TCL odhaluje svou vlajkovou loď mezi televizory, model X1

vydáno 17. 9. 2016 | autor Pavel Kreuziger | sekce Novinky | téma Televizory

Tagy: HDR, TCL X1, televize, tv, Ultra HD, vlajková loď

Firma TCL na IFA 2016 odhalila svou novou vlajkovou loď mezi televizory s prostým označením X1, která je přeplněna nejmodernějšími technologiemi.

O novince se poprvé hovořilo letos v lednu na CES v Las Vegas. Tehdy TCL uváděla, že X1 bude podporovat Dolby Vision, což však nakonec není pravda. Funkcionalit je zde však k dispozici opravdu požehnaně.

Podle výrobce byla TV X1 inspirována skandinávským designem. Není divu, vždyť hlavním designérem je Dán. Model se zakřiveným 65“ panelem se odlišuje hlavně odhalenými reproduktory v liště pod displejem.

Ačkoliv má televize udávanou tloušťku 17,4 mm, podařilo se výrobci nacpat do jejího těla úplnou technologii lokálního ztmavení (full-array local dimming). Zařízení má celkem 288 zón lokálního ztmavení, což pomáhá reprodukovat HDR. Kromě toho zvládá dosáhnout až jasu o hodnotě až 1 500 nitů. Pokrytí barevné škály DCI-P3 je 93%. A o rozlišení Ultra HD ani nemluvíme.

Kromě toho je X1 milníkem počínajícího partnerství Googlu a TCL, což znamená, že běží na platformě Android TV. Televizor TCL U65S9906 se 65“ úhlopříčkou obrazovky bude na evropských trzích v prodeji ve čtvrtém čtvrtletí 2016 za 4 000 eur (zhruba něco přes 100 tisíc korun).

Zdroj: FlatpanelsHD

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře