Chicago se dočká Muzea George Lucase

vydáno 9. 7. 2014 | autor Anna Kopecká | sekce Bleskovky | téma 3D, Filmy, Ze světa

Tagy: Chicago, George Lucas, George Lucas Museum, Indiana Jones, Marvel, Paris, Paříž, Stan Lee, Star Wars

Pokud bydlíte v americkém Chicagu ve státě Illinois, možná ani nevíte, jaké máte štěstí. Ovšem pouze pokud máte rádi tvorbu George Lucase. Ten totiž Chicago (rodiště jeho ženy) vybral jako lokaci pro své muzeum, čímž městu, kterému ve výběru konkurovalo San Francisco a Los Angeles (Lucasova hlavní místa kariéry), zařídil několik desítek let dopředu výjimečnou pozornost zřejmě všech cinefilů.

George Lucas

Lucas Museum of Narative Art bude nabité především předměty ze Star Wars a Indiana Jonese, na své si přijdou i milovníci počítačových triků, které jistě potěší přítomnost digitálních ukázek práce ILM (Industrial Light & Magic). Své místo v muzeu však najdou i různé umělecké kousky spojené nejen s Lucasovými nejznámějšími filmy (plakáty ad.).

Projekt bude stát 1 miliardu dolarů a brány v budoucnu bývalého parkoviště by se prvním návštěvníkům měly otevřít v roce 2018. „Je mi ctí, že se připojíme k tak mimořádné muzejní komunitě a že můžeme Muzeum otevřít ve městě, které má dlouhou tradici v umění a architektuře.“, dodává Lucas. A ač to může znít bizarně, my už Vám teď můžeme slíbit, že se za čtyři roky do muzea stoprocentně vydáme, a pokud tu ještě budeme, připravíme pro čtenáře reportáž. Nechce-li se Vám však tak dlouho čekat, možná se už letos spokojíte s připravovaným reportem z pařížské výstavy Marvelu. Anebo se na ni vydejte do konce srpna také.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře