První instantní fotoaparát značky Leica nese název Sofort

vydáno 29. 9. 2016 | autor Pavel Kreuziger | sekce Novinky | téma Foto a video

Tagy: Fujifilm, instantní fotoaparát, Instax Mini, Leica Sofort, Polaroid

Proslulý německý výrobce fotoaparátů Leica představil svůj první instantní filmový fotoaparát, který nese název Sofort.

Sofort (což německy znamená „okamžitě“) využívá film Instax Mini od firmy Fujifilm (případně si lze zvolit i film přímo značky Leica), a je vybaven optickým hledáčkem, bleskem na předním panelu a několika různými snímacími režimy, jako jsou portréty, makro, sport/akce, dvojí expozice a samozřejmě také automat.

K dispozici je také samospoušť či selfie režim – v přední části fotoaparátu se dokonce nachází malé zrcátko, které tomuto režimu napomáhá. Moderní instantní fotoaparát je v podstatě nástupcem původních modelů značky Polaroid. Stejně jako tehdy zvládají tato zařízení ihned vytisknout snímek, který jste právě pořídili. Velikost vytištěného snímku je v tomto případě asi 8,6×5,4 cm.

Leica Sofort se na trh dostane v listopadu za cenu 299 dolarů (7 500 Kč) v bílém, oranžovém nebo mentolově zeleném provedení. Jestliže vám cena připadá vysoká, pak si můžete pořídit alternativu v podobě některého z modelů Instax Mini od Fujifilmu (v ČR od 1 700 Kč) nebo Polaroid Snap, který vyjde něco málo nad 3 tisíce.

Zdroj: Techspot

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

Společnost TP-Link přináší na trh nový hybridní mesh …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře