Do IMAXu míří Rychle a zběsile 7, Warcraft i další Jurský park

vydáno 5. 6. 2014 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Filmy, Z domova | 3 komentáře

Tagy: 3D, Fast and Furious 7, film, IMAX, Jurassic World, Warcraft

Studia Universal a Legendary Pictures dnes potvrdila další filmy, které se kromě tradičních kin a multiplexů podívají i do velkých sálů IMAX. V rámci dohody na patnáct snímků do roku 2017 se na seznamu plánovaných premiér objevily snímky Dracula Untold (premiéra letos v říjnu), fantasy Sedmý syn (únor 2015), sedmé Rychle a zběsile (Duben 2015), Jurský svět (červen 2015), Crimson Peak (říjen 2015) a očekávaná adaptace Warcraftu (březen 2016).

Warcraft

Nejzajímavější z této várky je pak dvojice Jurský svět a Warcraft. Jurský svět sice dostane do vínku pouze 3D konverzi, to je ovšem způsobené tím, že se režisér Colin Trevorrow rozhodl film natočit „old-schoolově“ na surovinu v podobě 35mm a 65mm filmu. Prozatím není jasné, jestli 35mm pasáže dostanou post-produkční „blow-up“ do imaxovských rozměrů, či zda film bude měnit poměry stran u některých sekvencí. Vizuální pastva pro oči by však měla být tak jako tak zajištěna. V nabídce pak bude i 3D, jež ovšem bude v případě Jurského světa z logických důvodů (na film se ve 3D natáčet nedá) konvertované.

Warcraft by oproti tomu měl nabídnou třetí rozměr v plnohodnotné nativní kvalitě, na kterou navíc bude mít režisér Duncan Jones hromadu post-produkčního času. Warcraft byl totiž před pár dny dotočen, a tak se veškeré úsilí přesunulo na x měsíců do střižny a do počítačů trikových mágů, kteří by měli světu Azerothu dodat na pompě.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Do IMAXu míří Rychle a zběsile 7, Warcraft i ...

Vložil Harmy (bez ověření), 5. Červen 2014 - 21:12

Obrázek uživatele Harmy

Když se na film ve 3D točit nedá, tak na co se tedy natáčely ty IMAX 3D filmy v 80. letech? Nemluvě o tom, že 3D filmy se točily už ve 20. letech. ;-)

Re: Do IMAXu míří Rychle a zběsile 7, Warcraft i ...

Vložil KARLOS (bez ověření), 5. Červen 2014 - 22:29

Obrázek uživatele KARLOS

Harmy: Já by sem to upřesnil – na film se ve 3D nedá točit tvůrčím způsobem…

Ty kamery byly (a v případě analogového IMAXu jsou) SBS s pevnou a velkou konvergencí. Takže nic, co by se dalo použít na malých plátnech, co by bylo koukatelné delší dobu jak půl hodiby a kde by stereo opravdu sloužilo obrazové složce…

SBS kamery se samozřejmě používají i dnes, ale jen v určitém a velmi omezeném množství záběrů. Nebo tam, kde se dnes klasické rigy nevlezou (třeba do podvodních schránek atd)…

Ať chceme, nebo ne, nativní 3D je napevno spojeno s digitálem. A co si budeme povídat, digitál dnes převládá i u 2D produkce (ať už později konvertované do 3D, nebo jako výsledný 2D snímek).

Re: Do IMAXu míří Rychle a zběsile 7, Warcraft i ...

Vložil Harmy (bez ověření), 7. Červen 2014 - 0:52

Obrázek uživatele Harmy

To je pravda :-)