Onkyo nabízí 4k upscaling!

vydáno 7. 4. 2011 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma Přehrávače, Hi-Fi audio | 1 komentář

Tagy: 3D, 4K, Audyssey 2EQ, Audyssey DSX, Audyssey Dynamic Volume, Dolby Pro Logic II, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, HDMI, iPad, Marvell Qdeo, Onkyo, receiver, THX, THX Select2 Plus

Při pohledu na novou modelovou řadu receiverů od Onkya člověku velmi rychle dojde, že se společnost snaží o jedno jediné: mít své receivery ve střední třídě „futureproof“, tedy „neprůstřelné budoucností“. Ehm. Jednoduše obsahují tolik funkcí, že nad tím budete zírat se svěšenou čelistí i za pět let. Alespoň takový je plán.

Dva nové modely (Onkyo HT-RC360 a 370) jsou na to, v jaké cenové relaci se pohybují, vybavené opravdu slušne. Oba nabídnou devět kanálů (7.2), USB port na předním panelu, přes který je k nim možné připojit iPod, iPhone nebo jakékoliv zařízení s mass-storage (třeba MP3 přehrávače), píchnout do nich můžete i internet a streamovat rádia přes různé internetové služby (Pandora, Napster apod.), samozřejmostí je i DLNA certifikace. Internetové připojení je důležité z ještě jednoho důvodu: receivery díky němu bude snazší v budoucnosti updatovat. Ostatně dokoupit se k nim dá i Wireless USB adaptér, díky kterému pak můžete streamovat hudbu i video přes domácí síť.

Onkyo HT-RC360

„Třistašedesátka“ (HT-RC360) nabídne za $549 (mírně pod deset tisíc) krom výše zmíněného Audyssey DSX, 2EQ (takže počítejte se dvěma zónami) a Dynamic Volume, Dolby ProLogic IIz a přes jeden ze šesti HDMI vstupů do něj propustíte Dolby TrueHD a DTS-HD MA, aniž by měl s formáty jakýkoliv problém (o SD už ani nemluvě). 3D už je za standard samozřejmě považováno také.

„Třistasedmdesátka“ nabídne to samé, navrch (s příplatkem o $300) je ale obohacena o THX certifikaci THX Select2 Plus a nabídne vícero vstupů i výstupů (ostatně zadek obou přístrojů jasně naznačuje, který z bratříčků je ten větší a silnější, stačí rozkliknout obrázky). Oba receivery je navíc možné ovládat přes novou iPad aplikaci.

Onkyo HT-RC370

Třešničkou na slaďoučkém dortu je Marvell Qdeo video-processing chip, který jakýkoliv zdrojový materiál dokáže upscalovat nejen do 1080p, ale také do futuristicky znějícího 4k. To je rozlišení, do kterého se ještě nestačil naplno dostat se svou digitální produkcí ani Hollywood, takže si asi nějaký ten pátek počkáme, než se objeví i v našich obývacích pokojích.

U Onkya si ale někdo myslí, že je tahle budoucnost nepříliš vzdálená. Až si tedy za pár let koupíte 4k televizor nebo projektor, budete moct své Blu-ray filmy upscalovat do 4k. Otázkou je, jak to bude vypadat. Teď něco takového nezjistíme.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Onkyo nabízí 4k upscaling!

Vložil Perry (bez ověření), 9. Duben 2011 - 18:35

Obrázek uživatele Perry

Ad. upscale… co k tomu píchnout větší monitor ? Typicky 30" mívají 2560×<něco>… nebo více monitorů např. v Efinity…