Mocný vládce Oz: Raimiho fantasy hrají v Hostivaři v Dolby Atmos!

vydáno 10. 3. 2013 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma 3D, Filmy, Z domova | 3 komentáře

Tagy: 2K, 3D, Dolby Atmos, film, kino, Mocný vládce Oz, Oz: The Great and Powerful, Premiere Cinemas

Ačkoli jsme na nejnovější film z rukou Sama Raimiho, Mocný vládce Oz, po trailerech nadávali, nakonec nás mile překvapil. Funguje totiž nejen jako prequel ke klasice všech klasik Čaroději ze země Oz, ale pokud tuhle ságu, která je za Atlantikem známá i pětiletým dětem, neznáte, užijete si ji i jako samostatný biják. Raimimu se na rozdíl od Burtonovy Alenky v říši divů povedlo skloubit digitální panoramata se skutečnými kulisami, naroubovat do dění extrémně sympatické postavy a hlavně předestřít omšelý příběh o proměně hajzlíka v dobráka zábavně, nápaditě a se srdíčkem na pravém místě.

Proč na něj ale upozorňujeme. Mocný vládce Oz nechal Raimi namixovat v Dolby Atmos a ačkoli určitě neuděláte chybu, pokud zamíříte na obyčejnou projekci do pražského IMAXu, rozhodně by mohlo stát za to, zauvažovat o návštěvě hostivařského Premiere Cinemas. Tam se Oz hraje dvakrát denně s titulky (16:40, 21:00), kde kromě vynikajícího 3D (srovnatelného s Pí a jeho život i Hobitem!) dostanete právě zvuk v Dolby Atmos, kdy vás všechna kouzla a čáry obklopí doslova ze všech stran.

Ne, neděláme kinu propagaci. Jen je konečně příležitost vyrazit do kina na nenadabovaný, skvěle namixovaný 3D film (bohužel jen ve 2K, ale čert to vem), který se vyplatí vidět v tzv. „plné palbě“. Obzvlášť pokud máte malého caparta, popřípadě se vám nostalgicky stýská po Smaragdovém městě, které v novém kabátku vypadá naprosto fantasticky.

Mocný vládce Oz
Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Mocný vládce Oz: Raimiho fantasy hrají v Hostivaři ...

Vložil Anonym (bez ověření), 10. Březen 2013 - 14:24

Obrázek uživatele Anonym

Malého caparta na titulky… no pochybuju, že z toho něco bude mít

Re: Mocný vládce Oz: Raimiho fantasy hrají v Hostivaři ...

Vložil Psema (bez ověření), 10. Březen 2013 - 14:38

Obrázek uživatele Psema

Předpokládám, že dítě kolem 10 let umí číst. Pokud ne, je to celkem na zamyšlení o českým školství.

Vyloženě pro nejmenší ten film i díky Raimiho zálibě v hororu není.

Re: Mocný vládce Oz: Raimiho fantasy hrají v Hostivaři ...

Vložil th0ca (bez ověření), 12. Březen 2013 - 11:55

Obrázek uživatele th0ca

dobrej clanek. Vsude clovek jen cte jak ten film bude spatny, jak Raimi pujde diky tomu do kytek bla bla bla a zatim to vypada na solidni zabavu… me se to z traileru dost libilo, a to mi neni 13, jak prostredi (barvy jsou fakt paradne vyvazeny), tak i herci. Takze po dlouhy dobe asi zajdu do kina. Nicmene skoda, ze tady u nas v liberci to v kinech hraje potisejc nez u me doma v obyvaku :D