Samsung chystá nový 85 palcový UHDTV model, který má srazit ceny

vydáno 20. 6. 2014 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Televizory, Ze světa | 1 komentář

Tagy: Samsung, televizory, UHD TV, UltraHD TV

Samsung se podobně jako Sony nebo Panasonic hodlá do budoucna zaměřit takřka výhradně na UHD segment a již prvním novým modelem se mu vcelku daří rozvířit stojaté vody předražených kusů elektroniky.

Ne že by nová „pětaosmdesátka“ s kódovým označením pro evropský trh UE85HU7500 mířila na střední třídu vydělávající taktak na hypotéku a statky běžného užití, cenovka letící o několik desítek tisíc níž však vždy potěší.

Samsung UE85HU7500

Podle posledních zpráv totiž chystaný model Samsungu, jehož bychom se měli dočkat v srpnu letošního roku, půjde s cenou na hranu 200 tisíc korun. Což v přímé konkurenci znamená snížení o 30 tisíc, pokud budeme porovnávat například s podobným modelem od LG.

Rozhodně tedy nemusíte lovit peněženky z kapes a větrat svá poloprázdná konta. Obzvlášť když ani v srpnu nebude co na tomto moderním kusu se čtyřjádrovým procesorem a tradičními Samsung Smart TV fíčurami přehrávat.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Samsung chystá nový 85 palcový UHDTV model, který ...

Vložil Harmy (bez ověření), 21. Červen 2014 - 11:26

Obrázek uživatele Harmy

Pro mě je cena UHD televizí s takovouto úhlopříčkou stále nedostupná, ale, že není co si na ní přehrát, není tak docela pravda – můžeme si na ní přehrávat standardní Blu-Ray, který bude na takovéto velké televizi vypadat s UHD lépe, protože neuvidíme rastr (mřížku) televize. A u televize s úhlopříčkou 85" by ten rastr byl u full HD příšerný. V kinech s 4K projektory se také ve většině případů promítal 2K obsah, ale stejně to vypadalo lépe – dokonce i druhý Hobit, i když byl natáčen na 5K RED kamery, se masteroval pouze ve 2K, čili finální film ve vetším rozlišení neexistuje – to ale neznamená, že vidět ho ve 4K kině by nebylo lepší, protože v mé zkušenosti je v kinech s 2K projektory ten rastr hrozně vidět a většinou mě to celý film dost ruší.