Panasonic TX-L65WT600: UHD TV s podporou HDMI 2.0

vydáno 12. 9. 2013 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Televizory, Ze světa | 6 komentářů

Tagy: HDMI 2.0, IFA, IFA 2013, Panasonic, televize, televizory, TX-L65WT600, UHD, UHDTV, ultraHD, UltraHD TV

Panasonic na IFA v Berlíně představil svou první UltraHD televizi a hned měl v rukávu nejeden trumf. Tím nejzajímavějším je rozhodně podpora HDMI 2.0, která umožní zařízení přijmou 4K video až o 60 snímcích za vteřinu.

TX-L65WT600 ponese pro 4K klasické rozlišení 3840×2160, podle očekávání pro podsvícení použije LED technologii (vzhledem ke směřování většiny společností k OLED můžeme zřejmě definitivně zamávat plasmě) a kromě podpory HDMI 2.0 umožní připojení k profesionálním 4K kamerám či počítačům skrze DisplayPort 1.2a.

Panasonic TX-L65WT600

Působivě se jeví i zmínka o 4K THX certifikaci, kterou se může L65WT600 pochlubit jako teprve druhý televizor na trhu po UD1U od Sharpu.

Samozřejmostí je i 4K Fine Remaster Engine, kterým má televize dosáhnout koukatelného obrazu i ze zdroje s nižším rozlišením. 4K Media Player pro prohlížení fotek a přehrávání videí v UHD skrze vloženou SD kartu či Flashku. A 4K Intelligent Frame Creating, který má zaručit maximální ostrost zvýšením počtu snímků až na 120. Ale asi si umíte představit, jak nefilmově bude výsledek vypadat.

Panasonic TX-L65WT600

V balení pak nemůže chybět ani 4K webový prohlížeč, možnost přehrávat 4K videa přímo z internetu a další více či méně zajímavé fíčury, kterých mají dnešní televize snad až příliš.

Do prodeje vstoupí L65WT600 koncem září s cenovkou velmi nelidových 5499 liber.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

Společnost TP-Link přináší na trh nový hybridní mesh …

Homepage »

Komentáře

Re: Panasonic TX-L65WT600: UHD TV s podporou HDMI 2.0

Vložil Jirka (bez ověření), 12. Září 2013 - 7:32

Obrázek uživatele Jirka

Samozřejmostí je i 4K Fine Remaster Engine, kterým má televize dosáhnout koukatelného obrazu i ze zdroje s nižším rozlišením.

Budou díky tomu koukatelné i moje staré dobré VHS? :-)

Re: Panasonic TX-L65WT600: UHD TV s podporou HDMI 2.0

Vložil Psema (bez ověření), 12. Září 2013 - 12:03

Obrázek uživatele Psema

Já pořád čekám na oznámení upscale blbosti, která nám přehraje i super 8 pásky, Jirko. :D

Re: Panasonic TX-L65WT600: UHD TV s podporou HDMI 2.0

Vložil Anonym (bez ověření), 13. Září 2013 - 2:51

Obrázek uživatele Anonym

Tak už i nejzaostalejší Panasonic pochopil, že plazma je plácnutí vedle a slepá cesta. Ještě to bude muset překousnout pár zdejších zaostalců, kteří si nedokážou férově přiznat, že šlápli vedle. Tak čím to budete obhajovat? jak má plazma boží obraz? Že jste nároční na kvalitu, zatímco obyčejný plebs si kupuje LCD (OLED)? Nebo je to jen díky reklamě?

Re: Panasonic TX-L65WT600: UHD TV s podporou HDMI 2.0

Vložil moviereaper (bez ověření), 13. Září 2013 - 12:58

Obrázek uživatele moviereaper

takový „experty“ jako jste Vy tu máme rádi, asi si neumíte přiznat, že pro filmového fandu je plasma jasná volba, dokonalá černá, nehrozí nerovnoměrné podsvícení a z toho plynoucí neduhy atp… očividně ale do problémů LCD x plasma x oled vidíte, soudě podle Vašeho výroku, že OLED si kupuje jen obyčejný člověk, kdežto náročný divák plasmu (a že těch oled obrazovek na trhu je, viďte a ty ceny jsou, jak jistě víte, taky lidové)… a měl bych jeden dotaz, kolik reklam na plasmu a kolik na lcd-led jste viděl v TV? já osobně na plasmový tv žádnou, kdežto na lcd samsung a lg celkem dost, ty lg dokonce cpali jednu dobu i do reklamního bloku v kinosálech Cinestar, a další dotaz: víte, jaké televizory inzerujou v akčních letácích prodejci elektroniky? opět samé LCD (asi tak v 95%) a mohlo by se takhle pokračovat pomalu do nekonečna, myslím, že z toho celkem vyplývá, že člověk takto masírovanej reklamou na lcd a neznalý problematiky moderních televizorů potom při koupi půjde právě po LCD a ne plasmě, ptž plasma není pro ně díky reklamě cool… takže ano, argumentuji i tím, že LCD je úspěšné hlavně díky reklamám chrlených na zákazníky…

Re: Panasonic TX-L65WT600: UHD TV s podporou HDMI 2.0

Vložil Marteen (bez ověření), 1. Říjen 2013 - 8:13

Obrázek uživatele Marteen

Já bych to s tou černou nepřeháněl. Jako majitel hrdý plasmy sem se byl podívat v obchodu a vedle sebe byly plazma a LED od Samsungu. Tak šedivou černou sem už dlouho neviděl… To LCD mělo černou podstatně černější… Sám sem byl nemile překvapen…

Re: Panasonic TX-L65WT600: UHD TV s podporou HDMI 2.0

Vložil Anonym (bez ověření), 10. Prosinec 2013 - 14:56

Obrázek uživatele Anonym

S tou čiernou trepeš, videl si blbě. Skús radu SP a vyššie.