Retro v HD době: Mondo vydá hororového Maniaka na VHS

vydáno 17. 10. 2013 | autor Anna Kopecká | sekce Novinky | téma Filmy, Ze světa | 7 komentářů

Tagy: Elijah Wood, H.C.E., Maniac, Maniak, Mondo, Nora Arnezeder, VHS

Možná byste se divili, ale stále existují lidé, co mají doma klasický videopřehrávač. A tím samozřejmě myslím funkční, tedy takový, na kterém v klidu můžete přehrát značně ošoupaný Základní instinkt. V době Blu-rayů, HDčkových ripů a DVD se to zdá sice jako něco naprosto nemyslitelného, ale vězte, že jsou lidé, co na podobné „úchylárny“ slyší. A takovým hodlá americké Mondo, které se divákovi vybaví spíš v souvislosti s alternativními filmovými plakáty, splnit jejich nejdivnější fantazie.

Maniak (VHS)

Mondo22. října vydá na VHS loňský remake Maniaka, ve kterém si hlavní roli střihl Elijah Wood a nová Angelika Nora Arnezeder. Film s jedním z nejvýraznějších instrumentálních soundtracků tohoto roku (v kinodistribuci u nás byl film až letos a H.C.E. ho následně vydalo pouze na DVD) je téměř celý natočen z pohledu hlavní postavy a atmosféra by se v něm dala doslova krájet.

Maniak (VHS - back)

Maniaka si ale na poličce samozřejmě nebudou moci vystavit všichni. VHS edice bude limitovaná 500 kusy a kdo bude mít velké štěstí, narazí v obalu na náhodně vloženou fialovou kazetu. VHSka se bude prodávat za 25 dolarů (asi 470 korun) na webu MondoTees.com v neupřesněný čas příští úterý a záleží tak zcela na Vás, jak dlouho budete mít nervy na refreshování.

Maniak zároveň není první a snad ani poslední VHSkou, kterou Mondo vydává. Už v minulosti vydali například osmdesátkový video-slasher Sledgehammer.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře

Re: Retro v HD době: Mondo vydá hororového Maniaka na VHS

Vložil milda (bez ověření), 17. Říjen 2013 - 18:47

Obrázek uživatele milda

Před pár lety byli videa naprosto normální záležitostí, děláte z toho bůhvíco, v Japonsku skončila výroba kombo DVD+VHS minulý rok. Sám mám doma poslední kousek od Panasonicu-HV61 a sem tam si i něco nahraju, jsem snad kvůli tomu úchylák? Tento článek mě opravdu pobavil.

Re: Retro v HD době: Mondo vydá hororového Maniaka na VHS

Vložil Psema (bez ověření), 17. Říjen 2013 - 19:32

Obrázek uživatele Psema

Já mám VCR doma taky a dokonce kvůli němu pořád sušim i jednu CRT bednu. To aby mi náhodou nevypadly oči, kdybych se rozhodl sebevražedně přehrávat na FullHDčku VHSky.

Mainstream to ale rozhodně není. Resp. neznám nikoho ve svém okolí, který by VHSky ještě přehrával, natož aby je měl třeba ještě doma. Ostatně právě proto je Mondo vydává. Protože je to určitá sběratelská rarita pro nostalgiky a ne něco, co je běžně k dostání.

Proto s toho děláme „bůhvíco“. Protože za pár týdnů to bude na ebay mezi sběrateli jedna z nejzajímavějších komodit.

Re: Retro v HD době: Mondo vydá hororového Maniaka na VHS

Vložil opat (bez ověření), 17. Říjen 2013 - 19:53

Obrázek uživatele opat

Což moc nechápu, VHS jako sběratelská komodita ?! Rozumím, proč se lidi vrací k LP, to má pořád co nabídnout, ale videokazeta, to je prostě strašnej obraz i zvuk, prehistorickej plastovej krám a udělat z toho exlusivní zboží je jen další důkaz toho, že lidi koupěj prostě všechno.

Re: Retro v HD době: Mondo vydá hororového Maniaka na VHS

Vložil th0ca (bez ověření), 18. Říjen 2013 - 10:48

Obrázek uživatele th0ca

VHS sberatelska komodita? A ja blazen vyhazel tolik originalnich VHSek do popelnice aniz bych hnul brvou :) Mohl sem na nich vydelat majlant.

Re: Retro v HD době: Mondo vydá hororového Maniaka na VHS

Vložil opat (bez ověření), 18. Říjen 2013 - 12:31

Obrázek uživatele opat

To asi ne, nebyly to totiž „limitované a sběratelské edice“ :D

Re: Retro v HD době: Mondo vydá hororového Maniaka na VHS

Vložil th0ca (bez ověření), 18. Říjen 2013 - 12:39

Obrázek uživatele th0ca

to neni az tak pravda… STAR WARS 4,5,6 … SPECIALNI EDICE – POSLEDNI SANCE VLASTNIT ORIGINAL :D teda az na to, ze to potom, asi za 4 roky vyslo znovu v cernym obale :)

Re: Retro v HD době: Mondo vydá hororového Maniaka na VHS

Vložil th0ca (bez ověření), 18. Říjen 2013 - 12:40

Obrázek uživatele th0ca

jo, ale to vlastne byli uz ty dojeb(ehm dodelany) zabery :)