Psí odpoledne dostane výroční Blu-ray

vydáno 8. 7. 2015 | autor Anna Kopecká | sekce Bleskovky | téma Filmy, Ze světa

Tagy: Al Pacino, Blu-ray, Dog Day Afternoon, John Cazale, KVIFF, Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, Psí odpoledne

Psí odpoledne (Blu-ray) Psí odpoledne čeká ještě jedna projekce na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech (9. 7. ve 21:30 v Malém sále v Thermalu), kde je uváděn jako pocta předčasně zesnulému herci Johnu Cazale. Ten si za svou kratičkou kariéru zahrál jen v několika filmech, ale v jeho filmografii naleznete pecky jako Kmotr nebo Lovec jelenů. Pokud se však do Varů na festival nedostane, nemusíte zoufat. Film je v zahraničí totiž již několik let dostupný na Blu-ray. Protože ho ale v září čeká 40 let od uvedení v kinech, dostane Blu-ray další (nový remaster však nikoliv).

Edice k 40. výročí Psího odpoledne vyjde ve Spojených státech přesně po čtyřech dekádách 21. září a za cenu kolem 20 dolarů diváci dostanou dva disky plné bonusů. Většina z nich však již byla uvedena na předchozí edici (čekejte klasiky jako film o filmu, rozhovory s herci či featurette o režisérovi Sidney Lumetovi) a jedinou novinkou je krátkometrážní dokument Já vím, žes to byl ty: John Cazale známý, neznámý, též uváděný na letošním festivalu v Karlových Varech (druhá a poslední projekce se koná v sobotu 11. 7. ve 21:30 v Kině Čas).

Film vydávají Warneři a měl by tudíž být region free. O tuzemském vydání není zatím ani vidu ani slechu.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře