Sony přidává PSN ochranu, hackeři chystají další útok

vydáno 6. 5. 2011 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma IT a software | 1 komentář

Tagy: PlayStation, PlayStation 3, PlayStation Network, PSN, Sony

Playstation Network

Playstation Network se ještě nevzpamatovalo z posledního útoku (kdepak, servery ještě pořád nenaběhly) a hackeři už začínají slibovat, že na otřesenou síť zaútočí znovu. Tedy alespoň to tak vypadá podle IRC chat logů, které získal webový magazín cnet.

Podle těchto záznamů mají hackeři přístup do některých soňáckých serverů už teď a nejen že je znovu položí na lopatky, ale zároveň zveřejní všechny informace, které útokem získají. Jestli je to pravda, nebo jen zbytečné strašení, se dozvíme nejpozději v pondělí – útok je totiž plánovaný už na tento víkend.

Howard Stringer ze Sony přitom začal postiženým uživatelům ( = všem majitelům PSN účtů) ve Spojených státech do budoucna nabízet bezplatnou „identity theft“ pojistku, tedy pojistku proti odcizení osobních údajů. Evropský trh to v nepříliš vzdálené budoucnosti čeká také. Na první pohled to vypadá jako vstřícný krok, ale je to spíš zlodějina.

Uživatel dostane pojistku na rok zdarma s tím, že pokud jí bude chtít prodloužit, samozřejmě bude muset začít platit. Pojistka sice je až na milion dolarů, ale k čemu obyčejnému uživateli, proboha, je? Nemělo by prioritou PSN být samotné zajištění, aby uživatel žádnou pojistku nepotřeboval? Nechat ukrást osobní informace (přitom už se šušká, že Sony o zastaralé a neadekvátní ochraně účtů vědělo) a na základě toho nabízet pojistku, to prostě smrdí další zlodějinou, nemyslíte?

UPDATE (7.5. 2011, 11:00) – Navzdory slibům nakonec Sony obnovení PSN tento týden nestihne a tentokrát už společnost sama netuší, kdy by mohly servery být opět on-line. Za pár dní přitom bude výpadek trvat už měsíc.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

Společnost TP-Link přináší na trh nový hybridní mesh …

Homepage »

Komentáře

Re: Sony přidává PSN ochranu, hackeři chystají další ...

Vložil Anonym (bez ověření), 6. Květen 2011 - 21:42

Obrázek uživatele Anonym

PSN BUDE PEKNE V PRDELI A DLOUHO A KRADE SE STEJNE VSUDE