Začíná doprodej plazem Panasonicu. Které modely se dají ještě pořídit?

vydáno 3. 3. 2014 | autor Petr Semecký | sekce Novinky | téma 3D, Televizory, Z domova | 6 komentářů

Tagy: Panasonic, plazma, televize, televizory

S oznámením Panasonicu o ukončení výroby jeho ceněných plazem se mnozí náročnější diváci začali utápět v depresích. OLED televizory jsou totiž stále nadměrně drahé a prognózy výrobců nejsou ani do budoucna příliš přívětivé. A LED televizory, které plazmovou konkurenci ušlapaly především díky cenám, nejsou pro mnohé „fajnšmekry“ řešením ani přesto, že se neustále vyvíjí nová podsvícení a software, které se snaží podáním barev plazmy alespoň částečně dohnat.

Jaké se nabízí do příchodu levnějších OLED televizí řešení? Jednoduše pořízení posledních modelů plazem, jichž je v českých luzích a hájích naštěstí stále ještě dostatek. A ani ceny nejsou nikterak šílené. Pokud vynecháme limitovanou modelovou řadu ZT60, kterou je u většiny e-shopů možné objednat za sumu okolo 100 tisíc korun, dají se plazmy pořídit v řádu 20–30 tisíc korun a svou službu rozhodně odvedou.

Panasonic VT60

Mluvím samozřejmě o nižších modelových řadách. Nenechte se však nižším označením a nižší cenou zmást. I tak se jedná o kvalitní stroje, které většinu LED televizí strčí do kapsy jak kresbou, tak barvami či širšími pozorovacími úhly.

Pro ty méně zámožné se nabízí modely ST60, které jsou stále k mání v úhlopříčkách 42 do 55 palců. Při podobné investici se dá pořídit i jeden z modelů GT60. A ti, kteří mají hodně hluboké kapsy, samozřejmě mohou stále sáhnout po vlajkové lodi Panasonicu, modelu VT60, jehož 65palcovou verzi nabízí kupříkladu Alza za něco málo přes 70 tisíc korun. Podle našich informací se však dají jednotlivé modely sehnat i o několik tisíc levněji. Jen musíte zabrouzdat do kamenných obchodů (například Electroworld) a pátrat.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře

Re: Začíná doprodej plazem Panasonicu. Které modely se ...

Vložil Anonym (bez ověření), 4. Březen 2014 - 1:05

Obrázek uživatele Anonym

Tak doufám, že ti co tady pořád kňučeli jak je plazma best, tak si koupěj alespoň tři.

Re: Začíná doprodej plazem Panasonicu. Které modely se ...

Vložil Anonym (bez ověření), 4. Březen 2014 - 1:05

Obrázek uživatele Anonym

Tak doufám, že ti co tady pořád kňučeli jak je plazma best, tak si koupěj alespoň tři.

Re: Začíná doprodej plazem Panasonicu. Které modely se ...

Vložil ZEUS (bez ověření), 4. Březen 2014 - 11:17

Obrázek uživatele ZEUS

Jo a „interligenti“ tvého ražení budou svými simplexními výkřiky do prázdna Nás ostatní, kteří si potrpí na maximální/bezkonkurenční kvalitu obrazu přesvědčovat, že za.rané LED, nebo jiné technologie zobrazovačů jsou „THE BEST“ !!! Jaká to Ironie…

Re: Začíná doprodej plazem Panasonicu. Které modely se ...

Vložil kulivok (bez ověření), 4. Březen 2014 - 13:30

Obrázek uživatele kulivok

Takse nehádejte. Každej si může koupit na co má, kdo neví co s prachama, vyhodí za telku třeba milion , kdo má do kapsy hluboko, koupí si telku v supermarketu v akci. Kvalita je taky jen subjektivní dojem. Mám doma plazmu a teď druhej rok 3D LED a myslím, že jsem si pohrál s nastavením tak, že se s plazmou může srovnávat, ale zas je to jen subjektivní dojem.

Plazma končí hlavně proto, že už nezvládne 4K, které na rozdíl od 3D zřejmě bude mít budoucnost ( teda za cca 5 let, až bude nativní obsah, ne upscaling HD )

Re: Začíná doprodej plazem Panasonicu. Které modely se ...

Vložil Bačík (bez ověření), 4. Březen 2014 - 21:08

Obrázek uživatele Bačík

No, na to rozšíření 4k jsem celkem zvědavý. HD už je tady nějaký pátek ale pořád je absolutně v menšině proti starému PALu. Pár lidí si koupí BD a pár dalších si předplatí HBO… A zbytek si stahuje mpegy z webu… Chápu, že výrobci musí jít pořád kupředu, ale netroufám si odhadnout jak moc jim zákazníci budou trhat ruce.

Re: Začíná doprodej plazem Panasonicu. Které modely se ...

Vložil atlass (bez ověření), 7. Březen 2014 - 1:49

Obrázek uživatele atlass

kulivok, plazma konci kvoli svojej neuniverzalnosti. Dnes mas LCD technologiu ako zobrazovac vsade, od chytrich hodiniek, cez mobil, pc monitor, palubnu dosku v autach az po velke televizory. Rozdiel je len v podsvieteni a rozliseni. Plazmy v tomto nemali sancu kedze sa vyrabaju len ako tv aj to od 80 cm uhlopriecky. Preto aj naklady na vyrobu boli vyzsie, iked tie konecne ceny su oproti LCD vyrovnane. Zial nieje to prvy krat ked kvalitnejsi produkt musi ustupit menejkvalitnemu kedze je lacnejsi.