První pohled: Hobit: Neočekávaná cesta na Blu-ray (screenshoty)

vydáno 20. 4. 2013 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma 3D, Filmy, Z domova | 4 komentáře

Tagy: Blu-ray, film, Hobbit: An Unexpected Journey, Hobit: Neočekávaná cesta, Peter Jackson, screenshoty

Hobit: Neočekávaná cesta (Hobbit: An Unexpected Journey, 2012) (Blu-ray)

První díl trilogie Hobit je aktuálně jedním z nejprodávanějších Blu-ray disků nejen na tuzemském trhu a to si zaslouží zvýšenou pozornost. Po doražení disku do redakce jsme tudíž film protáhli naší mechanikou, vyscreenshotovali jej, zanalyzovali a můžeme potvrdit jediné – Hobit patří po technické stránce mezi to nejlepší, co v obchodech najdete a plně se po obrazové a zvukové stránce vyrovná například nedávno recenzovanému Pí a jeho život.

Více se filmu budeme věnovat v týdnu v podrobné recenzi, ve které se podíváme i na bonusy, již nyní se však můžete pokochat kvalitou obrazu prostřednictvím necelé stovky (!) screenshotů, které odhalují krásy Středozemě a jednotlivých obrazů z rukou Petera Jacksona v celé kráse. Místy se sice zdá, že by záběrům slušel vyšší kontrast, pravděpodobně jde ale o tvůrčí záměr a ve všech ostatních kategoriích je Blu-ray naprosto parádní prací, za níž si tvůrci zaslouží jedině pochvalu. Teď už ale dost slov a vrhněte se na profil filmu, kde máte všechny screenshoty pěkně pohromadě.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: První pohled: Hobit: Neočekávaná cesta na Blu-ray ...

Vložil Peter (bez ověření), 21. Duben 2013 - 14:00

Obrázek uživatele Peter

U mna sklamanie z 3D ale to bude problem aj HW. Na projektore JVC DLA-X3 je silny crosstalk az tak ze to cele posobi rozostrene a je to nepozeratelne.

Re: Crosstalk

Vložil Lukáš Kuča (bez ověření), 22. Duben 2013 - 12:46

Obrázek uživatele Lukáš Kuča

Já mám JVC X-55 a můžu říct, že ve pomalejších nebo zcela statických scénách je 3D obraz velmi dobrý, ale jakmile se dá kamera do jen trochu rychlejšího pohybu, jde ostrost obrazu docela do háje. A to je v recenzích hodnoceno 3D podání tohoto projektoru jako velmi dobré. Myslím ale, že v případě X-3 není třeba želet nepoužitelného 3D, když klasické 2D je v jeho podání excellentní a dle mého názoru je přínos 3D zobrazení pro filmy jako takové zcela minimální – samozřejmě s výjimkou velmi promyšleně vyhotovených dokumentů IMAX.

Re: Crosstalk

Vložil Peter (bez ověření), 23. Duben 2013 - 8:54

Obrázek uživatele Peter

2D je vyborne len to 3D zamrzi.Ja si 3D u filmov celkom uzivam a dokazem si vdaka nemu kuknut aj celkom slusny odpad.:) Prekvapuje ma ale ze s tym maju problem aj nove masinky.

Re: Crosstalk

Vložil Lukáš Kuča (bez ověření), 23. Duben 2013 - 15:36

Obrázek uživatele Lukáš Kuča

Jo, trochu to tam pořád je. Není to až tak strašný, závisí na rychlosti pohybu a kontrastu scény. Například u Blu-Raye Hugo to při ‚průletu‘ mezi vlaky na začátku udrží X55 ostrost na hodně slušné úrovni. Ale předcházející scéna prolnutí hodinového stroje se záběrem nočního města byla docela velkým zklamáním, rozostřilo se to opravdu výrazně. Ale je fakt, že tahle scéna je asi celkem extrémně náročná z hlediska potlačení crosstalk artefaktů a během většiny stopáže tenhle problém vůbec neobjeví. M.j. celkem už dost offtopic: Ke zhlédnutí opravdu skvělého 3D (které mě jinak moc neoslovilo) doporučuji disk IMAX: Letecké legendy