The Walking Dead u nás vychází ve zkrácené verzi

vydáno 10. 12. 2013 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Filmy, Z domova | 4 komentáře

Tagy: Blu-ray, film, seriál, Walking Dead, Živí mrtví

Seriál Živí mrtví, neboli The Walking Dead, konečně vyšel i v České republice na modrých nosičích, řada fanoušků však zůstává zklamaná, neboť balení nenaplňuje jejich představy, jak by mělo vydání na Blu-ray vypadat.

Není se čemu divit, oproti zahraniční verzi vychází seriál, jenž startoval za tvůrčího dohledu Franka Darabonta, pouze na jednom disku, bez bonusů a v rozlišení 1080i. A pokud se začnete v technických specifikacích detailněji vrtat, zjistíte, že je tuzemská edice dokonce o 30 minut kratší.

Důvod je přitom prostý. Na tuzemském Blu-rayi není umístěn původní, takřka sedmdesátiminutový pilotní díl, nýbrž jeho prokrácená verze. A jelikož na delší verzi neexistuje český dabing, bylo vcelku logicky rozhodnuto, že bude na disk umístěna právě prostříhaná verze, které chybí některé scény a jiné pasáže jsou pro změnu zkrácené.

Že je to k vzteku? Jistě. Smutné ovšem je, že nebýt těchto ekonomických řezů, seriál by tu pravděpodobně nevyšel vůbec.

Živí mrtví
Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: The Walking Dead u nás vychází ve zkrácené verzi

Vložil th0ca (bez ověření), 10. Prosinec 2013 - 13:17

Obrázek uživatele th0ca

otazka zda to vubec ma cenu vydavat, stejne to maji vsichni postahovane a jiz shlednute a zas takova pecka to neni aby to stalo mit na bluray. O dalsich seriich ani nemluve. Ale je to muj nazor.

Re: The Walking Dead u nás vychází ve zkrácené verzi

Vložil Apofis (bez ověření), 10. Prosinec 2013 - 15:14

Obrázek uživatele Apofis

co to je Živí mrtví???

Re: The Walking Dead u nás vychází ve zkrácené verzi

Vložil Jan Kopecký (bez ověření), 10. Prosinec 2013 - 16:08

Obrázek uživatele Jan Kopecký

Důvody uváděné v článku chápu, nicméně pokud distribuce hodlá postupovat tímto způsobem (a netýká se to zdaleko jenom The Walking Dead), pak raději objednám ze zahraničí, když zde nedostanu kolekci, která by odpovídala právě zahraničním verzím. A to, že pro nezkrácenou verzi není dabing není omluva (mohlo se to vyřešit podobně jako v případě prodloužené verze Dne nezávislosti na DVD, kde se do scén, ke kterým nebyl dabing daly titulky). Distribuce se nesnaží diváka (kupce) získat, spíše ho odrazuje (A to má u nás TWD celkem slušnou fanouškovskou základnu). Seriály (resp. filmy), které zde vyšly v osekaných či přímo zprasených verzích, jsou zmíněny v jiných článcích zde na hdmag.

Re: The Walking Dead u nás vychází ve zkrácené verzi

Vložil Martin (bez ověření), 10. Prosinec 2013 - 16:47

Obrázek uživatele Martin

Jistě…je to velmi logické. Ale asi jen pro někoho, kdo pracuje u HDmag a jehož recenze disku jsou nic neříkající a je otázkou, zda si disk vůbec před sepsáním „recenze“ dotyčný alespoň pustil, nebo zda opsal zadní stranu a přidal blábol od distributora. Ten by si zachoval tvář alespoň v případě, že by se omluvil a přiznal, že to zeslonil. Vydat zde de facto totálně ořezanou edici, která má jen jeden disk, je bez bonusů, zkrácená a ještě k tomu je obrazově mnohem níž, než v zahraničí…to je vážně hodně logické. Výmluva na dabing je v tomto případě naprosto absurdní a dělá z fanoušků idioty. Kdyby se distributor zamyslel, odmítl vydat verzi z TV Prima a stál si za svým, mohl vydat plnohodnotnou edici bez otřesného a zavádějící dabingu. Ušetřil by peníze, které mohl poté investovat do bonusového disku a nezkrácené verze. Cena by se tím pádem o moc nezvedla a spousta fanoušků by spíše akceptovala vyšší cenu, než tenhle nedodělek. Jediné, co je na této edici zajímavé, je možnost přehození vnějšího a vnitřního artworku, ovšem toho si recenzent asi nevšiml, protože pravděpodobně amaray vůbec neotevřel. Dělejte to buď pořádně a bez podlézání a nebo vůbec. Děkuji.