Blu-ray filmy ve světě - 23. týden 2009

vydáno 6. 6. 2009 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Novinky | téma Filmy, Ze světa

Tagy: Absolvent, Air Force One, Až tak moc tě nežere, Blu-ray, Božský Bruce, Čokoláda, Dr. Divnoláska, Elsewhere, Fanboys, film, Final Fantasy VII, Gosford Park, Home, Jarní prázdniny, Kamasutra, Kráčející skála, Mělký hrob, Nightwish, Nouzový východ, Okrsek 13, Saw 5, Tantra-Massage, Temný stín nad L.A., Trainspotting, Tráva, Věčný svit neposkvrněné mysli, Wrestler, Země policajtů, Žít a zemřít v L.A.

Přehled Blu-ray titulů, které v tomto týdnu vyšly v zahraničí, se dnes poprvé nebude věnovat pouze americkému trhu. Podíváme se i do Kanady, Velké Británie a Německa, čímž nám počet nových filmů dosáhne úctyhodného počtu 77 disků.

Nabídka filmů se v jednotlivých zemích částečně překrývá a u nás v regionu B tvoří její značnou část tituly, které už před časem vyšly v regionu A. Přesto se dá při celkovém pohledu na desítky titulů, které se tento týden ve světě objevily, najít několik velmi zajímavých kousků. Zajímavé Blu-ray disky například vycházejí v Kanadě, bohužel se ve většině případů jedná o lokální regionálně uzamčená vydání, navíc občas s velmi diskutabilní obrazovou kvalitou.

Celá řada těchto zahraničních filmů už je a nebo brzy bude oficiálně k dispozici i u nás s českou jazykovou podporou. Informace o takových titulech pravidelně přinášíme v seriálu tuzemské Blu-ray filmy.

Hlavním posláním tohoto našeho rozšířeného přehledu, se kterým se budete i nadále setkávat vždy o víkendu, je poskytnout srovnání se situací na tuzemském trhu. Ta je mírně řečeno tristní a s nadcházejícími letními měsíci se bude ještě zhoršovat.

TIP: Každý den vám přinášíme informace o filmech, které se na Blu-ray teprve chystají. Sledujte seriál Blu-ray filmy na obzoru a buďte v obraze!

Ve 23. týdnu roku 2009 (1. – 7. června 2009) si pro nás filmová studia připravila následující nové tituly:

USA (region A)

Kanada (region A)

Velká Británie (region B)

Německo (region B)

Důležitá poznámka na závěr: při nákupu v regionu A nebude mít žádný z těchto titulů s největší pravděpodobností českou jazykovou podporu ani ve formě titulků. Existuje nicméně určitá šance, že se konkrétní film časem objeví v evropské (region B) distribuci včetně českých titulků nebo dabingu.

Pokud bude mít někdo ze čtenářů doplňující informace ohledně jazykové výbavy, budu velmi rád, když si je nenechá pro sebe.

Evropa patří do regionu B, filmy se zde tedy mohou objevit nejen s jinou jazykovou výbavou, ale hlavně s úplně jinými daty vydání. Všechny tyto informace lze sledovat v databázi Blu-ray filmů, stejně jako informace o importu (dovozu) a následném přehrávání Blu-ray titulů z jiných regionů.

Článek je součástí seriálu Blu-ray filmy ve světě »

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře