Sony a RED válčí kvůli patentům

vydáno 8. 4. 2013 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Foto a video, Ze světa

Tagy: Epic, F5, F55, F65, kamery, RED, Scarlet, Sony

Sony se v posledních letech snaží v oblasti kamer dohánět konkurenci a od nové F-série si slibovala rázný úder na solar úspěšnějším Red kamerám, které tkví v mnoha rukách nejen profesionálních filmařů, ale dokonce i amatérů. Nečekaně ale narazila, když se Red proti novým výrobkům konkurence silně ohradila prostřednictvím žaloby, ve které je zmíněno, že Sony zneužila při výrobě dva z patentů americké konkurence, díky čemuž dosáhla nižších prodejů Red kamer a tím pádem i celkových tržeb. RED navíc nepožaduje odškodnění, nýbrž jednoduše zničení všech modelů F5, F55 a F65, které mají Japonci na skladě.

Což si firma ze země vycházejícího slunce samozřejmě nechce nechat líbit a obratem podala na amerického soupeře žalobu za zneužití sedmi patentů Sony při výrobě takových kamer jako Red One, Epic či Scarlet. Tedy toho nejlepšího, co má Red aktuálně na skladě a s čímž pravidelně běhá po place kupříkladu Steven Soderberg během natáčení svých nezávisláků, popřípadě Peter Jackson při natáčení trilogie Hobit.

Žaloba Japonců je nicméně nižšího rázu než ta americká a nepožaduje zničení konkurenčních kamer. Firmě jde spíš o to, aby si dali u Red pohov a nechali konkurenci volně působit, pokud sami nemají zameteno před vlastním prahem. Každopádně bude zajímavé, jak se celá kauza vyvine, dá se ovšem předpokládat, že nakonec obě strany ustoupí a nechají rozhodnout samotný trh. Ostatně podobné žabomyší války k ničemu nevedou, jak jasně předvádí společnosti Apple a Samsung, které by se aktuálně dokázaly hádat i o lecjaký šroubek, zatímco zákazníci jen nechápavě kroutí hlavou.

Sony F5 a F55
Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře