Tuzemské Blu-ray filmy - 29. týden 2009

vydáno 12. 7. 2009 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Novinky | téma Filmy, Z domova

Tagy: 20th Century Fox, Blu-ray, Bonton, Bontonfilm, Bride Wars, film, HCE, Hollywood C.E., Hollywood Classic Entertainment, L'Ennemi public n°1, Mesrine, Mesrine: Part 2 - Public Enemy #1, MGM, Public Enemy Number One, Stav obležení, Studio Canal, The Siege, Válka nevěst, Valkýra, Valkyrie, Veřejný nepřítel č. 1: Epilog

Blu-ray Disc logo

V nadcházejícím týdnu se na našem trhu objeví čtyři nové Blu-ray tituly. Dramatický thriller Stav obležení, romantickou komedii Válka nevěst a válečné drama Valkýra doplní pokračování francouzského kriminálního velkofilmu Veřejný nepřítel č. 1 – Veřejný nepřítel č. 1: Epilog. Na všechny disky se teď jako obvykle v krátkosti podíváme.

TIP: Nevyžadujete český dabing ani titulky? Chcete vědět, co na Blu-ray vychází v zahraničí? Sledujte každou neděli seriál Blu-ray filmy ve světě a budete v obraze.

Všechny u nás oficiálně distribuované zahraniční filmy mají české titulky a ve většině případů i dabing. Tyto údaje budou upřesněny vždy až po osobním ověření, což může nějaký čas trvat. Informace o harmonogramu vydávaných titulů pocházejí z oficiálních materiálů distribučních společností, přesto se termíny i skladba filmů mohou změnit.

Stav obležení

Stav obležení (Siege, The, 1998) (Blu-ray)

Český název: Stav obležení

Originální název: Siege, The

Rok výroby: 1998

Žánr: Akční / Thriller / Drama

Délka: 116 minut (1:56)

Režie: Edward Zwick

Hrají: Denzel Washington, Annette Bening, Bruce Willis, Tony Shalhoub, Sami Bouajila

Studio: 20th Century Fox

Distribuce v ČR: Bontonfilm, a. s. (od 13. 7. 2009)

Šéf protiteroristického oddělení FBI a Newyorské policie Hubbard musí čelit nečekané vlně teroru, iniciovaného Araby. Setká se přitom s agentkou CIA, specialistkou na Blízký východ Elise Kraftovou, která má úzkou vazbu na svého informátora a milence Samira. Hubbard zpočátku svůj nerovný boj prohrává a panika v ulicích měst vede k vyhlášení výjímečného stavu. Velitel armády, pragmatický generál Deveraux, hájí zájmy země naprosto militantně.

Technické informace o disku budou doplňovány na stránce s detailem filmu »

Válka nevěst

Válka nevěst (Bride Wars, 2009) (Blu-ray)

Český název: Válka nevěst

Originální název: Bride Wars

Rok výroby: 2009

Žánr: Komedie / Romantický

Délka: 89 minut (1:29)

Režie: Gary Winick

Hrají: Anne Hathaway, Kate Hudson, Candice Bergen, Steve Howey, Bryan Greenberg

Studio: 20th Century Fox

Distribuce v ČR: Bontonfilm, a. s. (od 13. 7. 2009)

Každá svatba má svůj příběh, tenhle ale není o nevěstě a ženichovi. Tenhle je o nevěstě… a nevěstě. Holky, o kterých je řeč, jsou nejlepší kamarádky Liv a Emma, jež si nemůžou být blíž a zároveň nemůžou být víc rozdílné. Liv jako úspěšná právnička ví, co chce a jak to získat. Emma je obětavá, velkorysá učitelka, která myslí především na druhé.

Liv a Emma se dokonale doplňují, pasují k sobě jako jing a jang. To vše se změní, když nešťastným omylem připadnou jejich svatby na jejich vysněném místě na tentýž den. Vdavekchtivé nevěsty jsou rozhodnuty použít všech mazaných prostředků, aby té druhé její velký den překazily. Zdá se, že jedno dlouholeté přátelství spěje ke smutnému konci.

