Samsung i LG mají problémy s OLED a pozastavují jejich výrobu, letos už k sehnání nebudou

vydáno 22. 10. 2012 | autor Martin Stančík | sekce Bleskovky | téma Televizory | 2 komentáře

Tagy: FullHD, LG, OLED, Samsung

OLED televizory společností Samsung a LG se podle společnosti DisplaySearch na trhu v roce 2012 ve velkém již neobjeví kvůli problémům s výrobou.

Mnoho lidí na další revoluci v oblasti displejů – OLED – dlouho čekalo a vypadá to, že si budou muset počkat ještě déle. A to je tak trochu překvapivé, vezmeme-li v úvahu, že Samsung i LG představili plně funkční OLED televizory již v lednu 2012 na veletrhu CES. „Samsung a LG nedávno museli změnit své plány a přestat s masovou výrobou 55palcových OLED televizorů, jelikož mají s technologií vážné problémy,“ uvedl DisplaySearch. Společnosti mají konkrétně problém s tím, že příliš velké procento jejich televizorů je nepoužitelných. Je třeba podotknout, že design OLED TV od LG i Samsungu se liší.

oled

Podle DisplaySearch se na trh v tomto roce dostane maximálně pár set kusů OLED televizorů, zatímco plán byl vyrobit několik desítek tisíc kusů. „Ve vývoji jsme učinili značný pokrok, problémem však zůstávají vysoké ceny a velké množství vyrobených zmetků,“ uvedl šéf Samsungu Kwon Oh-hyun. Ředitel LG pak k tomu dodal, že jeho společnost uvede na trh své OLED TV dříve, než konkurence. Masová výroba velkých OLED televizorů se tak opět opozdí a bude zajímavé sledovat, jak se situace bude vyvíjet v příštím roce.

OLED displeje nemusí mít podsvícení, protože každý pixel je vlastním zdrojem světla. V důsledku toho mohou být OLED TV extrémně tenké, nabídnou lepší kontrast, hlubší černé, lepší pozorovací úhly a to vše s využitím méně energie. OLED displeje mají také menší odezvu. Zatímco LCD TV mají odezvu často vyšší než 20 milisekund, srovnatelné OLED TV mají odezvu menší než 0.01 milisekundy. Výroba je tedy technologicky nesmírně náročná a procento vadných displejů je podstatně větší než u starších technologií – o tolik, že musel Samsung i LG výrobu pozastavit, aby problémy vyřešil.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Samsung i LG mají problémy s OLED a pozastavují ...

Vložil hob (bez ověření), 22. Říjen 2012 - 18:30

Obrázek uživatele hob

bral bych i zmetka za cenu materialu + postovny :D

Re: Samsung i LG mají problémy s OLED a pozastavují ...

Vložil ralph lauren france (bez ověření), 5. Březen 2013 - 18:11

Obrázek uživatele ralph lauren france

Thanks for interesting info. I like it