Informace o projektu

V březnu 2007 vtrhla na český trh herní konzole Sony Playstation 3, mimo dalších úžasných věcí také přehrávající Blu-ray disky – a to v porovnání s ostatními (nemnoha) přehrávači za cenu podstatně nižší. V dubnu ohlásila společnost Bonton první várku Blu-ray filmů, u nás oficiálně dostupných. Televizory, nesoucí označení HD ready opravdu zaslouženě a ne jen z marketingových důvodů, přestaly být záležitostí horních několika desítek tisíc už před nějakým časem. Podmínky pro pozvolný nástup vysokého rozlišení do českých domácností tedy začaly být velmi příznivé.

HDmag.cz (původně High-Def Mag) byl spuštěn v dubnu 2007 víceméně za účelem zmapování a dalšího sledování oficiální nabídky filmových titulů ve formátu Blu-ray na českém trhu. Brzy se ale ukázalo, že se toho hodně děje i v tehdy ještě konkurenčním HD DVD táboře a v rámci naší chaoticky (ne)postupující televizní digitalizace také na poli HDTV. To všechno jsou témata, tvořící spolu s Blu-ray a související technikou nedílný celek, který by mohl zajímat každého nadšence nebo technofila, slyšícího na slovní spojení „vysoké rozlišení“. To všechno jsou témata, kterým se tento web věnuje.

Obsah webu

Podstatnou část zpráv tvoří novinky a zajímavé informace ze zahraničí, protože na českém trhu je kolem vysokého rozlišení i po dvou letech stále spíše rozpačité ticho. Situace se ale postupem času zlepšuje – Blu-ray technologie, filmy a přehrávače se dostávají do povědomí široké veřejnosti a nakonec možná v tomto oboru dojde k takové expanzi, jakou u nás v posledních době zažívá DVD formát. To všechno ale ukáže až čas.

Největší devizou HDmag.cz je pečlivě udržovaná databáze filmových titulů a kalendář jejich uvádění na náš trh. Informace jsou velmi podrobné a jsou stále průběžně doplňovány. Jako bonus je pak k dispozici stručný slovník pojmů, se kterými se lze kolem technologií vysokého rozlišení setkat. To všechno by spolu s denně aktualizovaným obsahem mělo přispět ke kvalitě webu a spokojenosti jeho čtenářů.

Autorská práva

Některá hesla ve slovníku pojmů byla převzata nebo upravena z české a anglické Wikipedie, a to s uvedením zdroje a v souladu s příslušnými licenčními podmínkami (česká verze). Zdroj je uvedený také u všech tiskových zpráv a převzatých či citovaných materiálů. V obsahu mohou být použity oficiální texty a grafické podklady výrobců a distributorů. Použité názvy produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými obchodními známkami příslušných vlastníků.

Použité technologie

HDmag.cz je vytvořen a provozován výhradně pomocí open source nástrojů, programů, materiálů a technologií. Jako operační systém serveru je použit Debian GNU/Linux, webový server Apache poskytuje zázemí pro CMS Drupal, napsaný v PHP. Formátování textu zajišťuje geniální český nástroj Texy!. Logo webu (autorkou je Kateřina Olišarová) bylo vytvořeno za použití vektorového editoru Inkscape a bitmapového editoru Gimp, který slouží také k úpravám všech použitých ilustračních fotografií.

Vydavatel

Vydavatelem webu je Argonit s.r.o., viz kontakty.

Další informace

HDmag.cz má přiděleno ISSN 1802–5161.

Uložte si: Pošlete dál: