Nová full-frame digitální zrcadlovka Sony α 850

vydáno 31. 8. 2009 | autor Sony | sekce Tiskové zprávy | téma Foto a video

Tagy: A850, A900, Alfa, BIONZ, BRAVIA, CMOS, DSLR-A850, Exmor, fotoaparát, full-frame, HDMI, InfoLITHIUM, Intelligent Preview, JPEG, LCD, Memory Stick PRO-HG Duo HX, NP-FM500H, PhotoTV HD, Quick Navi, RAW, Sony, SteadyShot INSIDE, Xtra Fine LCD, zrcadlovka

Sony - logo
  • Full-frame digitální zrcadlovka se snímačem Exmor™ CMOS s efektivním rozlišením 24,6 Mpx, dvěma procesory BIONZ pro dokonalé zpracování detailů s nízkou úrovní šumu a vysokou citlivostí ISO až 6400 (s rozšířeným rozsahem ISO)
  • Hledáček s pevně instalovaným pentaprismatickým hranolem z optického skla s vysokým pokrytím obrazového pole – 98 %
  • Stabilizace SteadyShot INSIDE™ prodlužuje čas závěrky až o 4 kroky a spolupracuje se všemi objektivy
  • Třípalcový displej Xtra Fine LCD – skvělá kvalita pro pohodlnou kontrolu snímků (rozlišení 921600 obr. bodů)

Rychlý, vysoce přesný 9bodový AF s 10 pomocnými zaostřovacími body

Nový fotoaparát DSLR-A850 Sony nabízí skutečným nadšencům do fotografování možnost, získat full frame zrcadlovku s fantastickým rozlišením za neodolatelnou cenu a posunout své limity o stupínek výše.

Masivní konstrukce fotoaparátu α 850 zajistí, že se s ním nebudete bát manipulovat při fotografování v nejrůznějším prostředí. Má tentýž snímač se 24,6 megapixely a stejné funkce a režimy, jako vlajková loď digitálních zrcadlovek SONY A900, který byl uveden na trh loni.

α 850, jako jeho full-frame sourozenec, využívá v plném rozsahu nekompromisní kvalitu objektivů řady α, a to jak z z prestižní řady Carl Zeiss, tak objektivy řady G.

Srdcem fotoaparátu α 850 je full frame (35,9×24 mm) snímač CMOS Exmor™ s efektivním rozlišením 24,6 Mpx, který zachycuje obrazy dokonale, s veškerými detaily, živými barvami a jemnou texturou.

Čistota obrazových dat s vysokým rozlišením, zachycená full-frame snímačem, je optimalizovaná dvoustupňovým potlačením šumu jak v analogové, tak i digitální oblasti. K potlačování šumu dochází nejprve v okamžiku, kdy full-frame snímač převádí světlo na elektronické signály.

Digitální zrcadlovka Sony DSLR-A850

Dva procesory BIONZ™ zpracovávají velká množství digitálních dat a přitom současně zajišťují jemné konečné potlačení šumu, takže získáváme snímky s mimořádně vysokou úrovní ostrosti a minimální hladinou šumu.

Tato kombinace vysokého rozlišení snímače a výkonné techniky potlačování šumu zaručuje sktečně výjímečnou kvalitu snímků, a to i při vysokém nastavení citlivosti po max. ISO 6400 (s rozšířeným rozsahem ISO).

Hledáček fotoaparátu s pentaprismatickým hranolem z optického skla napomáhá přesné kompozici snímku a nabízí mimořádně jasný náhled s minimálním zkreslením a přibližně 98 % pokrytím obrazového pole.

Skuteční nadšenci rovněž ocení rychlý a vysoce přesný autofokus fotoaparátu, který zaručuje vynikající volnost a snadnější dokonalé zaostření pohyblivých předmětů. 9bodový AF systém je doplněn o 10 pomocných zaostřovacích bodů, které pomáhají nalézt cíl a omezit neustálé přeostřování.

Pro světelné objektivy s clonou 2,8 a vyšší je přítomen pomocný ostřící čip, díky kterému je zaostření dílem okamžiku.

