3D hardwaru se extrémně daří

vydáno 1. 12. 2011 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma 3D, Televizory, Projektory | 4 komentáře

Tagy: 3D, 3DTV, Blu-ray 3D

Stereoskopického obsahu sice přibývá velice pomalu a o kvalitě by se dalo polemizovat, minimálně v Americe to ale nikoho neodrazuje od koupě 3D televizorů. Těm se podle průzkumu prvních tři kvartálů (tedy období mezi lednem a koncem září) letos extrémně dařilo a za zmíněný třičtvrtěrok zažily sedmadvacetiprocentní nárůst v prodejnosti. Jen ve Spojených státech se tak prodalo 6.6milionů 3D televizorů.

Největší nárůst prodejnosti přitom v tomto roce trh teprve čeká – hardwaru se všeobecně nejvíce daří především v posledím kvartálu, který logicky nemohl být do průzkumů zahrnut. Očekává se, že množství prodaných 3D televizorů během těchto tří měsíců stoupne o dalších třicet procent a 3D televizory si tak do konce roku 2011 ukousnou rovnou deset procent trhu. To je na technologii, na níž každý nadává, velice solidní výsledek.

3D

Díky tomu by se mohly podíly na trhu během příštího roku vyšplhat až na dvacet procent, čemuž bude pomáhat i fakt, že výrobci televizorů sníží produkci 2D modelů, aby tak koncového zákazníka přinutili ke přechodu na 3D hardware. Ne každý majitel 3D televizoru samozřejmě musí využívat jeho stereoskopickou funkci, i tak se ale jedná o překvapivě vysoká čísla.

A to nejsme u těch nejlepších. Ohromný boom totiž zažívají především 3D projektory, jejichž prodejnost stoupla o neuvěřitelných 121 procent. Podíl domácích kin, osazených stereoskopickým projektorem, je tak v Americe už šestnáctiprocentní. Prodej 2D projektorů přitom klesl o 20%.

Smutným faktem však zůstává, že 3D obsahu je stále velmi málo. Obzvlášť toho kvalitního.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: 3D hardwaru se extrémně daří

Vložil Papinak (bez ověření), 1. Prosinec 2011 - 13:41

Obrázek uživatele Papinak

To je jásání natolik relevantní, jako kdyby prodejci aut jásali, že 99% prodaných aut má katalizátor – prostě v tom autě je a spoustu lidí to moc nezajímá – stejně jako 3D v televizích. Už je pomalu kumšt najít nějakou bez 3D.

Re: 3D hardwaru se extrémně daří

Vložil Jardik (bez ověření), 4. Prosinec 2011 - 0:39

Obrázek uživatele Jardik

oni mají auta nějaký katalýzátor?:D

3D projektor

Vložil Anonym (bez ověření), 2. Prosinec 2011 - 23:12

Obrázek uživatele Anonym

Prosím poraďte mi nejaký 3D projektor, který připojim k PS3 a prehraji si na něm 3D blu-ray? Existuje nejaký pod 100tis. Kč? Znovu opakuji: připojim k PS3 – takze ne takové ty projektory k PC co spolupracuji jen s nvidia. Děkuji mockrát.

Re: 3D projektor

Vložil Papinak (bez ověření), 5. Prosinec 2011 - 0:06

Obrázek uživatele Papinak

EPSON EH-TW5900, EPSON EH-TW6000, Optoma HD33 – to jsou ty nejlevnější, ale dostatečně kvalitní. Nebo opravdu špičkové, ale stále pod 100 tis. Panasonic PT-AT5000, nebo EPSON EH-TW9000.