PlayStation Store nabízí HD filmy velké šestky

vydáno 10. 3. 2010 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Bleskovky | téma Filmy | 2 komentáře

Tagy: 2012, 20th Century Fox, Bacha, kouše!, Čaroděj ze země Oz, District 9, Fantastický pan Lišák, film, G-Force, Hanebný pancharti, Harry Potter a Princ dvojí krve, Noc v muzeu 2, Paramount Pictures, Paranormal Activity, Pařba ve Vegas, PlayStation 3, PlayStation Network, PlayStation Store, PS3, Sony, Sony Pictures, Star Trek, This Is It, Trable v ráji, Universal, Veřejní nepřátelé, Vzhůru do oblak, Walt Disney Pictures, Warner Bros., Země, Zombieland, Zoolander

Největší hollywoodská filmová studia poskytují od tohoto týdne své filmy ve vysokém rozlišení oblíbenému elektronickému obchodu PlayStation Store, který je v rámci PlayStation Network dostupný z každé herní konzole Sony PlayStation 3. To znamená poměrně zásadní zlom v dosavadní nabídce, která filmy od těchto majors nabízela jen v SD.

Studia 20th Century Fox, Walt Disney Pictures, Paramount Pictures, Sony Pictures, Universal a Warner Bros. nabízejí v tuto chvíli celkem 19 filmů, nabídka by se ale měla rychle rozšiřovat. Má to ovšem několik háčků – tahle služba je zatím dostupná jen pro USA (dále by měla přijít na řadu Velká Británie, Francie, Německo a Španělsko), filmy nejsou v rozlišení 1080p (ale mají 5.1 zvuk) a jsou samozřejmě chráněny pomocí DRM, aby je nebylo možné přehrávat mimo konkrétní konzoli.

Nic z toho vlastně není ani moc překvapivé… Následující seznam tedy berte jako nabídku HD filmů, kterou si tady u nás na PS3 ještě dlouho neužijeme. Na Blu-ray to ale až na jednu výjimku není žádný problém – tučně označené tituly jsou dostupné i u nás s českou jazykovou výbavou:

Sony PlayStation Store
Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: PlayStation Store nabízí HD filmy velké šestky

Vložil Ondřej Peterka (bez ověření), 10. Březen 2010 - 15:04

Obrázek uživatele Ondřej Peterka

Tak nadpis a čtení tohoto článku bylo klasické cimrmanovské moment očekávání střídá moment sklamání. Obrovská škoda, že to nejde i u nás. Na druhou stranu, pokud se nepletu, tak zatím pořád nikdo nevyřešil podporu 24p u PS3 u samostatných videí. U BD části 24p funguje, ale samostatné filmy posílá s 60 snímkovým přepočtem (ve srovnání s Popcornem je trhání hodně zřetelné).

Re: PlayStation Store nabízí HD filmy velké šestky

Vložil d.f.h, 10. Březen 2010 - 15:55

Obrázek uživatele d.f.h

No jo :-) Ono cokoliv kolem PlayStation Store je v souvislosti konkrétně s námi potřeba brát s velkou rezervou. Bohužel…