TRAILER: Clancyho Jack Ryan se konečně vrací do akce

vydáno 4. 10. 2013 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Filmy, Ze světa

Tagy: Chris Pine, film, Jack Ryan, Jack Ryan: Shadow Recruit, Kenneth Branagh, kino, Shadow Recruit, Tom Clancy, trailer

Analytik CIA Jack Ryan toho zažil už tolik, že by to bohatě vystačilo na tři lidské životy. Není divu, že zvládl několikrát změnit tvář od Aleca Baldwina přes Harrisona Forda až k Benu Affleckovi. Jenže právě poslední jmenovaný jako hrdinský americký patriot z pera nedávno zesnulého Toma Clancyho (sbohem a díky za… knihy!) komerčně neuspěl, a tak musí Jack Ryan prodělat další plastiku a tentokrát i radikální posun ve stylu samotného filmu. Zapomeňte na poklidné odhalování tajemství, v režijním podáním Kennetha Branagha sice bude Chris Pine pořád tím superinteligentním sympaťákem, jenž by pro vlast dokázal obětovat dost možná i vlastní babičku, kromě zaměření na postavy se ale bude výrazně víc tlačit na akci.

Alespoň to naznačuje první trailer, v němž je explozí, honiček a dramatických situací tolik, že by se z nich Jack Ryan z Vysoké hry patriotů budil s hnědými trenkami ještě nyní. Doba moderního Star Treku a Jasona Bournea si holt žádá dynamický akční nářez, takže se tomu musí přizpůsobit i žánr do té doby spíše rozvláčného thrilleru. Jestli je to dobrý přístup, to se dozvíme již za pár měsíců. Zatím ale Jack Ryan: Shadow Recruit rozhodně víc láká než uráží. Ostatně záda mu kryjí ostřílení bardi. A Kevin Costner je na stará kolena jednoduše božský. Zase!

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře