Spojení Sony a Panasonicu oficiální. Slibuje levnější OLED

vydáno 27. 6. 2012 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma Televizory | 1 komentář

Tagy: 1080p, FullHD, OLED, Panasonic, plasma, Sony

O spolupráci Sony a Panasonicu na vývoji a následné výrobě OLED televizorů jsme psali už minulý měsíc, kdy se o tomto partnerství začalo poprvé šuškat. Obě společnosti trápí špatné výsledky související s propady v prodeji, které je přinutily k restrukturalizaci (Sony propustí přes deset tisíc zaměstnanců). Pokud se chce Sony s Panasonicem udržet na trhu, musejí přijít s novou strategií. Sony totiž trh s LCD ztratila a Panasonic díky poklesu popularity plazem také nemá žádnou záruku stabilní budoucnosti.

Sony (OLED)

Proto se obě společnosti oficiálně pustily do společné práce na OLED televizorech. Většina expertů na televizní průmysl předpokládá, že se v OLED skrývá budoucnost. Otázkou teď ale nebude, kdo jako první dorazí na trh s většími televizory (brzy se to podaří LG a Samsungu), ale kdo je nabídne za rozumnou cenu. A právě sdílení technologií a výrobních linek mezi Panasonicem a Sony by se mohlo zasloužit o příchod prvního cenově dostupného OLED televizoru právě z jejich továren.

Přesně to si také Sony a Panasonic od spolupráce slibují: Maximální snížení nákladů a rozjetí masové produkce někdy během roku 2013. To je dost nekonkrétní termín, ale co, k oficiálnímu spojení dochází až teď, tak mají Japonci právo dát si drobnou rezervu.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Spojení Sony a Panasonicu oficiální. Slibuje ...

Vložil moviereaper (bez ověření), 27. Červen 2012 - 14:39

Obrázek uživatele moviereaper

to mě by celkem zajímalo, jak to vyřeší s životností OLED, dřív se o tim mluvilo docela dost, hlavně problematický byl modrý subpixel, který měl životnost nejkratší…