300: Vzestup říše v prvním traileru: Vizuální orgie kam jen oko dohlédne

vydáno 13. 6. 2013 | autor Petr Semecký | sekce Novinky | téma Filmy, Ze světa

Tagy: 300, 300: Bitva u Thermopyl, 300: Rise of an Empire, 300: Vzestup říše

Člověk se sice na první pohled neubrání dojmu, že po seriálovém Spartakovi, který do velké míry vyčerpal vizuální směr nastolený první „Třístovkou“, přichází 300: Vzestup říše s křížkem po funuse. Již na ten druhý však musí uznat, že reklamní režisér Noam Murro snyderovsko-millerovskou estetiku odkoukal precizně a po vzoru jiných pokračování přidal ještě více na epice.

Nová bitva Řeků s Peršany tak vlastně vypadá ještě o fous lépe než audiovizuálně brilantní předchůdce, přičemž mnohé úseky (především na vodě, ale i jízda na koni) jsou dokonce díky dnešním možnostem o malinko živější a dynamičtější.

Což samozřejmě ani zdaleka nezaručuje povedený film (Snyder doplácel právě na komiksově přímočarý a vlastně až smutně tupý a stereotypní děj), avšak tohle je trailer, a na tomhle kolbišti se Murro se svým týmem vysvalených komparzistů vážně nemá za co stydět. Všeobecně se čekal laciný „rip-off“, nyní se zdá, že příští rok získal prvního adepta na velký hit. A ne, tady Oscary a cenu za historickou věrnost vážně nikdo nepožaduje.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře