Marvelovští Strážci galaxie budou v IMAXu měnit poměr stran obrazu

vydáno 6. 6. 2014 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma 3D, Filmy, Ze světa | 2 komentáře

Tagy: 3D, aspect ratio, film, Guardians of the Galaxy, IMAX, Strážci galaxie

Měnící se poměry stran filmů v kině IMAX nejsou v současné době ničím výjimečným. Mohli jsme tak vidět čtvrtou Mission: Impossible, „batmanovku“ Temný rytíř povstal, anebo druhý díl Hunger Games. A takový Skyfall měl v IMAXu úplně jiný poměr stran než v běžných multiplexech po celou dobu projekce. Nyní se mezi speciální vizuální zážitky hodlá zařadit i nový počin Marvelu Strážci galaxie. Režisér James Gunn totiž na Facebooku odhalil, že má pro fanoušky, kteří půjdou do IMAXu na 3D verzi filmu, malý bonus.

Strážci galaxie

Tím měl samozřejmě na mysli právě změnu poměru stran, což má dle jeho slov umožnit větší pohlcení diváka a zintenzivnění filmového zážitku. Dobrou zprávou je, že Gunn má stát za všemi scénami, které budou takto „nafouknuty“ a osobně se účastnil i prací na 3D konverzi (ano, Marvel stále netočí nativně ve 3D), která dle jeho slov má být na míle vzdálená trojrozměrným nepodarkům, za které leda utratíte peníze a odměnou je vám obraz tmavý, mázlý a minimálně prostorový. Ve Stražcích galaxie třetí rozměr sice nemá být nijak agresivní, rozhodně však nemáme očekávat ani žádné leporelo. Což je u Marvelu příjemná změna, neboť například konverze druhého Thora byla bez diskuze příšerná.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Marvelovští Strážci galaxie budou v IMAXu měnit ...

Vložil KARLOS (bez ověření), 6. Červen 2014 - 23:31

Obrázek uživatele KARLOS

Na druhou stranu ale druhý Kapitán měl 3Dčko hodně fajn. Teda krom těch dvou tmavých pasáží – úvod na lodi a Fury v bytě Kapa…

Re: Marvelovští Strážci galaxie budou v IMAXu měnit ...

Vložil Psema (bez ověření), 7. Červen 2014 - 10:17

Obrázek uživatele Psema

Jj, Kapitán měl překvapivě přehlednou i akci. Každopádně pořád nechápu, proč nezkusej něco nativního. Ti Avengers se k tomu vybízej. Echt když Whedon nemá výraznější vizuální rukopis.