DIGITAL+ spouští pět dalších HD kanálů na satelitech ASTRA

vydáno 27. 12. 2009 | autor SES ASTRA | sekce Tiskové zprávy | téma Ze světa

Tagy: Accion HD, Astra, CS Link, DIGITAL, Eurosport HD, Fox HD, Full HD, HDTV, MTVN HD, National Geographic HD, satelit, SES ASTRA, Skylink

SES ASTRA - logo

ASTRA nyní vysílá přes 100 HD kanálů

SES ASTRA, součást společnosti SES, oznámila, že španělský operátor placené televize Digital+ spustil pět dalších HD kanálů na satelitech ASTRA. Včetně těchto nových kanálů nyní SES ASTRA vysílá přes svůj satelitní systém více než 100 HD programů.

Satelitní operátor tak zůstává nejdůležitější HD platformou v Evropě, která šíří obsah od předních vysílacích společností.

Nové HD kanály spuštěné společností Digital+ zahrnují programy Accion HD, Eurosport HD, Fox HD, National Geographic HD a MTVN HD a jsou vysílány z orbitální pozice SES ASTRA 19,2° E. Spolu s těmito novými kanály vysílá Digital+ přes systém ASTRA celkem 10 HD kanálů.

Mezi vysílací společnosti, které šíří HD obsah na systému ASTRA, patří přední evropští operátoři placené televize a také velké komerční a veřejnoprávní stanice, například Sky a BBC ve Spojeném království; Sky Deutschland, RTL a Vox v Německu; Canal+, CanalSat, TNTSAT a Orange ve Francii; Digital+ ve Španělsku; Viasat v Dánsku, Švédsku, Norsku a Finsku; Canal Digitaal v Nizozemí; TV Vlaanderen v Belgii; Skylink a CS Link v České republice a Slovenské republice; arte v Německu a Francii; ORF v Rakousku a TVP v Polsku.

ASTRA - DINO room

Alexander Oudendijk, obchodní ředitel SES ASTRA, k tomu řekl:

„Velmi nás těší, že se společnost Digital+ rozhodla spustit na systému ASTRA další HD kanály. Skutečnost, že SES ASTRA nyní vysílá více než 100 HD kanálů, dokazuje, že HD nabývá v Evropě na síle. SES ASTRA byla vždy průkopníkem HDTV. To, že na konci roku 2009 vysíláme již přes 100 HD kanálů, zcela předčilo naše očekávání. Pevně věříme, že tento pozitivní vývoj bude pokračovat i v roce 2010, a těšíme se na spuštění dalších HD kanálů na našich satelitech.“

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Tiskové zprávy

Komentáře