Snímky je možné si prohlížet na velkém kontrastním třípalcovém Xtra Fine LCD displeji, který nabízí mimořádně vysoké rozlišení (921600 obrazových bodů). To slouží k vyhodnocení jak správné expozice, tak například ostrosti, či její hloubky. Vícevrstvá úprava LCD umožňuje prohlížení snímků i za velmi jasného osvětlení.

Pro lepší kreativní kontrolu slouží funkce Intelligent Preview, která ukazuje účinky nastavení expozice, vyvážení bílé a optimalizace dynamického rozsahu před pořízením snímku. Tato funkce je neocenitelná v případech, kdy sestavujete složité scény, kde se obvykle kombinují různé zdroje světla s různými teplotami barev.

Když se dotknete tlačítka Fn, přepne se displej do režimu Quick Navi, který umožní pohodlné jednoruční nastavení klíčových parametrů pro dokonalý snímek. Druhý podsvícený LCD panel v horní části fotoaparátu nabízí užitečné potvrzení hlavních nastavení, a to i v případě, že je vypnut hlavní LCD displej.

Stejně jako všechny ostatní DSLR fotoaparáty Sony, má i model α 850 funkci SteadyShot INSIDE™. Tento zabudovaný systém mechanické stabilizace zaručuje odstranění dopadů chvění přístroje až ve 4 krocích, a to u všech kompatibilních objektivů, čímž se odkrývají mnohem větší kreativní možnosti pro pořizování snímků z ruky za využití přirozeného světla.

Digitální zrcadlovka Sony DSLR-A850 - příslušenství

Full frame DSLR-α 850 má velmi robustní konstrukci, zaručující dosažení spolehlivého výkonu i v náročných podmínkách. Šasi fotoaparátu je z vysoce pevného hliníku a kryt je vyroben ze slitiny hořčíku. Hledáček, sloty na karty, ovladače a další citlivé zóny jsou chráněny před nečistotou a vlhkostí pryžovým těsněním.

A kromě toho dvojitý protiprachový systém chrání full-frame snímač před účinky prachu, které se do těla dostanou při výměně objektivů.

Dodávaný akumulátor InfoLITHIUM™ o vysokém výkonu (NP-FM500H) umožňuje při plném nabití pořídit až 880 snímků (přibližně) v jednom cyklu. Vybíjení baterií je možné přesně sledovat (díky indikaci stavu po 1 %) takže máte přesný přehled o tom, kolik vám zbývá energie.

Fotoaparát je možné připojit k  televizi BRAVIA™ nebo k jakékoliv televizi s vysokým rozlišením (HD) (vyžaduje kabel HDMI), abyste si mohli prohlédnout svoje snímky na velkoplošné obrazovce. Kompatibilní modely BRAVIA™ automaticky přepnou do režimu PhotoTV HD. Přehrávání na obrazovce televizoru je možné ovládat pomocí dálkového ovládání.

Nová zrcadlovka α 850 je plně kompatibilní s širokou škálou příslušenství pro model α 900 od Sony.

Společně se zrcadlovkou α 850 přichází na trh i nový objektiv 28–75 mm F2,8 SAM, který rozšiřuje stávající nabídku objektivů určených pro plnoformátové snímače Sony. Tento kompaktní objektiv je ideální pro fotografy, kteří hledají vysoce světelný objektiv pro univerzální použití s vynikající optickou kvalitou společně s nízkým clonovým číslem F2,8.

Používání paměťové karty Memory Stick™ při fotografování se zdrcadlovkami α je nespornou výhodou. Pokročilý Memory Stick™ PRO-HQ Duo HX (4 GB, 8 GB, 16 GB a 32 GB) je perfektní médium pro sekvenční focení díky kombinaci vysoké kapacity a rychlého zápisu.

Memory Stick™ PRO-HQ Duo HX 32 GB dokáže uložit až 160 fotografií ve formátu RAW+JPEG/L (24M) za minutu, je dodáván s USB adaptérem a je ideální pro uživatele, kteří vyžadují vysokorychlostní přenos dat: přibližně 6601 snímků v L (24M) velikosti ve formátu RAW+JPEG za 26 minut.

Digitální fotoaparát DSLR-A850 full-frame SLR bude k dostání od září 2009.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Tiskové zprávy

Komentáře