Japonci mají z Iron Mana 4D atrakci

vydáno 6. 5. 2013 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma 3D, Filmy, Ze světa | 2 komentáře

Tagy: 3D, 4DX, film, Iron Man 3, kino, Marvel

Iron Man 3 Zatímco v tuzemských kinech můžete třetího Iron Mana vidět pouze v nadbytečné 3D nástavbě, japonští kinaři jdou ještě dál a nedaleko Tokya promítají nahláškovanou šou Shanea Blacka rovnou ve 4DX. Co to znamená? Podobně jako třeba u čtvrtých Spy Kids další vjemy. Jen posunuté na poměrně bizarní úroveň, kdy se z poklidné projekce stává atrakce podobná Disneylandu.

Během sledování filmu totiž vibrují sedačky, fučí horký vzduch, stříká voda, zasmradává kovový odér a v neposlední řadě poblikávají světla. To vše samozřejmě v adekvátních situacích, kdy například Tony ve svém obleku prolétá skrz oblaka, případně je uprostřed bitvy či zachraňuje posádku z padajícího Air Force One.

Rozhodně se nedá říct, že by podobné představení nebylo „cool“, podle ohlasů však ne všechno funguje dokonale. Návštěvníci sice chválí proudění vzduchu, vibrace sedaček či stroboskopické blikání při explozích (epileptici se zjevně projekcí neúčastní), velkou radost jim ale nedělají cákance vody ze zařízení umístěného před sedačkou, ani zmíněný odér, který je prý něčím mezi vůní kovu a sladkého parfému.

Zdá se tedy, že ač jako atrakce podobné představení funguje, mají Japonci stále co ladit. My každopádně můžeme být v klidu, do tuzemské kotliny se podobný „upgrade“ prozatím nechystá. Ačkoli někdejší promítání Jameson Film Clubu se podobným projekcím přiblížila asi nejvíce. Pokud jste se jich účastnili. Co jste na ně říkali?

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Japonci mají z Iron Mana 4D atrakci

Vložil Anonym (bez ověření), 6. Květen 2013 - 16:56

Obrázek uživatele Anonym

Podobna vec se v nasich kinech objevi pomerne brzo. Takze tuhle silenost budeme moct vyzkouset take.

Re: Japonci mají z Iron Mana 4D atrakci

Vložil Anonym (bez ověření), 8. Květen 2013 - 10:07

Obrázek uživatele Anonym

Autor clanku zrejme zaspal a nesleduje filmove deni v cesku! Kdyby to Cinema City stihlo, to same by uz davno bylo na Smichove. Sal se ale zatim predelava. Takze pointa clanku je trosku smesna, zvlast kdyz spousta zpravodajskych portalu o pripravach korejske technologie v Praze davno informovala.