Oscarové filmy na Blu-ray: Máme kompletní přehled

vydáno 6. 2. 2014 | autor Anna Kopecká | sekce Novinky | téma Filmy, Ze světa | 1 komentář

Tagy: 12 let v řetězech, 12 Years a Slave, American Hustle, Blu-ray, film, Inside Llewyn Davis, Mandela: Long Way to Freedom, Nebraska, Špinavý trik, V nitru Llewyna Davise

Nebraska (Blu-ray) S oscarovou sezónou a necelým měsícem do udílení nejznámější filmové ceny se studia klasicky předhání v oznamování blížících se Blu-ray releasů nominovaných filmů. Zatímco český divák se v případě Oscarů v lednu, únoru a březnu obrací na své oblíbené kino (některé z níže uvedených filmů žel českou ani slovenskou oficiální premiéru nemají), diváci ve Spojených státech mohou rovnou sáhnout po Blu-rayi.

Již 25. února se na americký trh podívá Nebraska, v níž pod režií Alexandra Paynea exceluje Bruce Dern a komik Will Forte. Film je nominován celkem na šest sošek (nejlepší film, režie, původní scénář, herec v hlavní roli, herečka ve vedlejší roli a nejlepší kamera) a na Blu-ray ho za cenu 25 dolarů a se zvukovou stopou v DTS-HD Master Audio 3.0 doplní tyto bonusy:

12 let v řetězech (Blu-ray)
 • Film o filmu: Nebraska – Scénář, Herci a postavy, Lokace, Natáčení v černobílé barvě, Práce s Alexanderem, Filmová rodina

4. února na americkém Blu-rayi vyjde otrokářské drama 12 let v řetězech režiséra Stevea McQueena. Film nominovaný na devět sošek (nejlepší film, režie, adaptovaný scénář, herec v hlavní roli, herec ve vedlejší roli, herečka ve vedlejší roli, střih, výprava a nejlepší kostýmy) doplní za 25 dolarů následující skromné bonusy:

 • Historický portrét
 • Tým
 • Hudba
V nitru Llewyna Davise (Blu-ray)

Do nitra Llewyna Davise nahlédne americký Blu-ray 11. března. Film o mladém a talentovaném muzikantovi odehrávající se v 60. letech nejen v New Yorku, je nominován na dva Oscary (nejlepší kamera a zvuk) a na Blu-rayi ho za 33 dolarů doplní tento bonus:

 • Uvnitř V nitru Llewyna Davise: 40 minut dlouhý „film o filmu“

18. března se na trhu objeví zřejmě největší (a zároveň nejpřeceňovanější) favorit letošních cen Oscar – Špinavý trik „miláčka akademie“ Davida O. Russella. Film je nominovaný na deset sošek (nejlepší film, režie, původní scénář, herec v hlavní roli, herec ve vedlejší roli, herečka v hlavní roli, herečka ve vedlejší roli, střih, výprava a nejlepší kostýmy) a na Blu-rayi, který bude mít nálepku Mastered in 4K, ho za cenu 26 dolarů doplní tyto skromné bonusy:

Špinavý trik (Blu-ray)
 • Film o filmu
 • Vynechané a prodloužené scény

Tentýž den se na Blu-ray podívá i film Mandela: Long Walk to Freedom, který se pyšní pouze jednou nominací, a to za nejlepší píseň Ordinary Love od U2. Za cenu 23 dolarů snímek doplní tyto bonusy:

 • Mandela: Vůdce, kterého znáte, Muž, kterého ne
 • Komentář režiséra Justina Chadwicka
 • Scény ze zákulisí
 • Video Galerie
Mandela: Long Way To Freedom (Blu-ray)

Ani jeden z výše zmíněných filmů prozatím není oznámen pro tuzemský trh. Tři z nich ovšem už teď či v dohledné době můžete alespoň vidět v českých a slovenských kinech:

Špinavý trik – v kinech od 23. ledna

12 let v řetězech – v kinech od 23. ledna

V nitru Llewyna Davise – v kinech od 20. února (SR od 6. března)

Nebraska – oficiální kino-premiéra není stanovena

Mandela: Long Way to Freedom – oficiální kino-premiéra není stanovena

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře

Re: Oscarové filmy na Blu-ray: Máme kompletní přehled

Vložil opat (bez ověření), 7. Únor 2014 - 23:25

Obrázek uživatele opat

Dallas Buyers Club, ten nejlepší z nich, vyšel v útery.