajemného a početného zastupovat:-)A už jen automatické tykání mně neutvrzuje v přesvědčení o vzájemné úctě. Normální česká morálka. Vstoupil jsem do této diskuze v domnění, že se dohodneme na rozumném styčném bodě, předáme si vědomosti a zkušenosti, ale evidentně je zde místo pouze pro napadání a chytání za slovíčko. Na tyhle plky si příliš cením svého času. Chápej to tak, že se dočkáš.

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Pedro_CZ (bez ověření), 29. Duben 2010 - 14:00

Obrázek uživatele Pedro_CZ

A ze ti to tykani(ktere si bez pripominek opetoval) vadi az ted, zajimave:)Ale chapu, holt neni argumentu na muj posledni prispevek(kde je test 10m Monster kabelu pri 12bitovem slignalu, hm?), tak stocis diskusi uplne nekam jinak.Celkem pateticke.

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Pedro_CZ (bez ověření), 30. Duben 2010 - 2:14

Obrázek uživatele Pedro_CZ

Ted mi teprve doslo, co ta tva zmatena prvni veta znamena.Teda nepoznat vlastni slova napsana o par radku vyse, to uz je celkem sila^_^ Takze polopate, cituji tvuj vyrok: „že když přidáme, tak tobě to spadne a mně ne!" Ani necekam odpoved po tomhle tvem trapasu.

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Mirek (bez ověření), 24. Duben 2011 - 19:13

Obrázek uživatele Mirek

No ja to resil taky zda poridit drazsi HDMI kabl.. Doted jsem jel na HAME 1.3c.. Podotknu ze mam Sonku 3Dcko.. Nakonec jsem z dobreho pocitu poridil /…hd-244m.html ale za podstatne jinou cenu cca 1300 -) Ted me za to asi ukamenujete.. Jsem zmateny z toho ze vsichni rikaji 3D musi slapat na 1.4 HDMI a ma hama to nemema (mela akorad samolepku 3D ready) ale obraz kupodivu jel na 100pro..Ostrej jako britva.. Muj dotaz na danou vec je proc tolik lidi tvrdi ze presla z levnehu kabelu k drazsimu a obraz a zvuk se zlepsil? Je to jen opravdu ten pocit ze ma doma spickovy kabel? Ja jsem toho asi dukazem..

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Vladimír (bez ověření), 17. Říjen 2011 - 9:16

Obrázek uživatele Vladimír

Autor článku je buď naprostý ignorant, anebo konstruktér krystalek (pro ty mladší – krystalka bývávala nejjednodušší radiový přijímač; ke konstrukci stačí brambora a sluchátka).

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Anonym (bez ověření), 20. Leden 2012 - 14:00

Obrázek uživatele Anonym

Tenhle článek musel napsat člověk který vůbec neví o co jde. Měl jsem zapůjčený Belkin High speed 1m (cena 1000kč). Poté jsem zakoupil Hama TechLine HDMI 1.3 1m (cena 179kč) a rozdíl kabelů v režimu full HD byl tak znatelný že ještě ten jsem zakoupil Belkina. Textury stínů a stromů byli značně nevykreslené. Podle tohoto článku se nikdo neřiďte!!!!!!!!!!!!!!

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Pedro_CZ (bez ověření), 7. Březen 2012 - 1:17

Obrázek uživatele Pedro_CZ

Dalsi kouzelnej kabel, co 1 a 0 posila na konci jinak, nez do nej vstoupi?:D

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Rudy (bez ověření), 25. Březen 2012 - 16:16

Obrázek uživatele Rudy

Někteří pisálci tady v životě neměli v ruce pořádnej kabel, je k smíchu číst, že kabel co koupí u kasy za 99,– Kč je kvalitní. Pokud má doma někdo TV za 20.000,– a HD satelit za 5.000,– a propojí to takovou tkaničkou k teniskám, tak je chudák, protože v tom případě si mohl nechat starou telku a chytat analog:-) Sám mám doma kabel od AudioQuestu 3m a každej kdo příjde si myslí že na tenis koukám z Blu-Ray disku a přitom je to obyčejný Eurosport. A zdůrazňuji, že pokud vyměním kabel za obyčejný za 400,– tak jde kvalita rapidně dolu a to je vzdálenost 3m, což teprve u 7m.

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Pedro_CZ (bez ověření), 26. Březen 2012 - 15:44

Obrázek uživatele Pedro_CZ

Ale meli. 10m Atlonu za 3tis. Kc. A vis jak dopadla? Neprenesla obraz vubec, narozdil od „noname“ kabelu za 480Kc :D Pro me je k smichu ten, kdo si mysli, ze digitalni kabel MENI data :)

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Tydýt (bez ověření), 3. Červenec 2012 - 16:08

Obrázek uživatele Tydýt

Vážený, Pedro. Možná by Vám prospělo více klidu, méně rozčilování a trocha studia problematiky, o které, alespoň dle Vašich příspěvků, nehodláte diskutovat, ale pouze poučovat ostatní a atakovat jakýkoliv jiný názor. Přitom Vám zde bylo již kolikrát argumentováno, což Vy odmítáte vidět!

Ano, HDMI kabel, ač digitální, MĚNÍ signál! Ale ne tak, jak si představujete. Každý digitální signál je směsí tzv. 1 a 0, což ale ve fyzickém provedení je pouze napětí nad určitou referenční hodnotou a opd určitou hodnotou. Pokud je kabel „nekvalitní“, pak se Vám stane, že na jeho konci změříte (pro 1) napětí velice blízko oné referenční hodnotě, občas i pod ní, televize tedy neví, co jí posíláte a daný paket zahodí (na rozdíl od internetu „není čas“ si jej vyžádat znovu). (část zachrání samoopravné mechanismy). Pak se v obraze projeví ono kostičkování, zamrzání či výpadky. Pokud je ale těch výpadků více, dnešní zařízení jsou již natolik chytrá, že si o tom vzájemně „řeknou“, a vysílač začne posílat do kabelu data s nižší šířkou pásma aby snížil počet chybně vyhodnocených dat. A tak dále, až je přenos buď bez chyb (či s minimem chyb), nebo se narazí na nejnižší šířku pásma, které vysílač umí. A výsledkem pak je, jak také mnozí konstatovali, výrazně horší obraz (i když bez kostičkování či zamrzání, ale s mnohem méně detaily). A právě o garanci rychlostní schopnosti jednotlivých kabelů jsou jednotlivé jejich třídy, proto rozhodně není kabel jako kabel! Jestli Vám kabel s garantovanou třídou nefungoval, pak (pokud jste ho měl ve správných zdířkách) to je situace na reklamaci. Pokud Vám NONAME kabel funguje, pak to neznamená nic jiného, než že jste měl kliku. Rozdíl ale je v tom, že u těch kabelů s garancemi máte podstatně vyšší pravděpodobnost funkčnosti (a pokud se nepovede, máte možnost reklamace), u těch noname je to jenom o štěstí (a bez možnosti reklamace). Jenom, pokud byste to náhodou přehlédnul, nikde nepíšu o ceně – ta s tím nemá vůbec nic společného (tedy, abych byl přesný, není jednoznačným vodítkem pro nalezení kvality). Ovšem jako ve všem.

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Pedro_CZ (bez ověření), 4. Červenec 2012 - 1:29

Obrázek uživatele Pedro_CZ

Takze kdyz noname kabel prenese signal bez chyby, tak je to „stesti“, zatimco kdyz jej neprenese kabel znackovy, ktery to ma deklarovane, tak je to co? Nestastna nahoda? To jsem se teda zase jednou zasmal :D Mimochodem budte si jisty, ze vadny kabel, stejne jako cokoliv jineho vadneho, si skutecne nenecham, to mi opravdu nemusite radit^_^

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil th0ca (bez ověření), 26. Březen 2012 - 16:19

Obrázek uživatele th0ca

tohle nema cenu resit, spousta chytraku bude porad tvrdit, ze aby byl obraz kvalitni musi mit kabel za 1000,– a vic…

Re: Předražené HDMI kabely a proč je nekupovat

Vložil Rudy (bez ověření), 27. Březen 2012 - 10:22

Obrázek uživatele Rudy

No jo 10m za 3 tisíce není ještě kvalitní kabel, mám doma 7,5m od Audioquestu a ten stojí 23.000,– potom můžem mluvit o kvalitním kabelu a věř, že ten opravdu přenese všechno:-) Ale tyhle kabely se používaj pro profi práce, takže určitě netvrdím, že si je koupí běžný uživatel. A věř, že profíci to za ten kabel klidně dají a kdyby to nebyly kvalitní kabely, těžko by dostávali prestižní ocenění, ta kvalita tam určitě je akorát ty jako běžný uživatel ji prostě neoceníš a o tom je celá tahle diskuse.