Oživlí nemrtví na mrtvém HD DVD nakonec nevyjdou

vydáno 25. 2. 2010 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Bleskovky | téma Filmy

Tagy: Deadlands, Deadlands 2: Trapped, film, HD DVD, Microsoft, Toshiba, válka formátů

Deadlands 2: Trapped (2008)

Ti, kteří se ve světě vysokého rozlišení pohyhují už delší dobu, si jistě vzpomenou na konkurenční formát „modrých“ Blu-ray disků – „červené“ HD DVD společnosti Toshiba (a Microsoft). Takzvanou válku formátů sice HD DVD prohrálo před dvěma lety (viz naše tehdejší shrnutí Toshiba oficiálně potvrdila konec HD DVD) a samotná Toshiba se nakonec jako poslední loni na podzim přiklonila k Blu-ray (IFA 2009: Toshiba a… Blu-ray!).

Celá záležitost se tak zdála být uzavřenou. Před dvěma měsíci se ale objevila zpráva o plánovaném raritním vydání nízkorozpočtového zombie hororu Deadlands 2: Trapped právě na HD DVD – oživení mrtvého formátu se zdálo být velmi dobrým marketingovým krokem, plánovaná malosérie 500 kusů byla velmi brzy rozebrána formou předobjednávek a pak už se jen čekalo.

A čekalo. A čekalo. Včera bohužel režisér snímku (a vlastně tahoun celého projektu) Gary Ugarek oznámil, že HD DVD vydání nakonec realizováno nebude. Při přípravě totiž narazil na celou řadu problémů, z nichž tím největším byla možnost samotné fyzické realizace, tedy vylisování disku.

Zřejmě definitivně poslední HD DVD disk tedy nakonec vůbec nevznikne. Všichni, kteří si ho předobjednali, samozřejmě dostanou své peníze zpátky. Je to sice škoda, ale mrtvoly by se stejně měly nechat v pokoji odpočívat…

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře