Na Blu-ray se to nějak komplikuje...

vydáno 1. 3. 2010 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Novinky | téma Filmy, Ze světa

Tagy: Blu-ray, DTS-HD Master Audio, film, It's Complicated, Nějak se to komplikuje, Universal, Universal Pictures, Universal Studios

Nějak se to komplikuje (It's Complicated, 2009)

Režisérka, scénáristka a producentka Nancy Meyers má na svém kontě samé romantické a rodinné filmy – Past na rodiče, Po čem ženy touží, Lepší pozdě nežli později, Prázdniny… K těmto relativně kladně přijatým snímkům se nedávno (v našich kinech od 21. ledna) přidala romantická komedie, těžící z osvědčeného schématu milostného trojúhelníku.

Nějak se to komplikuje (It's Complicated, FDb.cz) těží především z kvalitního hereckého obsazení (Meryl Streep, Alec Baldwin, Steve Martin, John Krasinski) a spoléhá hlavně na cílovou skupinu s věkem přes čtyřicet let. Ženy všeobecně (popřípadě ženy po přechodu) ji ovšem ocení mnohem více.

I oddechové romantické filmy mají své místo ve světě vysokého rozlišení. Blu-ray vydání Nějak se to komplikuje připravuje studio Universal pro region A (Amerika) na 27. dubna, tedy z obchodního hlediska ideálně před Dnem matek. Nebude se ovšem jednat o žádný zázrak: Samotný film (DTS-HD Master Audio 5.1 zvuk) doplní už jen audiokomentář filmového štábu v čele s Nancy Meyers a dokument ze zákulisí natáčení.

Pozitivní je, že studio Universal své Blu-ray disky zásadně regionálně nekóduje, americkou edici tedy bude možné přehrát i u nás v regionu B. České titulky nebo dabing by se ovšem teoreticky mohly objevit jedině na některé z mutací evropského vydání, které zatím nebylo ohlášeno.

Nějak se to komplikuje / It's Complicated (2009)

Představte si, že se rozvedete, po deseti letech si uvědomíte, že jste definitivně odstřihli bývalého partnera, pak ho zničeho nic potkáte a bác ho… Najednou pochopíte, že stará láska nerezaví, a také zjistíte, že se to nějak komplikuje.

Jane Adler (Meryl Streep) má tři dospělé děti, prosperující restauraci a přátelský vztah s bývalým manželem Jakem (Alec Baldwin), jemuž už odpustila, že ji před deseti lety podváděl s výrazně mladší šťabajznou, kterou si vzal, sotva uschlo razítko na rozvodových formulářích. Šťastná to žena, bylo by možné říct, kdyby se u příležitosti synovy promoce ve společnosti exmanžela nezdržela víc, než by se slušelo.

Co začalo jako nevinná večeře, pokračovalo několika litry vína, prokládanými vzpomínkami na to hezké z jejich společného soužití. Finále je asi zbytečné popisovat, ale bylo to hodně bouřlivé. Když Jane dospěla do stavu střízlivosti, uvědomila si jednu úžasnou věc. Právě se svým ex-manželem podvedla tu, s níž ji podváděl, když ještě nebyl ex.

Nějak se to komplikuje? Připravte se na to, že to bude ještě složitější, neboť ani Jane není úplně bez závazků, protože ji aktuálně uhání bytový architekt Adam (Steve Martin), jenž měl původně navrhnout pouze její kuchyň. Jeho aktuální návrhy jsou mnohem odvážnější, ačkoliv si čím dál víc uvědomuje, že se asi ocitl uvnitř velmi bizarního milostného trojúhelníku.

Článek je součástí seriálu Blu-ray filmy na obzoru »

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře