Blu-ray filmy ve světě - 25. týden 2009

vydáno 20. 6. 2009 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Novinky | téma Filmy, Ze světa | 3 komentáře

Tagy: Anvil! The Story of Anvil, Blu-ray, Cela 2, Deník Anny Frankové, film, Generation Kill, Highlander, In the Shadow of the Moon, John Adams, Kickboxer, Leaving Las Vegas, Motocyklové deníky, Není cesty zpět, Nightwish, One Week, Pád do ticha, Pátek třináctého, Rockers, Sexy bestie, Spaceballs, Spojenec, Stranger - Mukou Hadan, Veřejný nepřítel č. 1, Východ je východ, Winged Creatures, Ztraceni

Blu-ray Disc logo

V zahraničí tento týden vyšlo pětaosmdesát Blu-ray titulů. V USA, Kanadě, Velké Británii, Německu a Francii se nabídka rozrostla například o první dvě sezóny seriálu Ztraceni, drama Deník Anny Frankové, původní The Italian Job a mnoho dalších filmů.

Nabídka filmů se v jednotlivých zemích částečně překrývá a u nás v regionu B tvoří její značnou část tituly, které už před časem vyšly v regionu A. Přesto se dá při celkovém pohledu na desítky titulů, které se tento týden ve světě objevily, najít několik velmi zajímavých kousků.

Celá řada těchto zahraničních filmů už je a nebo brzy bude oficiálně k dispozici i u nás s českou jazykovou podporou. Informace o takových titulech pravidelně přinášíme v seriálu tuzemské Blu-ray filmy.

Hlavním posláním tohoto našeho rozšířeného přehledu, se kterým se budete i nadále setkávat vždy o víkendu, je poskytnout srovnání se situací na tuzemském trhu. Ta je mírně řečeno tristní a s nadcházejícími letními měsíci se bude ještě zhoršovat.

TIP: Každý den vám přinášíme informace o filmech, které se na Blu-ray teprve chystají. Sledujte seriál Blu-ray filmy na obzoru a buďte v obraze!

Ve 25. týdnu roku 2009 (15. – 21. června 2009) si pro nás filmová studia připravila následující nové tituly:

USA (region A)

Kanada (region A)

Velká Británie (region B)

Německo (region B)

Francie (region B)

Důležitá poznámka na závěr: při nákupu v regionu A nebude mít žádný z těchto titulů s největší pravděpodobností českou jazykovou podporu ani ve formě titulků. Existuje nicméně určitá šance, že se konkrétní film časem objeví v evropské (region B) distribuci včetně českých titulků nebo dabingu.

Pokud bude mít někdo ze čtenářů doplňující informace ohledně jazykové výbavy, budu velmi rád, když si je nenechá pro sebe.

Evropa patří do regionu B, filmy se zde tedy mohou objevit nejen s jinou jazykovou výbavou, ale hlavně s úplně jinými daty vydání. Všechny tyto informace lze sledovat v databázi Blu-ray filmů, stejně jako informace o importu (dovozu) a následném přehrávání Blu-ray titulů z jiných regionů.

Článek je součástí seriálu Blu-ray filmy ve světě »

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře

Re: Blu-ray filmy ve světě - 25. týden 2009

Vložil wtsi (bez ověření), 21. Červen 2009 - 14:17

Obrázek uživatele wtsi

Ghostbusters ma prej hroznej obraz.. mel jsem rip a také nic moc. Doporucil bych napred nekde stahnout nez si to koupite..!

Re: Blu-ray filmy ve světě - 25. týden 2009

Vložil eko (bez ověření), 21. Červen 2009 - 15:21

Obrázek uživatele eko

No videl sem horsi…Kazdopadne ve tmavych scenach je brutalne hodne sumu a stoji to za starou backoru…Na svetle se to da ;)

Re: Blu-ray filmy ve světě - 25. týden 2009

Vložil d.f.h, 21. Červen 2009 - 15:51

Obrázek uživatele d.f.h

Díky, nebudu si RIPem kazit zažívání. Recenze hovoří jasně – jak už to v případě starších filmů bývá, obraz sice nevypadá jako u rok starých blockbusterů (což je logické a každému to dojde), celkově se ale jedná o nejlepší aktuálně dostupné vydání. Čekal snad někdo něco jiného?

http://www.blu-ray.com/…s/movies.php?…