Nové videokamery Panasonic mají všech pět pohromadě

vydáno 16. 2. 2009 | autor Panasonic | sekce Tiskové zprávy | téma Foto a video | 1 komentář

Tagy: Advanced O.I.S., CES 2009, DVD, iA, Panasonic, SD, SDHC, SDR-H80, SDR-H90, SDR-S15, SDR-S26, SDR-SW21, USB, videokamera, VW-BN1, vypalovačka, YouTube

Panasonic - logo

Každý nyní může mít všech pět pohromadě – pět nových videokamer pro každou příležitost.

Pět nových kamer Panasonic má všechno, co potřebujete – v odolných stylových tělech se skrývá 70ti násobný optický superzoom, zdokonalená optická stabilizace obrazu Advanced O.I.S., a Inteligentní Automatika.

SD videokamera SDR-S26 a dvě HDD videokamery SDR-H90 a SDR-H80 se mohou pochlubit objektivem s působivým 70ti-násobným optickým superzoomem, díky kterému máte na dosah i objekty okem sotva viditelné. Kdyby se vám snad od samého nadšení roztřásly ruce, nevadí, zdokonalená optická stabilizace obrazu Advanced O.I.S. eliminuje každý záchvěv a výsledné záběry zůstanou čisté a absolutně ostré. Základní výbava těchto tří modelů, stejně jako modelu SDR-S15, je navíc rozšířena o funkci Inteligentní Auto režim iA (Intelligent Auto), kterou uvítají ti, co se rádi spolehnou na automatický výběr nejvhodnějšího nastavení.

Další do party – SDR-SW21 miluje adrenalin a bez problémů odolá vodě, prachu i nárazu. Všech pět novinek Panasonic si vystačí bez klasických záznamových médií a vaše data pečlivě uloží na SDHC/SD karty, odkud je můžete jednoduše přenést na DVD či přímo na YouTube. Prostě ideální společníci kamkoliv se vydáte.

Videokamera Panasonic HDR-H90

Natáčení ještě nikdy nebylo tak jednoduché a zábavné

SDR-S15, SDR-S26, SDR-SW21

Rozhodování bývá občas těžké, hlavně když si máte vybrat ze tří skvělých technických novinek. Jako první vás okouzlí přitažlivý a ultrakompaktní model SDR-S15, který se vejde i do kapsy a tím pádem ho můžete mít stále při sobě. Za chvíli však už budete žasnout nad super-odolnou kamerou SDR-SW21, která nadšeně potopí do hloubky 2 metrů i slané mořské vody a odolá prachu i nárazu při pádu z výšky až 1,2 metru.

No a nakonec může vaše volba padnout na SDR-S26 se zdokonalenou funkcí stabilizace obrazu Advanced O.I.S. a objektivem s působivým 70ti-násobným optickým superzoomem. S touto výbavou bez problémů natočíte záběry vzdálených objektů bez rozostření. Navíc funkce Inteligentního Auto režimu iA udělá z videokamer SDR-S26 a SDR-S15 plně samostatné jednotky, které se bez potřeby nastavováni dokážou postarat o dokonalý výsledek.

Zapomeňte na záznamová média, s SD kartami je to jednoduché a bezpečné

SDR-H90, SDR-H80

Potrpíte si na spolehlivost a s kamerou v ruce trávíte celé hodiny? Potom jsou právě pro vás určené hybridní SD/HDD modely SDR-H90 a SDR-H80, které používají jako záznamová média paměťové SDHC/SD karty a nebo pevný disk. Zabudovaný 80 GB pevný disk modelu SDR-H90 má kapacitu záznamu až 72 hodin (v režimu LP) a na zabudovaný 60 GB pevný disk modelu SDR-H80 natočíte až 54 hodin záznamu (v režimu LP).

Videokamera Panasonic HDR-H80

Navíc 32 GB paměťová SDHC karta (volitelný doplněk) poskytuje přídavnou kapacitu až 26 hodin a 40 minut (v režimu LP). Tyto dva modely díky své výjimečné spolehlivosti poslouží pro vaše data jako trezor. Postarají se o ně super-spolehlivé paměťové SDHC/SD karty a mechanismus kompenzace otřesů Anti-Shock Shield, který pomáhá chránit zabudovaný pevný disk před nárazy. Prodloužený čas záznamu a robustní provedení předurčuje tyto modely k snímaní delších sekvencí, avšak absolutně spokojeni s nimi budete i na cestách.

Kombinace zdokonalené funkce stabilizace obrazu Advanced O.I.S. a objektivu se 70ti násobným optickým superzoomem se postará o to, že objekt zůstane ostrý i po přiblížení. Funkce Inteligentího Auto režimu iA zajistí nádherné záběry bez potřeby těžkopádného nastavování. Ty potom už jen jednoduše zkopírujete z paměťové SD karty nebo pevného disku na DVD. Postačí vám k tomu přenosná DVD vypalovačka VW-BN1 (volitelný doplněk).

Co všechno můžete od pětice novinek očekávat?

70ti-násobný optický zoom (SDR-S26 / SDR-H90 / SDR-H80)

Systém zdokonalené optické stabilizace Advanced O.I.S. umožnil realizaci objektivu s působivým 70ti-násobným optickým superzoomem. Optická korekce systému zdokonalené optické stabilizace Advanced O.I.S. spolehlivě eliminuje chvění rukou, i když se snímaný objekt přiblíží s maximálním zvětšením. Tyto funkce pomáhají vytvářet jasné záběry vzdálených objektů.

Videokamera Panasonic SDR-SW21

Zdokonalená optická stabilizace obrazu Advanced O.I.S. (SDR-S26 / SDR-H90 / SDR-H80)

Pokud kamera prostřednictvím gyrosenzorů zjistí chvění rukou, zdokonalená funkce optické stabilizace obrazu Advanced O.I.S. posune optickou soustavu tak, aby se zkorigovala optická osa. Funkce Advanced O.I.S. opakuje tento proces detekce a korekce přibližně 4000× za sekundu. Tento způsob stabilizace je neporovnatelný s elektronickými systémy stabilizace obrazu a díky němu je možné použít 70ti-násobný superzoom k zachycení původní krásy bez ztrát na kvalitě.

Funkce inteligentního automatického režimu iA (Intelligent Auto) (SDR-S26 / SDR-S15 / SDR-H90 / SDR-H80)

Funkce iA detekuje podmínky snímání a automaticky vybere nejvhodnější režim. Při tomto procesu se aktivuje také funkce Detekce tváří, která nastavuje expoziční parametry tak, aby byly tváře věrně nasnímané. Zároveň se aktivuje funkce Inteligentního výběru scény, která určí podmínky snímání a chytře zvolí režim scény, který poskytne optimální výsledek. Uživateli tak nastaví nejvhodnější ze čtyř režimů: snímání moře nebo krajiny, lidských tváří, slabě osvětlených scén a scén typu jeviště osvětleného reflektory, kde jsou v záběru současně tmavé i osvětlené oblasti.

Model SDR-S15 disponuje jen funkcí detekce tváře a inteligentního výběru scény.

Videokamera Panasonic SDR-S26

Jednoduchý přenos na YouTube (SDR-S26 / SDR-S15 / SDR-SW21 / SDR-H90 / SDR-H80)

Tato pohodlná funkce zabezpečuje rychlé a jednoduché přenášení videoklipů na webovou stránku YouTube. Stačí jen nainstalovat program VideoCam Suite, který je součástí výbavy, a připojit videokameru k počítači přes USB rozhraní. Software se spustí automaticky a při dodržení postupu dostane videoklip na YouTube i úplný začátečník. Jedinou podmínkou je, aby byly videoklipy zaznamenány v režimu Web.

Trojnásobná odolnost (SDR-SW21)

Vodotěsná do hloubky 2 metrů

Vodě odolná konstrukce, která využívá vodotěsných paměťových SDHC/SD karet, umožňuje pracovat s modelem SDR-SW21 pod vodou až do hloubky 2 metrů. S kamerou SDR-SW21 bez problémů natočíte šnorchlující přátele nebo exotické ryby na korálových útesech. Tuto neohroženou parťačku SDR-SW21 můžete používat všude tam, kde by se nikdo neodvážil použít konvenční videokameru.

Prachotěsná

Odolnost vůči prachu zabraňuje pronikaní prachových částic ze vzduchu, které mohou být příčinou různých poruch. Tato funkce umožňuje bezstarostné snímání na plážích a nebo na jiných prašných místech.

Nárazuvzdorná – odolá nárazu při pádu z výšky až 1,2 metru

Na rozdíl od záznamových médií, jakými jsou pevné disky, kazety nebo DVD disky, paměťové SDHC/SD karty nevyžadují mechaniku. Videokamera SDR-SW21 je dostatečně odolná vůči nárazům a bez sebemenší újmy přežije i pády z výšky 1,2 metru. V kombinaci s odolností vůči prachu a vodě je tato videokamera ideální do každých podmínek.

Videokamera Panasonic SDR-S15

Rychlý start pro okamžité snímání (SDR-S26 / SDR-S15 / SDR-SW21 / SDR-H90 / SDR-H80)

Po zapnutí videokamery je možné natáčet už za 0,6 (SDR-S15 / SDR-SW21) respektive 0,8 sekundy (SDR-S26 / SDR-H90 / SDR-H80). Nezmeškáte tak žádný z neopakovatelných zážitků.

Světový čas (SDR-S26 / SDR-S15 / SDR-SW21 / SDR-H90 / SDR-H80)

Konec manuálního nastavování času při překračování časových pásem. Stačí jen zvolit cíl cesty na zobrazené mapě a čas se nastaví automaticky. Čas je možné nastavit pro dvě různá místa a jednoduchým stisknutím tlačítka se dá mezi nimi přepínat.

Jednoduché kopírovaní videozáznamů na DVD (SDR-S26 / SDR-S15 / SDR-SW21 / SDR-H90 / SDR-H80)

Funkce přímého kopírování na DVD umožňuje ukládat záznamy na DVD bez komplikací. Připojením videokamery k DVD vypalovačce VW-BN1 (volitelný doplněk) prostřednictvím USB kabelu lehce zkopírujete záznamy na DVD-RAM/-RW/-R/-R DL. Disk si poté můžete přehrávat na standardních DVD přehrávačích.

Článek je součástí série, informující o akci CES 2009 »

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Tiskové zprávy

Komentáře

Re: Nové videokamery Panasonic mají všech pět pohromadě

Vložil Anonym (bez ověření), 17. Prosinec 2009 - 21:13

Obrázek uživatele Anonym

Zajímalo by mě jakou má ta SDR-S26 kvalitu obrazu s takovým zoomem