Asus TS mini - sdílení a zabezpečení v domácí síti

vydáno 25. 12. 2009 | autor ASUS | sekce Tiskové zprávy | téma IT a software, Datová média

Tagy: ASUS, Asus TS mini, ASUSTeK, eSATA, ethernet, Facebook, Intel Atom, RJ-45, Twitter, USB, Windows, Windows Live

ASUS - logo

ASUS představil domácí server TS mini, který slouží ke správě dat, streamování digitálního obsahu a lepšímu využití domácích sítí. Na server si mohou uživatelé ukládat fotky, hudbu, videa a jakákoli další data z počítačů a dalších zařízení v domácnosti.

Data jsou soustředěna na jednom místě, čímž je usnadněno jejich ukládání, sdílení a zabezpečení v rámci domácí sítě nebo na dálku prostřednictvím internetu. TS mini je vybaven procesorem Intel Atom a až 2 GB paměti DDR2. Pracuje na platformě Microsoft Windows Home Server a dále se vyznačuje podporou Gigabit Ethernet, šesti USB porty a dvěma porty eSATA.

Zařízení disponuje až 4 TB úložné kapacity a dalšími 500 GB on-line.

Zálohování a obnovení dat
TS mini, který funguje jako centrum pro správu dat, je schopen denně automaticky zálohovat data až z 10 počítačů. V případě nutnosti mohou uživatelé snadno obnovit svá data nebo připojit své počítače on-line a nahrát poslední informace uložené na TS mini.

Pohodlné sdílení dat v rámci domácí sítě i vzdálený přístup
TS mini usnadňuje uživatelům streamování fotek, videí a jiných dat do různých zařízení v rámci domácí sítě – například televizí, počítačů nebo herních konzolí. Uživatelé, kteří se nachází mimo domov, mohou využít funkci Vzdálený přístup a připojit se k TS mini přes svůj osobní účet Windows Live. Kromě toho mohou prostřednictvím tohoto on-line připojení také streamovat hudbu a data.

ASUS Home Server TS mini

Vysoká úložná kapacita a možnost uložení dat na webu
TS mini poskytuje možnost uskladnění dat na webu až do kapacity 500 GB, a to na rok zdarma. Uživatelé díky tomu mohou rozšířit svoji úložnou kapacitu nebo synchronizovat zálohování on-line. Dále lze ukládat rozsáhlé peer-to-peer soubory přímo do úložiště dat na webu a hostovat soubory, ke kterým je možné připojit se přímo ze sociálních sítí typu Facebook a Twitter.

Rozšířený přístup k datům a správě souborů
TS mini slouží jako pohodlná správcovská konzole, která sdružuje data z různých zdrojů. Se svými šesti USB porty a dvěma porty eSATA umožňuje TS mini uživatelům přímé zálohování dat a synchronizaci či správu souborů různých zařízení.

Jednoduchý monitorovací systém
Připojením IP kamer k TS mini si mohou uživatelé doma snadno nastavit vlastní monitorovací systém. Když se například nacházejí mimo domov, mohou online sledovat aktuální dění nebo nahrávky záznamů z domácího monitorovacího systému.

Úspora energie
Ve spánkovém režimu využívá TS mini 24,5 W, během provozu stoupá jeho spotřeba na 27,9 W. Server je tedy vhodný pro každodenní nepřetržitý provoz datového centra.

Technické parametry

CPU Procesor Intel® Atom N280 1,66 GHz
Paměť 1 GB / 2 GB DDR2–800
Pevný disk 500 GB / 1 TB / 2TB, 7200 RPM
Maximální kapacita HDD (interní) 2× 3,5" SATA I/II HDD Bays
Připojení do sítě 1× 10/100/1000 (Gigabit) RJ-45 LAN
Rozhraní 6× USB 2.0, 2× eSATA, 1× K-Lock
Indikátory LED Systém, HDD1, HDD2, stav sítě
Tlačítka Zapnuto/vypnuto, obnova
Adaptér AC Výstup 19 V, 90 W
  Příkon 100–240V AC, 50/60Hz univerzální
Rozměry VxŠxH 24,5×9,6×20,4 cm
Váha 3,3 / 3,9 kg
Operační systém Microsoft® Windows™ Home Server
Příslušenství Průvodce rychlým startem, manuál pro uživatele, adaptér střídavého proudu (90 W), napájecí kabel, kabel RJ-45 LAN, instalační CD, DVD pro obnovu dat, CD pro uvedení do původního stavu, šroubky pro HDD, záruční list
Barva Černá
Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Tiskové zprávy

Komentáře