Technické informace o disku budou doplňovány na stránce s detailem filmu »

Valkýra

Valkýra (Valkyrie, 2008) (Blu-ray)

Český název: Valkýra

Originální název: Valkyrie

Rok výroby: 2008

Žánr: Válečný / Historický / Thriller / Drama

Délka: 121 minut (2:01)

Režie: Bryan Singer

Hrají: Tom Cruise, Bill Nighy, Kenneth Branagh, Terence Stamp, Eddie Izzard

Studio: MGM

Distribuce v ČR: Bontonfilm, a. s. (od 13. 7. 2009)

Dlouho očekávaný, napínavý film Valkýra, vypráví skutečný příběh plukovníka Clause von Stauffenberga (Tom Cruise), který stál v čele rozsáhlého protinacistického spiknutí, jehož hlavním cílem měla být likvidace Adolfa Hitlera a odstavení jeho nejvěrnějších spolupracovníků od moci.

Plukovník Claus von Stauffenberg je loajálním vojákem, oddaně sloužícím své zemi. Poté co je zraněn a odvelen z fronty dojde k vylodění spojeneckých jednotek v Normandii a Stauffenberg se stává členem rozsáhlého spiknutí. Na straně německého odboje, vyzbrojen rafinovanou strategií použít Hitlerův vlastní nouzový plán pro stav ohrožení – známý jako Operace Valkýra – se rozbíhá akce s cílem zavraždit vůdce a svrhnout jeho nacistickou vládu. S dokonalým plánem a s několika odhodlanými důstojníky se z von Stauffenberga, který dosud byl jeden z mnoha, stane ten, který musí Hitlera zlikvidovat sám.

Do pokusu o převrat bylo zainteresovaných mnoho vysokých osobností jako např. Ludwig Beck, Erich Höpner, Erwin Rommel, Hans Speidel a Hellmuth Stieff. Stauffenber chtěl při atentátu spolu s Hitlerem také zlikvidovat Heinricha Himmlera a Hermanna Göringa. Tento důvod donutil ve dvou případech (11. a 15. července) ustoupit od plánu. Konečné datum nakonec padlo na 20. července 1944, i přesto, že nebyl přítomen ani Himmler ani Göring…

Technické informace o disku budou doplňovány na stránce s detailem filmu »

Veřejný nepřítel č. 1: Epilog

Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (Ennemi public n°1, L' / Mesrine: Part 2 - Public Enemy #1 / Public Enemy Number One (Part 2), 2008) (Blu-ray)

Český název: Veřejný nepřítel č. 1: Epilog

Originální název: Ennemi public n°1, L' / Mesrine: Part 2 – Public Enemy #1 / Public Enemy Number One (Part 2)

Rok výroby: 2008

Žánr: Akční / Krimi / Drama / Thriller

Délka: 130 minut (2:10)

Režie: Jean-François Richet

Hrají: Vincent Cassel, Ludivine Sagnier, Gérard Lanvin, Samuel Le Bihan, Olivier Gourmet

Studio: Studio Canal

Distribuce v ČR: Hollywood C.E. (od 13. 7. 2009)

Jacques Mesrine, největší francouzský gangster všech dob, byl ve své vlasti známější než jakákoliv celebrita. Jeho avantýry byly neskutečně lehkomyslné, neuvěřitelně drzé a jeho úmysly absolutně nepředvídatelné. Na každou novou „fušku“ se pomocí plastických operací a nejrůznějších masek měnil k nepoznání, a proto byl přezdíván „mužem tisíce tváří“. Národ ho uctíval, ženy ho zbožňovaly a pro stát byl nepřítelem číslo jedna.

Jeho odvážné skutky, nesčetné útěky z vězení, milostné románky, nad nimiž zůstával rozum stát, jeho bájná dobrodružství, obrovský cynismus a výsměch policii, z toho všeho vznikl pro Francouze skutečný národní epos. Epos o člověku, který byl skutečným hrdinou nebo antihrdinou…

Filmy Veřejný nepřítel č. 1 a Veřejný nepřítel č. 1: Epilog se natáčely souběžně celých devět měsíců, na třech kontinentech a s rozpočtem přes 80 miliónů Eur. Jedná se o nejdražší francouzskou produkci všech dob.

Technické informace o disku budou doplňovány na stránce s detailem filmu »

Připomínám, že přehled všech připravovaných titulů naleznete v Blu-ray kalendáři, k dispozici je také Blu-ray katalog, obsahující všechny u nás dosud vyšlé i připravované tituly.

Důležitá poznámka na závěr: tyto tituly, stejně jako všechny ostatní u nás oficiálně distribuované, jsou vybaveny českou jazykovou podporou – vždy ve formě českých titulků a většinou i dabingu. Pokud tato informace není uvedena v Blu-ray katalogu, je to proto, že čekáme na definitivní upřesnění údajů.

Článek je součástí seriálu Tuzemské Blu-ray filmy »

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře