PS Vita se nedaří

vydáno 2. 1. 2012 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma IT a software | 4 komentáře

Tagy: PlayStation, PS Vita, PSP, Sony

Sony si od své nové kapesní konzole asi moc velké úspěchy neslibovalo, přesto nástupce PSP hned během druhého týdne na pultech japonských obchodů zklamal – a to hodně. PS Vita se sice během prvních sedmi dní na japonském trhu podařilo prodat více než tři sta tisíc kusů, během týdne před Vánoci však zařízení zažilo jeden z největších propadů v prodejnosti, jaký kdy počítačový hardware zaznamenal – z pultů zmizelo pouhých 72 000 kusů.

To je 78% propad. Sony tak pravděpodobně čelí pěkně velkému průšvihu, během druhého týdne od debutu se totiž víc než PS Vity prodalo nejen Playstationů 3, ale také Wiiček, 3DSek a dokonce PSPček, jichž zmizelo z pultů přes sto tisíc.

PS Vita

PS Vita před sebou tedy nebude mít nikterak zářnou budoucnost. Alespoň se to člověku chce říct s přihlédnutím k faktu, že Japonci jsou konzolím od Sony docela věrní a ve zbytku světa se tak dá očekávat ještě slabší debut.

Vita to má těžké z mnoha důvodů. Pro některé nemusí být přechod z PSPčka nikterak nutný, jiní přešli k Nintendu, dalším bude připadat zbytečné, nosit v kapse handheld, když si budou moct zapařit podobně kvalitní hry na svých čtyř a více-jádrových tabletech. Nebudeme si hrát na to, že si v šuplíku schováváme křišťálovou kouli, ale zatím všechno svědčí tomu, že to PS Vita nebude mít snadné. V Evropě a Americe by se konzole měla začít objevovat během prvního kvartálu.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

Společnost TP-Link přináší na trh nový hybridní mesh …

Homepage »

Komentáře

Re: PS Vita se nedaří

Vložil heksa (bez ověření), 3. Leden 2012 - 10:02

Obrázek uživatele heksa

ja se ani moc nedivim. ja uz bych si to dneska taky nekoupil, na hrani her je to sice porad 100× lepsi nez mobil, ALE vsichni maj chytry mobily s mnohem levnejsima „hrama“ a ta cena je podle me to nedulezitejsi.

Re: PS Vita se nedaří

Vložil th0ca (bez ověření), 3. Leden 2012 - 16:40

Obrázek uživatele th0ca

jj cena je prislis vysoka

Re: PS Vita se nedaří

Vložil Stuntmanic (bez ověření), 4. Leden 2012 - 14:57

Obrázek uživatele Stuntmanic

a k tomu ještě ty nový paměťový karty, za který si sony nechá pořádně zaplatit. kdepak, když už si chci zahrát, tak jediině na pořádný tv a ps3

Re: PS Vita se nedaří

Vložil Aaa (bez ověření), 6. Leden 2012 - 6:44

Obrázek uživatele Aaa

Nesirte paniku. Kdyz vyslo 3DS, tak se taky prodavalo mene nez psp a ds. A launch her pro vitu je orientovan zapadne, neobsahuje zadny japonsku must have.