Sony se daří: Filmové studio hlásí vysoké zisky

vydáno 11. 2. 2013 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Filmy

Tagy: Amazing Spider-Man, film, Hotel Transylvania, Hotel Transylvánie, Men in Black 3, Muži v černém 3, Sony, Sony Pictures

Amazing Spider-Man Šéfové Sony si sice v posledních letech žádné velké úspěchy nepřipsali a co se týče techniky, prodělávají Japonci již delší dobu kalhoty. Filmová odnož Sony Pictures ovšem drží značku stále nad vodou. Nyní ohlásila výsledky za třetí kvartál loňského roku (tedy období do konce prosince), které jasně dokazují, že tamní manažeři moc dobře vědí, co dělají.

Sony Pictures hlásí oproti předchozímu období nárůst příjmů o dvacet procent na impozantní 2,4 miliardy dolarů, přičemž samotné zisky činí 291 milionů. Pro srovnání o rok dříve mělo Sony Pictures na kontě v pozitivních částkách milionů pouze devět. Ale není se co divit. Sony se i přes problematické produkce podařilo udělat slušné hity jak z Mužů v černém 3 a nového Spider-Mana, tak omámit rodiny s dětmi Hotelem Transylvánie.

Jedinou oblastí (vedle domácího trhu a kin), kde se Sony Pictures příliš nezvedlo, je televize, kde se podíl příjmů a výdajů díky stále dražší reklamě drží na podobných hodnotách. Teď jen aby kluci šikmoocí zabrali i v oblasti televizí a odpálili nás do nebes s PS4, a třeba se zase vrátí na výsluní.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře