Zajímavé i zpackané fotoaparáty CESu

vydáno 14. 1. 2013 | autor Jaromír Šetek | sekce Bleskovky | téma Foto a video

Tagy: CES, fotoaparát

Přestože v oblasti fototechniky není CES nejprestižnější a nejvěhlasnější výstavou, byly na něm představeny některé nové produkty světových výrobců. Stálicí v produktových portfoliích nadále budou kompakty. Fujifilm, Nikon, Olympus, Sony, Panasonic – ti všichni přišli s různými drobnými upgrady a zpravidla také přidáním Wi-Fi konektivity do fotoaparátů. Nejzajímavějším z kompaktních fotoaparátů ale jistě je Canon Powershot N.

Poweshot N je zajímavý především svým tvarem a přístupem k používání. Tento kompakt od Canonu má krychlový tvar a je vhodný pro leváky, protože spoušť a ovládání zoomu je umístěno po straně objektivu. Se svou 300dolarovou cenovku a nijak markantním technologickým vylepšením byl přijat s největším ohlasem. Svět kompaktních fotoaparátů svůj vývoj evidentně zpomaluje.

Podstatně méně zajímavý je mirrorless fotoaparát od Polaroidu – iM1836. Za 400 dolarů, osazený systémem Android, s konstrukcí pochybné kvality, zabugovaný – tak se představil iM1836. S úspěchem se nesetkalo ani nové řešení uchopení vyměnitelné čočky, které přímo odkrývá snímač.

Samsung NX300 je za 750 dolarů o ligu výše než zmíněný Polaroid a je to znát i na celkovém provedení. Jeden z nejdražších fotoaparátů uvedených na CES se pochlubil novým senzorem APS-C schopným snímat 20,3MPx obrázky.

Nikon J3 a S1 pak cílí na spotřebitele v oblasti hobby fotografů. Bezzrcadlové modely budou k dispozici za 500 – 600 dolarů. Jsou určeny zejména pro zábavu a obětují jí například velikost snímače, světelnou citlivost i výslednou kvalitu snímků. Pochopitelně pořízené snímky jsou kvalitní, ale v cenové hladině se nachází lepší produkty, které nabídnou stejnou odolnost, user experience i kvalitu.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře