Blu-ray filmy ve světě - 19. týden 2008

vydáno 6. 5. 2008 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Novinky | téma Filmy, Ze světa

Tagy: Blu-ray, film, First Sunday, Helvetica, Helvetica - limitovaná edice, koncert, Ozzfest: 10th Anniversary, P.S. Miluji Tě, Saawariya, Smím prosit?, The Air I Breathe, Tichý nepřítel, Twister

Twister (1996)

Ozzfest, Tichý nepřítel, Helvetica, P.S. Miluji Tě a především Twister – to je jen část titulů, které tento týden vycházejí na Blu-ray v zahraničí. Oproti jedné tuzemské novince je to slušná porce a na některé filmy se dá dokonce i dívat. Přečtěte si víc!

Thriller Tichý nepřítel vyšel tento týden i u nás, samozřejmě s českou podporou. V regionu A (USA), kterého se přehled nových zahraničních Blu-ray titulů týká především, byste češtinu hledali marně. V případě, že jsou pro vás české titulky nebo dabing podmínkou, proto pozor na nákupy.

S novými HD DVD filmy se zde už nebudeme setkávat. Do konce června je sice ještě ohlášeno osm titulů, práce vynaložená na jejich zařazení do databáze filmů by ale byla zcela bez efektu, proto z ní také byly vyřazeny. Hlasovat jste o tom mohli v příslušné anketě. Tímto se pravidelné úterní přehledy zahraničních filmů ve vysokém rozlišení stávají čistě doménou Blu-ray.

V 19. týdnu roku 2008 (konkrétně k datu 6. května) si pro nás filmová studia připravila následující nové tituly:

P.S. Miluji Tě (P.S. I Love You, 2007)

Důležitá poznámka na závěr: při nákupu v regionu A nebude mít žádný z těchto titulů s největší pravděpodobností českou jazykovou podporu ani ve formě titulků. Existuje nicméně určitá šance, že se konkrétní film časem objeví v evropské (region B) distribuci včetně českých titulků nebo dabingu. Pokud bude mít někdo ze čtenářů doplňující informace ohledně jazykové výbavy, budu velmi rád, když si je nenechá pro sebe.

Informace o vydávaných titulech platí pro region A, tedy pro Ameriku. Evropa patří do regionu B, filmy se zde tedy mohou objevit nejen s jinou jazykovou výbavou, ale hlavně s úplně jinými daty vydání. Všechny tyto informace lze sledovat v databázi Blu-ray filmů, stejně jako informace o importu (dovozu) a následném přehrávání Blu-ray titulů z jiných regionů.

Článek je součástí seriálu Blu-ray filmy ve světě »

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře