Blu-ray a HD DVD filmy ve světě - 10. týden 2008

vydáno 5. 3. 2008 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Novinky | téma Filmy, Ze světa

Tagy: Aquarium Impressions, Blu-ray, Doba ledová, dokument, film, Fireplace Impressions, HD DVD, Hráč, Koření života, Mystic Forests, Paramount, Paramount Pictures, Říše hraček, Spálené vzpomínky, Útěk do divočiny

Další pravidelný přehled Blu-ray a HD DVD titulů vycházejících v zahraničí, dnes výjimečně ve středu. Tentokrát si přijdou na své děti, které si jistě užijí Dobu ledovou a Říši hraček, milovníky kvalitních dramat zase potěší Hráč, Útěk do divočiny a Spálené vzpomínky. A nejen to!

Doba ledová (Ice Age, 2002)

Tento týden vycházejí mimo jiné i úplně poslední dva HD DVD filmy studia Paramount, které teď bude až do léta produkovat pouze klasická DVD a připravovat přechod na Blu-ray (viz Paramount a DreamWorks ruší zbývající HD DVD filmy). V HD DVD kalendáři sice ještě zbývá 31 filmů, polovina z toho ale pochází od bezvýznamných studií a zbytek tvoří odložené HD DVD verze titulů studia Warner, které už vyšly na Blu-ray (viz Warner oddaluje HD DVD vydání svých filmů). Tento formát je tedy prakticky mrtvý, přesto se zde budou nové HD DVD tituly objevovat až do definitivního konce.

TIP: Ohledně dalšího osudu HD DVD filmů se můžete vyjádřit v anketě Měly by být ze zdejší databáze filmů odstraněny HD DVD tituly?

V 10. týdnu roku 2008 (konkrétně k datu 4. března) si pro nás filmová studia připravila následující nové tituly:

Blu-ray

HD DVD

Důležitá poznámka na závěr: žádný z těchto titulů s největší pravděpodobností nemá českou jazykovou podporu ani ve formě titulků. V případě HD DVD je to téměř stoprocentně jisté, u Blu-ray filmů určitá šance existuje. Takové filmy se pak časem dokonce mohou objevit v tuzemské distribuci. Pokud bude mít někdo ze čtenářů doplňující informace ohledně přitomnosti českých titulků nebo dabingu, budu velmi rád, když si je nenechá pro sebe.

Informace o vydávaných titulech platí pro region A, tedy pro Ameriku. Evropa ale patří do regionu B, filmy se zde tedy mohou objevit nejen s jinou jazykovou výbavou, ale hlavně s úplně jinými daty vydání. Všechny tyto informace lze sledovat v databázi HD filmů, stejně jako informace o importu (dovozu) a následném přehrávání Blu-ray titulů z jiných regionů. HD DVD filmy regiony nepoužívají a lze je tedy dovážet odkudkoliv.

Článek je součástí seriálu Blu-ray filmy ve světě »

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře