Star Wars Blu-ray: THX vám nastaví televizor

vydáno 7. 9. 2011 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma Filmy, Přehrávače, Televizory, Projektory | 3 komentáře

Tagy: Blu-ray, Star Wars, THX, THX Media Director

V souvislosti s chystanou Blu-ray premiérou Star Wars se většinou diskutuje o kvalitě nového dabingu (kterému už se velice brzy podíváme na zoubek), o změnách ve zvukovém mixu nebo o dalších úpravách, které si pro nás George Lucas přichystal. Byla by ale škoda, kdyby pod návalem těchto novinek zanikla zpráva o nové technologii THX, která si odbude premiéru právě na discích Star Wars. Jmenuje se THX Media Director a dost možná změní kvalitu reprodukce v našich domácích kinech.

THX

Myšlenka THX M.D. je vznešená. Blu-ray disky ponesou metadata, která se po zasunutí do přehrávače přenesou přes HDMI do zobrazovače nebo AV receiveru a stanoví, jaká nastavení by mělo dané zařízení použít.

Pro sledování filmů ve vysokém rozlišení je přitom správné nastavení zobrazovače nesmírně důležité a bývá často podceňováno. Pravděpodobně se k tématu vrátíme v rámci některého z budoucích WeekendMagů HD. Myšlenka Media Directora od THX je každopádně geniální nápad, který by mohl méně technicky pokročilé majitele vysokodefiničních televizorů nebo projektorů poučit a hlavně je přimět sledovat filmy v takové podobě, v jaké mají být sledovány.

Háček je samozřejmě v tom, že zatím neexistuje zařízení, které by s THX M.D. bylo kompatibilní, každopádně i na tom THX pracuje – už stačilo uzavřít smlouvy s JVC, LG a s Epsonem, jejichž budoucí line-up už by měl být připravený na spolupráci s metadaty ukrytými na Blu-rayích Star Wars.

Co si o takové technologii myslíte vy? Používáte k nastavování televizorů nějaké demodisky, nebo ladíte obraz „by oko“? Uvítali byste takovou funkci?

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

Společnost TP-Link přináší na trh nový hybridní mesh …

Homepage »

Komentáře

Re: Star Wars Blu-ray: THX vám nastaví televizor

Vložil th0ca (bez ověření), 7. Září 2011 - 17:08

Obrázek uživatele th0ca

jak prosim vypada ten demo disk, ktery mi rekne jak mam nastavit TV, kdyz vlastne to co z toho dema pustim na me „treba spatne nastavene tv“ bude vypadat blbe? Ale i tak prosim na tip nejakeho dobreho dema, rad bych videl jak to vubec vypada… btw z toho plyne, ze svou Tv nastavuju dle sveho oka, nutno rici, ze nejake BD vypadaji pekne a jine na pest (naps 2012 kde je az moc cervene :/)

Re: Star Wars Blu-ray: THX vám nastaví televizor

Vložil st39.6, 7. Září 2011 - 17:24

Obrázek uživatele st39.6

ja k nastaveni pouzil HD basics od DVE. Zobrazuje urcite testovaci obrazce a audiokomentar vam pri nastavovani jasu urcuje, jake odstiny sede byste mel videt, kde by se cerna mela slevat, kde by jeste mely byt videt jasove prechody atd. stejnym zpusobem dokaze pomoct pri presnem nastaveni sharpeningu, prepocitavani obrazu, nastaveni barev … proste vseho :)

viz: http://bit.ly/qkrS94

Re: Star Wars Blu-ray: THX vám nastaví televizor

Vložil Pedro_CZ (bez ověření), 9. Září 2011 - 19:58

Obrázek uživatele Pedro_CZ

Na nekolika DVD jiz THX optimizer vysel. Napriklad libovolny dil Star Wars ci Alien, ktery lze koupit za 99Kc: http://www.arara.cz/t/product.php?…