Nové digitální fotoaparáty Sony Cyber-shot HX5, W380 a TX7

vydáno 2. 2. 2010 | autor Sony | sekce Tiskové zprávy | téma Foto a video

Tagy: 1080i, Active Mode, Auto HDR, AVCHD, Carl Zeiss, Clear Photo LCD, CMOS, Cyber-shot, DSC-HX5, DSC-TX7, DSC-W380, DVD Direct MC6, Exmor R, fotoaparát, Full HD, GPS, GPS geotagging, HDR, High Dynamic Range, HX5, InfoLITHIUM, Intelligent Sweep Panorama, LCD, Memory Stick, Memory Stick PRO Duo, Picture Motion Browser, PMB, PMB Portable, SD, SDHC, Sony, SteadyShot, Sweep Panorama, TruBlack, TX7, W380

Sony - logo

Novinky z řady Cyber-shot pro letošní sezónu jsou štíhlé, barevné a výkonné.

Cyber-shot HX5

Digitální fotoaparát Sony Cyber-shot HX5
 • inovativní zobrazovací technologie snímače Exmor R CMOS
 • objektiv G s ohniskovou vzdáleností širokoúhlého záběru 25 mm a 10× optickým zoomem
 • funkce Intelligent Sweep Panorama
 • záznam videa ve formátu AVCHD 1080i Full HD
 • GPS a kompas
 • aktivní režim optického stabilizátoru SteadyShot
 • funkce Auto HDR

Cyber-shot W380

Digitální fotoaparát Sony Cyber-shot W380
 • cenově dostupný fotoaparát
 • 14,1 efektivních megapixelů
 • objektiv G se světelností f/2,4, ohniskovou vzdálenosti širokoúhlého záběru 24 mm a 5× optickým zoomem
 • funkce Sweep Panorama
 • záznam videa v HD kvalitě

Cyber-shot TX7

Digitální fotoaparát Sony Cyber-shot TX7
 • ultraštíhlý fotoaparát se snímačem Exmor R CMOS, objektiv s ohniskovou vzdáleností širokoúhlého záběru 25 mm
 • širokoúhlý displej TruBlack s úhlopříčkou 8,9cm (3,5")
 • funkce Intelligent Sweep Panorama
 • záznam videa ve formátu AVCHD 1080i Full HD
 • aktivní režim optického stabilizátoru SteadyShot
 • funkce Auto HDR

Řada fotoaparátů Cyber-shot pro jaro roku 2010 láká pokročilými optickými technologiemi i zábavnými uživatelskými funkcemi, které pomohou zachytit, sdílet a vychutnat všechny důležité momenty života.

Celkem deset nových digitálních fotoaparátů od Sony je připraveno pořizovat fotografie, které rozhodně zaujmou!

Cyber-shot HX5

Kompaktní fotoaparát s výkonným zoomem, AVCHD videem a GPS.

Uvnitř propracovaného těla ukrývá Cyber-shot HX5 velké množství zobrazovacích technologií od Sony.

Pokročilý snímač Exmor R CMOS zachytí detailní snímky s minimem šumu i při fotografování za zhoršených světelných podmínek, který skvěle doplňuje objektiv Sony G s 10× optickým zoomem.

Tento výkonný objektiv s více než dostatečným rozsahem 25–250 mm (ekvivalent kinofilmu) uložený v kompaktním těle představuje ideální řešení pro každou fotografickou situaci od širokoúhlých záběrů krajiny, přes fotografie skupin, až po drobné detaily.

Zapomněli jste si videokameru? Žádný problém. Kromě skvělých fotografií s rozlišením 10,1 megapixelů umí HX5 také natáčet plynulé a detailně prokreslené Full HD video, o které se pak můžete snadno podělit.

Stisknutím jediného tlačítka začne záznam videa (1920×1080i) ve formátu AVCHD. Po pořízení záznamu připojíte fotoaparát Cyber-shot k televizoru BRAVIA™ a vychutnáte si podívanou ve velkém stylu.

Nebo jednoduše vložíte paměťovou kartu Memory Stick™ do DVD Direct MC6 a bez použití počítače záznam v HD kvalitě vypálíte na DVD, které si přehrajete na konzoli PS3 nebo přehrávači Blu-ray™ disků.

Optický stabilizátor Steady Shot s novým aktivním režimem (Active Mode) eliminuje chvění fotoaparátu při natáčení HD videa z ruky. Režim Active Mode poskytuje až 10× vyšší ochranu proti pohybu než běžné aparáty. Zajišťuje tedy nejostřejší a nejstabilnější video natočené z ruky, i když se při natáčení pohybujete.

Digitální fotoaparát Sony Cyber-shot HX5

Tento fotoaparát poprvé využívá inovativní funkci Sweep Panorama, která byla představena v loňských modelech Cyber-shot TX1 a WX1. Díky tomuto režimu velmi jednoduše vytvoříte kvalitní širokoúhlé záběry, a to i s pohybujícími se objekty.

Fotoaparát při vytváření panoramatu vyhodnotí, jestli se fotografované objekty v daném úhlu záběru pohybují, a pomocí algoritmů zajistí, aby se při spojování snímků do jednoho záběru tyto objekty zobrazily správně.

Model HX5 je také prvním fotoaparátem na světě s integrovanými funkcemi GPS a kompasu, které zdokonalují zážitky s fotografováním na cestách. Vaši polohu fotoaparát zobrazuje v reálném čase na velkém 7,6 cm (3") Clear Photo LCD displeji.

Na místa, kde jste fotografie a videoklipy s uloženou polohou („geotagging“) pořídili, se můžete následně podívat na on-line mapách pomocí přiloženého programu Picture Motion Browser PC. Zajímavou novinkou je funkce kompasu, která ukazuje, jakým směrem se fotoaparát při pořizování záběru otáčel.

Poprvé se v řadě Cyber-shot objevuje technologie korekce protisvětla HDR (High Dynamic Range), která pořídí přirozené a vyvážené snímky vysoce kontrastních scén a záběrů s ostrým protisvětlem, což je oříšek pro každý fotoaparát.

HX5 automaticky pořídí dva rychle po sobě jdoucí snímky téže scény s expozicí optimalizovanou nejprve pro nejjasněji osvícené plochy a pak i pro nejtemnější oblast. Následně je pomocí algoritmů prolne do jednoho detailně prokresleného snímku s velkým dynamickým rozsahem, s jasnými, rovnoměrně exponovanými světlými plochami i s detailně zobrazenými stinnými místy.

Zbrusu nový fotografický režim Portrét usnadňuje kompozici autoportrétů, při nichž nevidíte na displej. Jednoduše držíte fotoaparát v natažené ruce a stisknete spoušť. Cyber-shot pomocí funkce detekce obličeje stanoví, kdy je záběr správně uspořádán a automaticky spustí závěrku.

K dispozici je navíc také nastavení pro fotografování dvou osob, které před pořízením snímku zkontroluje, zda jsou v záběru zároveň obě portrétované osoby.

Digitální fotoaparát Sony Cyber-shot W380

Cyber-shot W380

Barevný, výkonný a snadno ovladatelný.

Populární řadu Cyber-shot W doplní 7 štíhlých barevných fotoaparátů s řadou funkcí, díky kterým lze pořizovat kvalitní fotografie.

Nejvyšší model Cyber-shot W380, který je nabízen v černé, stříbrné, zlaté a červené povrchové úpravě vybavený nejnovějšími zobrazovacími technologiemi za velmi lákavou cenu.

Funkce Sweep Panorama usnadňuje záběry krajiny, městských panoramat, skupinových portrétů apod. Stačí stisknout spoušť a jediným plynulým pohybem přejet celou scénu. Funkce Sweep Panorama rychle automaticky pospojuje sérii záběrů do jednoho snímku a vytvoří tak jednu širokoúhlou fotografii s úhlem záběru až 185 stupňů.

Tento model se může pochlubit světelným objektivem Sony G f/2,4 s 5× optickým zoomem a širokoúhlým záběrem s ohniskovou vzdáleností 24 mm, který naplno využije CCD snímač s rozlišením 14,1 efektivních megapixelů. Díky velmi nízkému clonovému číslu nabízí tento kvalitní objektiv netušené možnosti fotografování.

Cyber-shot TX7

Štíhlý švihák, který nyní zvládne i natáčení Full HD videa.

Jestliže vám na supermodermím vzhledu aparátu záleží stejně jako na skvělých fotografiích, pak už nemusíte dělat kompromisy. Je tu Cyber-shot TX7. Fotoaparát, který rozhodně nezapadne. Jeho tělo, které je tenké jako proutek, zaujme dokonalou povrchovou úpravou v jedné ze tří módních barev.

Digitální fotoaparát Sony Cyber-shot TX7

Tento fotoaparát v sobě ukrývá také širokoúhlý objektiv Carl Zeiss se 4× optickým zoomem a s ohniskovou vzdáleností záběru 25 mm, díky němuž lze každý záběr využít na maximum. Ať už jde o lyrické záběry krajiny, skupinové fotografie nebo žánrové portréty.

Dostatečně velký širokoúhlý 8,9cm (3,5") dotykový LCD displej a vyladěné uživatelské rozhraní zjednodušují ovládání fotoaparátu. Technologie TruBlack minimalizuje odlesky na povrchu displeje a zvyšuje tak kontrast obrazu. Fotografie ihned vidíte v sytých barvách a dostatečně detailně, i když jste venku za jasného denního světla.

Cyber-shot TX7 je dále vybaven funkcí Intelligent Sweep Panorama a natáčením 1080i HD videa. Obojí je rychle přístupné díky intuitivně ovládanému dotykovému displeji.

Sdílení fotografických vzpomínek

…je díky novému software PMB Portable pouze dílem okamžiku

Všechny nové modely fotoaparátů Cyber-shot mají vestavěný software Picture Motion Browser (PMB) Portable. Stačí fotoaparát připojit přes USB k jakémukoli počítači s přístupem na internet a pomocí několika kliknutí můžete záběry nahrát přímo z fotoaparátu na své oblíbené internetové stránky a ihned sdílet fotografie i videoklipy.

Všechny nové modely také nabízejí slot pro paměťové karty Memory Stick PRO Duo a SD/SDHC (karty jsou prodávány samostatně). Pro maximální využití všech možností fotoaparátu Cyber-shot vám Sony nabízí kompletní řadu doplňků.

Díky nejnovější generaci nabíjecích akumulátorů, InfoLITHIUM™ pro Cyber-shot, vám už nikdy neunikne žádná fotografická příležitost. Zdokonalená konstrukce nabíjecích akumulátorů zajistí extra dlouhou dobu použití a rychlé nabíjení pomocí štíhlé, lehké a místo šetřící nabíječky.

Nová řada digitálních fotoaparátů Cyber-shot je v prodeji od konce ledna 2010.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Tiskové zprávy

Komentáře