Představena nová série Ultra HD TV, tentokrát od Toshiby

vydáno 30. 5. 2013 | autor Pavel Kreuziger | sekce Bleskovky | téma Televizory, Ze světa | 1 komentář

Tagy: 4K, HD, Regza Z8X, televize, televizory, Toshiba, Toshiba Regza Z8X, Ultra HD, ultraHD

Tento týden byla v Japonsku představena nová řada 4K (Ultra HD) televizí Regza Z8X, která by v zemi vycházejícího slunce mohla přijít do prodeje už v průběhu června.

Vypadá to, že v oblasti 4K televizí se nějaká novinka objeví snad každý týden. Toshiba svou řadu Regza obohatila hned o tři prémiové modely – 84 palcovou Regzu 84Z8X, 65palcovou Regzu 65Z8X a 58palcovou Regzu 58Z8X. Velikost 84 palců (více než 2,1 metru) se zdá být dnešní standardní velikostí pro televize typu 4K.

Toshiba Regza

Základem modelů nové řady je čerstvě vyvinutý procesor „Regza Cevo 4k“, který je určen právě pro Ultra HD televize, jak už ostatně jeho název napovídá. Ten dokáže mimo jiné účinně škálovat jiný než 4K obsah tak, aby byl co nejlepší. Všechny tři modely samozřejmě disponují LCD panelem s rozlišením 3 840×2 160 pixelů.

Zajímavostí u nových televizí je funkce Time Shift Machine, která dokáže do paměti nahrávat paralelně obsah až šesti programů po dobu až 80 hodin pro pozdější sledování.

Nejdříve se začne prodávat největší Toshiba Regza 84Z8X, která dostala cenovku 1 680 000 jenů, což je odhadem 330 tisíc korun. Cena a dostupnost platí pouze pro Japonsko, trhy v Evropě si ještě budou muset nějakou dobu počkat.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

Společnost TP-Link přináší na trh nový hybridní mesh …

Homepage »

Komentáře

Re: Představena nová série Ultra HD TV, tentokrát od ...

Vložil MCSA Certification (bez ověření), 2. Červenec 2013 - 4:11

Obrázek uživatele MCSA Certification

The MCSA. This site is the official site of Microsoft. If you want to know more about the MCSA exam then this site will be of great help. This site contains everything. In this site you will find information on MCSA, you will also find a short discussion about the training formats in preparation for the MCSA exam, and it will also highlight the benefits of being certified by Microsoft. 70–448 Exam