Oculus Rift dorazí oficiálně příští rok. Možná i na konzole

vydáno 11. 5. 2015 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Přehrávače, Monitory

Tagy: Oculus Rift, Oculus VR, virtuální realita

Oculus VR před pár dny oficiálně oznámil, že po sérii Developer Kitů pošle brýle pro virtuální realitu Oculus Rift do obchodů v průběhu příštího roku. Využití by přitom mělo být pestré. Kromě hraní se totiž předpokládá, že se Oculus Rift uplatní i například ve zdravotnictví, vědě či průmyslu. Ostatně brýle postupem času testovalo snad každé odvětví, které v technologii virtuální reality vidělo uplatnění.

Oculus Rift

Nejzajímavější pro běžné uživatele však stále zůstává ona herní stránka věci, kde to Oculus Rift nebude mít úplně snadné. Snad každá větší firma se pokouší přijít s vlastní verzí technologie a jak HoloLens, tak Project Morpheus od Sony či Samsung Gear VR vypadají více než zajímavě. Viceprezident Oculus VR Nate Mitchell ovšem prohlásil, že společnost hodlá Oculus Rift protlačit kam jen to půjde. A nezamítl ani možnost využití firemní technologie na moderních herních konzolích.

Že by si Sony nechala lézt na vlastní záhonek? Těžko říct. Peníze jsou ovšem mocná čarodějka a Sony potřebuje finanční injekce jako sůl. I kdyby to mělo znamenat, že Project Morpheus nebude jedinou volbou virtuální reality na PS4.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře