Kung Fu Panda (Blu-ray)

typ film | region free

Tagy: Blu-ray, DreamWorks, film, Kung Fu Panda

Kung Fu Panda (2008)

Český název: Kung Fu Panda

Originální název: Kung Fu Panda

Rok výroby: 2008

Žánr: Animovaný / Komedie / Akční / Rodinný

Délka: 88 minut (1:28)

Režie: Mark Osborne, John Stevenson

Hrají: Jackie Chan, Jack Black, Dustin Hoffman, Lucy Liu, Ian McShane

Podrobnosti: Filmová databáze FDb.cz »

Studio: DreamWorks

Technické informace

Český zvuk NE

České titulky NE

Typ disku: bude doplněno

Počet disků: 1

Zvukové stopy: anglicky Dolby TrueHD 5.1, francouzsky 5.1, španělsky 5.1

Titulky: anglické (+ pro neslyšící), francouzské, španělské, portugalské

Formát obrazu: 2,39:1

Rozlišení: 1080p

Video: bude doplněno

Popis filmu

V líhni animovaných talentů studia DreamWorks se zrodil nový hrdina, který dokáže skvěle konkurovat jeho dosavadnímu tahounovi Shrekovi. Zatímco zelený zlobr se konečně usadil, na scénu nastupuje mladý, neklidný, roztomilý a totálně nešikovný pandí chlapík jménem Po. Ten musí v akcí a vtipem nabitém příběhu ujít neuvěřitelnou cestu, během níž se z uťápnutého prodavače nudlových polévek stane legendární Dračí bojovník.

Ačkoliv se příběh odehrává ve středověké Číně, jeho kulisami by mohla být jakákoliv éra a oblast. Jeho hlavní náplní je totiž poselství, že i tomu největšímu zoufalci se může splnit jeho sen, když se ke snění přidá i trocha štěstí a především píle. Nicméně bez Číny bychom neměli hlavního hrdinu v podobě chlupaté pandy, která zbožňuje Kung Fu. Po je bojovým uměním posedlý natolik, že ignoruje vlastní nebetyčnou lenost a vydá se po pro něj nekonečných schodech do paláce v rodném Údolí klidu, aby na vlastní oči viděl volbu Dračího bojovníka – legendárního válečníka, který by zemi ochránil před pomstou démonického tygra Tai Lunga.

Všeobecně se přepokládá, že se jím stane některý z pěti místních mistrů kung fu – tygřice, zmije, jeřába, kudlanky nebo opice – jenže prst guru Ugveje nakonec nečekaně ukáže na Poa. Zdejší učitel bojových umění, mistr Sifu, tak rázem čelí největší výzvě své kariéry. Musí z nemotorného, líného a nenažraného pandy stvořit legendu kung fu dřív, než se do Údolí klidu vrátí zlý Tai Lung a přeorá ho k obrazu svému. A protože Po i jeho mistr záhy pochopí, že v těch zdánlivě největších slabinách se mohou skrývat ty největší přednosti, nemusel by sen o Dračím bojovníkovi v černobíle chlupatém provedení být pohou utopií.

Hlavním cílem režisérů Marka Osbornea a Johna Stevensona bylo natočit animovaný film, který by se nestal jen dalším z mnoha rodinných filmů se zvířátky. „Samozřejmě se lišíme už tím, že mísíme rodinnou komedii s poctivým kung fu filmem, který naprosto respektuje pravidla žánru. Nám šlo ale především o to, aby Kung Fu Panda byla nadčasová, aby nestárla. Aby se u ní stejně bavili dnešní diváci i ti, kteří film uvidí za pár let,“ říká Stevenson. Tvůrcům se podařilo slavné kung fu bojovníky obsadit ještě slavnějšími hlasy. V originále je mluví Jack Black, Dustin Hoffman, Angelina Jolie nebo Jackie Chan.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Kung Fu Panda (Blu-ray)

Vložil Anonym (bez ověření), 31. Srpen 2012 - 16:47

Obrázek uživatele Anonym

zdravim, koukal jsem ze vysel film na BD kung fu panda 1 i v česku ale pisou ze je to ve 3d tak jsem se chtel zeptat jestli je na tom disku pokud to nekdo vi na 100% i 2d verze pro prehrani na normalni telce ktera 3d neni ( vetsinou to tak je ze BD film obsahuje i normal 2d verzi ) jak je to tedy s timto filmem diky.

Re: Kung Fu Panda (Blu-ray)

Vložil tnp101 (bez ověření), 1. Září 2012 - 8:01

Obrázek uživatele tnp101

Bohužel je tam pouze 3D verze, disk mám doma.

Re: Kung Fu Panda (Blu-ray)

Vložil Tom (bez ověření), 3. Září 2012 - 0:46

Obrázek uživatele Tom

aha. tak to je v pytli , no tak díky teda :-(