4K HDR bude revoluce hlavně u komixových titulů

vydáno 27. 5. 2016 | autor Lukáš Erben | sekce Bleskovky

Tagy: Deadpool, HDR, UHD

Režisér komixem inspirovaného superhdinského Deadpoolu Tim Miller, společně s kolegou Timem Stipanem se nechali slyšet, že díky technologii HDR bude film vydaný na 4K UHD Blu Ray skutečnou vizuální pastvou. Nicméně zpracovat film pro HDR technologii je podle tvůrců náročné – jen logo filmu při produkci přepracovávali několik týdnů, než s ním byli spokojeni.

DeadpoolDeadpool

HDR, tedy vysoký dynamický rozsah obrazu (High Dynamic Range) je „subformátem“ UHD/4K který byl představen před více než rokem – v minulém roce si našel cestu do prvních AV Receiverů a UHD televizorů nejvyšších kategorií, letos „sestupuje“ i do modelů střední kategorie (například u Panasonicu jej mají letošní modely UHD televizorů řad 730, 750, 800 a 900 – zejména 750 s ohledem na poměr ceny a výbavy a 900 coby nový „etalon“ nám přijdou velmi zajímavé).

S příchodem UHD HDR, Dolby Atmos a DTS-X začíná 4K formát dávat konečně smysl – investovat do prvních generací televizorů, často nepodporujících HDMI 2.0/HDCP 2.2 a HDR, nebo do AV Receiverů, které sice zvládaly 4K ale opět jen ve 30Hz a bez nových zvukových formátů bylo v posledních několika letech zbytečné. Máme pocit, že letos konečně přichází doba, kdy lze začít uvažovat o upgradu FHD techniky (s ohledem na stále omezenou dostupnost obsahu to ale zatím nepovažujeme za vyložně akutní).

Více tom jak je připravován Deadpool ve verzi pro 4K UHD HDR si můžete přečíst anglicky na Techradar.com

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

PlayStation 4 Pro konečně podporuje 4K u místních souborů

Sony konečně přidává důležitou schopnost …

OLED TV Sony A1 bude na evropských trzích v květnu

OLED TV Sony A1 bude na evropských trzích v květnu

Společnost Sony již v březnu oznámila svou cenovou …

Homepage »

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Váš Gravatar účet pro tento e-mail bude použit pro zobrazení ikonky.