Zloba dorazila na Blu-ray bez HD zvuku

vydáno 19. 10. 2014 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Filmy, Z domova | 5 komentářů

Tagy: Blu-ray, film, Maleficent, Zloba - Královna černé magie

Zloba - Královna černé magie (Maleficent, 2014) (Blu-ray)

Zloba – královna černé magie je další z disneyovských reimaginací slavných pohádek, které v posledních měsících slaví nevídaný úspěch. V Česku však zdá se tolik lidí nezajímají, neboť se okolo vydání na Blu-ray příliš velké „haló“ neudělalo a málokdo si povšiml, že Disney tentokrát nešidí jen bonusy (na to už jsme si zvykli a je to problém více studií), ale dokonce i zvukovou stopu.

Disk Zloby totiž na rozdíl od předchozích titulů studia (například od marvelovek) neobsahuje HD zvukovou stopu v podobě DTS-HD Master Audio. To je v případě zahraniční edice namixováno dokonce v osmikanálu. V případě tuzemské edice se ovšem musíte spokojit pouze s „standardním zvukem“ v podobě klasického DTS, jež má však oproti HD stopám stále pouze třetinový datový tok a je tudíž přece jen horší. Byť například českým stopám v Dolby Digital i tak nakopává pozadí.

Vinu studia potvrdil i distributor Magic Box, který nám dodal seznam zemí, u nichž bylo – podobně jako u nás – rozhodnuto o zařazení horší zvukové stopy. Jedná se o Austrálii, Řecko, Maďarsko, Polsko, Nový Zéland a Rumunsko. Doufejme tedy, že se jedná o výjimku a ne dlouhodobý trend, v němž chtějí u Disneyho pokračovat.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Zloba dorazila na Blu-ray bez HD zvuku

Vložil petr (bez ověření), 19. Říjen 2014 - 19:55

Obrázek uživatele petr

Jak americké pohádky nemusím, tak zrovna tuto jsem plánoval koupit. Zdá se mi, že poslední dobou jsou u nás některé bluraye docela odfláklé. Většinou sleduji BR v originále a originální HD zduková stopa mi u Zloby chybí. Na druhou stranu mi chybí český dabing u Krotitelů duchů 2. Za polovičatou práci či neschopnost dát zákazníkovi 100% produkt, bych dotyčnému distributorovi něco řekl … Takto tyto BR disky nekoupím.

Re: Zloba dorazila na Blu-ray bez HD zvuku

Vložil Glimmer Man (bez ověření), 20. Říjen 2014 - 7:43

Obrázek uživatele Glimmer Man

To jsem pořád nepochopil, v čem se ušetří, když se tam dá horší zvuk. Místa na disku je dost. Zvuková stopa je už taky vyrobená. Tak o co jde?

Připomíná mi to situaci, když někdo z personálu v restauraci močí do polívky. Polívce to nijak nepomůže, ani se nezníží náklady na její výrobu, ale dotyčnej jedinec se tím asi jen dobře baví, jak „je“ přechcal.

Re: Zloba dorazila na Blu-ray bez HD zvuku

Vložil Glimmer Man (bez ověření), 20. Říjen 2014 - 7:44

Obrázek uživatele Glimmer Man

*** nesníží ***

Re: Zloba dorazila na Blu-ray bez HD zvuku

Vložil Psema (bez ověření), 20. Říjen 2014 - 10:00

Obrázek uživatele Psema

petr: Když ono v případě velkých studií ta vina distribuce není moc velká. V podstatě se s tím nedá při oznámení studia nic dělat. :/

Re: Zloba dorazila na Blu-ray bez HD zvuku

Vložil Glimmer Man (bez ověření), 20. Říjen 2014 - 12:52

Obrázek uživatele Glimmer Man

No, mě je jedno, jestli se vymočil do jídla mistr šéfkuchař a nebo servírka. Řeším, proč to vlastně udělají.