Sony se hrabe z nejhoršího a znovu vydělává

vydáno 10. 5. 2013 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Přehrávače, Televizory, Mobilní telefony, Ze světa

Tagy: herní konzole, konzole nové generace, mobilní telefony, Playstation 4, PS Vita, PS3, PS4, PSP, smartphone, Sony

Účetním japonského giganta Sony se v uplynulých pěti letech moc dobře nespalo. Před očima totiž neměli nic jiného než prodělky a valící se dluhy, které nakonec vyústily v několik záchranných řešení v podobě propouštění, prodejů majetku a restrukturalizace určitých firemních sektorů.

Zásahy se ale podle všeho vyplatily, neboť Sony hlásí po pětileté pauze čistý zisk 458 milionů dolarů, který by se měl s nástupem PlayStation 4 ke konci letošního roku navýšit a přeskočit hranici půl miliardy. Parádní vyhlídky. Je však potřeba si uvědomit, že valná část peněz přitekla díky úsporným opatřením a nikoliv z plateb spotřebitelů za jednotlivé produkty.

IFA

Sony se sice daří v oblasti mobilních telefonů, kde po agresivním příchodu na trh s chytrými telefony (schválně, kolik modelů, jimiž Sony zavalila náš trh, dokážete dát z hlavy dohromady?) vzrostl prodej z 33 milionů zařízení na 42 milionů, co se však týče televizí a herních konzolí, zde bůhvíjaké úspěchy neslaví.

Dvanáctiprocentní propad u PS3, PSP a PS Vita samozřejmě není žádný průšvih, obzvlášť, když celý trh pravděpodobně nakopne příchod PS4. Ztráta dalších 38 procent na trhu s televizemi už ovšem bolí. Na druhou stranu, podobný propad před časem zaznamenali i konkurenti Samsung a LG, takže šikmoočkové rozhodně nemusí páchat harakiri. Důležité teď pro ně stejně je, že se dokázali odrazit ze dna. A zjevně se tam zatím nehodlají vracet.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře